آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۲۴۹۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۴
به گزارش خبرنگار «فیدوس» نماینده مردم تهران تاکید کرد: از سال ۵۷ تاکنون مگر بنا نبود این جمهوری اسلامی فساد مربوط به آن حکومت ستم‌شاهی را بردارد؟ همه می‌دانند من شاه‌دوست نیستم. من در خانه‌ای ضدشاه بزرگ شدم و پدر من از پیشگامان مبارزه علیه شاه است.
به گزارش فیدوس به نقل از ایلنا،‌ محمود صادقی در دانشگاه امیرکبیر امیرکبیر با بیان اینکه در زمان استبداد شاهنشاهی روسای دانشگاه‌ها از تحویل دانشجو خودداری می‌کردند، گفت: امروز متاسفانه برخی روسای دانشگاه‌های ما با یک تلفن مرعوب می‌شوند.

او افزود: با توجه به اینکه من بنا بود به همراه احمد توکلی در این برنامه حضور پیدا کنم، از این فرصت خوشحال بودم؛ چراکه در مبارزه با فساد نباید گرایش‌های سیاسی را دخالت داد و این جمع می‌توانست این پیام را داشته باشد که برای مبارزه با فساد وفاقی وجود دارد.

نماینده مردم تهران تاکید کرد: واکنش قابل تقدیر آقای توکلی چه با تماس با من و چه در مصاحبه‌هایی که در انتقاد از دادستان تهران کرده‌اند، قابل تقدیر است. کار ایشان در مبارزه با واگذاری‌های املاک شهرداری تهران نیز قابل تقدیر است. فکر می‌کنم با ایشان تماسی گرفته شده و خواسته شده که در این برنامه شرکت نکنند.

صادقی گفت: من در خصوص مسائل اخیر نامه‌ای به روسای دو قوه و دو برادر عزیز نوشتم.

او افزود: نقل است حضرت علی گمشده‌ها را کمک می‌کردند از کنار کسبه رد می‌شدند و آیه‌ای را در شان اهل تواضع و اهل قدرت برای مردم می‌خواندند. این آیه هشدار می‌دهد که سرای آخرت را برای کسانی قرار دادیم که دنبال برتری‌جویی نیستند و دنبال فساد در زمین نیستند .

صادقی ادامه داد: یکی از افت‌های حکومت برتری‌جویی است. حکومت در اسلام برای برتری‌جویی نیست، بلکه برای اقامه قسط و عدل است و فلسفه پیامبران نیز همین است که مردم خودشان قسط را برقرار کنند. اگر ما به دنبال عدالتیم باید مردم به صحنه بیایند و این نیاز به رشد فرهنگی دارد. آنچه به حکومت برمی‌گردد این است که آنها را از مشارکت در حکومت باز ندارند.

او یادآور شد: از سال ۵۷ تاکنون مگر بنا نبود این جمهوری اسلامی فساد مربوط به آن حکومت ستم‌شاهی را بردارد؟  همه می‌دانند من شاه‌دوست نیستم. من در خانه‌ای ضدشاه بزرگ شدم و پدر من از پیشگامان مبارزه علیه شاه است.  امروزه در مطالعاتی که در خصوص راهبردهای ضدفساد شده است دو سیاست را از هم تفکیک می‌کنند. سیاست‌هایی که برای مبارزه با فساد نهادهای خاص ایجاد می‌کنند و سیاست‌های ضدفساد ضمنی. یعنی چندان ستاد مبارزه با فساد سیاسی تاسیس نمی‌کنید که بعد از چند سال رییس این ستاد خود به جرم فساد به زندان بیفتد بلکه زمینه‌های فساد را در ساختار قدرت از بین می‌برد. ساختار قدرت خود به خود از فساد جلوگیری می‌کند. این اصل تفکیک قوا است. همین اصل که چند صدسال از ابداع آن می‌گذرد و ما هم در قانون اساسی پذیرفته‌ایم. این اصل می‌گوید سه قوه حاکم است.
Histats.com START (standard) Histats.com END