آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۳۱۳۵
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰
کارشناسان انتخاب کردند؛
به گزارش خبرنگار «فیدوس» هفته چهاردهم را می توان عجیب ترین هفته لیگ برتر دانست. در پایان این هفته و با توجه به برد تیم هایی چون پیکان، استقلال، فولاد، نفت و پیکان رقابت در بالای جدول تنگاتنگ تر شد.
بهترین‌های هفته‌ی چهاردهم لیگ برتر


به گزارش فیدوس، هفته چهاردهم لیگ برتر با باخت تیم های صدرنشین پرسپولیس و تراکتورسازی برابر اصفهانی ها به پایان رسید، 11 مرد منتخب از نگاه کارشناسان ورزش سه را با هم مرور می کنیم: 
دروازه بان:
رشید مظاهری(ذوب آهن):
تعداد حضور در تیم منتخب ورزش سه: 2بار
 


می توان رشید مظاهری را بهترین بازیکن دیدار ذوب آهن برابر پرسپولیس دانست، دروازه بانی که با واکنش های عالی به خصوص در نیمه اول نشان داد که هنوز یکی از بهترین های ایران است و راه موفقیت برابر تیم های سرخابی پایتخت را هنوز از بر است.مظاهری بارها و بارها توانست منجی تیمش شود و البته با خنده های روحیه بخش خود به مدافعان و دیگر بازیکنان سعی کرد تا آرامش را به تیمش تزریق کندف آرامشی که باعث شد پرسپولیس اولین شکست خود را در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان متحمل شود.این ششمین کلین شیت مظاهری در لیگ امسال بود.
 
 

مدافعان:

هرایر مگویان(استقلال):
تعداد حضور در تیم منتخب ورزش سه: 1 بار
 

 
مدافع ارمنستانی استقلالی ها که پست اصلی اش حضور در قلب خط دفاعی است، در بازی برابر پدیده مشهد به عنوان مدافع راست عمل کرد و نشان داد که می تواند در این پست نیز موفق باشد. مگویان با سانتر زیبای خود باعث شد استقلالی ها به سه امتیاز با ارزش در این بازی برسند. او البته روز سختی برابر معین عباسیان داشت و توانست در کارهای دفاعی نیز نمره قبولی بگیرد.
 
 
 
وحید محمدزاده(ذوب آهن):
تعداد حضور در تیم منتخب ورزش سه: 1 بار
 


مدافع تیم ذوب آهن در بازی با پرسپولیس عملکرد خوبی داشت و توانست با کمک دیگر مدافعان و البته گلر تیمشان برابر تیم پرقدرت پرسپولیس یک کلین شیت کنند. محمد زاده روی نبرد های هوایی عالی عمل کرد و مانع از این شد تا سانتر های خطرناک رضاییان دروازه شان را به طور جدی تهدید کند. او نمره بسیار خوبی برای این بازی گرفت تا اسمش را برای تیم منتخب هفته یادداشت کنیم.
 
 
 
احسان حاج صفی(سپاهان اصفهان):
تعداد حضور در تیم منتخب ورزش سه: 4بار
 

 
حاج صفی در بازی برابر تیم سابقش عالی بود و خوش درخشید. حضور او در تیم سپاهان اعتبار ویژه ای به این تیم زرد پوش داده است. آنها اولین شکست تراکتور را در تبریز رقم زدند که مطئنا می توان تاثیر حضور حاج صفی را فوق العاده دانست. حاج صفی گل دوم و مهم تیمش را به ثمر رساند و البته می توانست در نقش پاسور نیز عمل کند که شوت طالب ریکانی پس از پاس وی را شهرام گودرزی از روی خط بیرون کشید.حاج صفی بعد از گلزنی شادی نکرد تا نشان دهد احترام خاصی برای تراکتوری ها و تبریزی ها قائل است.

 
 
هافبک ها:

اسماعیل شریفات(فولاد خوزسبتان)
تعداد حضور در تیم منتخب ورزش سه: 2بار
 


اسی مسی شهر اهواز نسبت به فصل قبل متحول شده است و با دوندگی فوق العاده در میانه میدان توانسته بسیار به تیمش کمک کند. سرعت و تکنیک فوق العاده شریفات بسیار به کار تیم فولاد آمده است و البته هماهنگی بالا میان او و ساسان انصاری در خط حمله قرمزهای اهوازی را به عوان یکی از مدعیان معرفی کرده است.شریفات دربازی با نفتی ها چندین و چند بار مهاجمین فولاد را با پاس های خود تغذیه کرد و البته پاس گل اول و مهم را داد، گلی که باعث شد صنعت نفتی ها جلو بکشند و در ضصد حمله اسیر سرعت ساسان انصاری و شریفات شوند.
 
 

داریوش شجاعیان(گسترش فولاد تبریز)
تعداد حضور در تیم منتخب ورزش سه: 2بار
 


داریوش شجاعیان در بازی با آبی های اهوازی توانست خوش بدرخشد و نشان دهد که بی خود و بی جهت مورد توجه کارلوس کی روش قرار نگرفته است. شجاعیان با همکاری شیمبا و دیگران بازیکنان گسترش موفق شدند تا این تیم تبریزی را با این برد تک رقمی کنند.
 
 
جابر انصاری(استقلال تهران):
تعداد حضور در تیم منتخب ورزش سه: 3بار
 


جابر انصاری با ضربه سر زیبا دروازه شهاب گردان را باز کرد تا آبی ها مزد حملات پردامنه خود در نیمه اول را بگیرند. انصاری که در این بازی در کنار دیگر مهاجمان استقلال نیمه اول بدی را سپری کرده بود، در نیمه دوم عملکرد خوبی داشت و بعد از چند حمله موفق به باز کردن دروازه گردان شد.برد سه امتیازی که باعث شد با توجه به باخت صدرنشینان  اختلاف استقلال با صدر کمتر شود.
 
 
 
احسان پهلوان (ذوب آهن):
تعداد حضور در تیم هفته (٣ بار)
 


هافبک خوش نقش ذوبی ها مهمترین گل هفته را با توانایى و دید منحصر به فردش به ثمر رساند. یک گل سه امتیازی زیبا که ممکن است تأثیری بزرگ در آینده لیگ داشته باشد . پهلوان بازیکنی سریع و تکنیکی است و از عوامل اصلی حضور ذوب روی سکوی سوم لیگ ؛ بازیکنی که با وجود جوانی تجربه حضور در میادین بزرگ را دارد . ذوب با درخشش ادامه دار او در جمع مدعیان باقی خواهد ماند.
 

مهاجمان:
 
ساسان انصاری(فولاد خوزستان):
تعداد حضور در تیم منتخب ورزش سه: 6بار
 


انصاری در بازی با نفتی های آبادان بازهم توانست بدرخشد و برای هفتمین بار پیاپی در بازی های لیگ گلزکند، او علاوه بر اینکه دو گل زد توانست خطای پنالتی هم از مدافع آبادانی ها بگیرد. انصاری با ارزش ترین بازیکن لیگ شانزدهم است و همچنان با قدرت ادامه می دهد، بازریکنی که مطئنا هر روز پرسپولیسی ها بیش تر حسرت نداشتنشان را می خورند.
 
 
مهرداد محمدی(سپاهان اصفهان):
تعداد حضور در تیم منتخب ورزش سه: 2بار
 


مهاجم سپاهانی ها موتور گلزنی اش روشن شده است، او پس از اینکه در بازی با صبای قم موفق شد دو گل بزند در بازی با تراکتورسازی با یک حرکت فوق العاده مدافعین تیم تبریزی را محو کرد و با یک ضربه زیبا که با اشتباه محرز اخباری نیز همراه بود گل اول زردهای اصفهانی را به ثمر رساند تا اعتماد به نفس تیم ویسی بالا برود. بردی ارزشمند که مطمئنا سند بقای کادرفنی سپاهان را امضا کرده است.
 
 

گادوین منشا(پیکان تهران):
تعداد حضور در تیم منتخب ورزش سه: 4بار
 


منشا بازهم نشان داد که خرید فوق العاده ای بوده است، او در دربی خودرو سازان موفق شد تا تک گل تیمش را به ثمر برساند و خود را در جدول گلزنان شش گله کند.گادوین منشا مطمئنا یکی از بهترین خریدهای خارجی لیگ تا کنون بوده است، مهاجم باهوشی که هرلحظه ممکن است دروازه تیم حریف را باز کند.
 
 
بهترین بازیکن هفته:

احسان حاج صفی
بازی فوق العاده مدافع و کاپیتان سپاهانی ها در بازی سخت برابر تراکتورسازی در تبریز باعث شد تا علاوه بر برد، عبدالله ویسی در سپاهان مادنی شود.
 

مربی هفته:
سید مجتبی حسینی
 
 


برد برابر تیم پرسپولیس کار بزرگی بوده است، تیمی که بعد از بازی با نفت رد فصل پیش رنگ باخت را ندیده بود اما برابر تیم به اوج رسیده ذوب آهن شکست خورد، بردی که ذوب آهن به دست آورد مدیون رفاقت تیمی و تاکتیک آقای سرمربی در ذوب آهن است.
*
منبع: ورزش سه

Histats.com START (standard) Histats.com END