آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۳۰۵۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳
بعد از نامه‌ی وزارت امور خارجه به فدراسیون فوتبال؛
به گزارش خبرنگار «فیدوس» فدراسیون فوتبال در تلاش است تا پیش از آمدن کی روش به تهران تکلیف دیدارهای دوستانه با ساحل عاج و مراکش را مشخص کند.
به گزارش فیدوس، در روزهای گذشته و در جلسه امروز هیئت رییسه صحبتهای مختلفی در این زمینه انجام گرفته و ظاهرا جمع بندی روی این مسئله است که با حل مشکل با امارات این بازی در همین کشور برگزار شود.


این در حالی است که وزارت امور خارجه نامه ای به فدراسیون فوتبال زده و اعلام کرده  موافق حضور تیم ملی در امارات و بازی در این کشور نیست،  هر چند پرسپولیس چندی پیش اردویی را در شهر دبی برگزار کرده بود و حتی در این شهر چند بازی دوستانه هم انجام داد اما پرسپولیس تنها در باشگاه ایرانیان اردوی خود را برگزار کرد و در ورزشگاه خاصی به میدان نرفت حال آنکه هیچ تیمی در امارات حاضر به رویارویی دوستانه با پرسپولیس نشد.


مهدی تاج ارسال این نامه از سوی وزارت امور خارجه به فدراسیون فوتبال را تایید می کند و اجرایی شدن دستورات را الزامی می داند. البته در لغو بازی با ساحل عاج نه فدراسیون فوتبال دخیل بوده و نه وزارت امور خارجه به این خاطر که اماراتی ها در اجاره استادیوم به تیم ملی کارشکنی می کردند و مدام بهانه می گرفتند که در نهایت این ها منجر به لغو این بازی شد. با توجه به این رفتار و نامه وزارت امور خارجه دور از ذهن است بازی ایران – مراکش که 17 دی برای برگزاری آن برنامه ریزی شده انجام شود و باید این بازی را همانند دیدار با ساعل عاج لغو شده دانست. مگر اینکه در روزهای آتی اتفاق خاصی در این زمینه رخ دهد و ایران به گونه ای برنامه ریزی کند که در یکی دیگر از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس میزبان مراکش باشد که این خود مستلزم قبول این پیشنهاد از سوی تیم مقابل است. البته مراکش حاضر به سفر به تهران نیست.  


در این باره نکته ای قابل تعمق وجود دارد ، این که با وجود صحبتهای مطرح شده برای حل مشکل با امارات از طریق روابط مدیران ، چرا ایران امارات را از فهرست کشورهای میزبان خط نمی زند ؟ با توجه به بی احترامی ای که منجر به نامه وزارت امورخارجه شده ، ایا بازهم یک مسابقه ورزشی آن قدر برای ما مهم است که با چشم بستن روی مشکلات باز به امارات سفر کنیم؟


دیروز و امروز مدیران مختلف فدراسیون در مصاحبه با ورزش سه ، از وجود پیشنهاد های مختلف برای بازی با ایران از سوی کشورهای دیگری مثل دانمارک گفته اند و سئوال اینجاست که علت اصرار به بازی مقابل مراکش و اردو در کشوری که برنامه ریزی قبلی تیم ملی را به هم زده چیست؟
*
منبع: ورزش سه
Histats.com START (standard) Histats.com END