آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۲۰۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۳
نامه نمایندگان استان خوزستان به رئیس جمهور
به گزارش خبرنگار فیدوس نمایندگان استان خوزستان طی نامه ای به سفر یک روزه رئیس جمهور در ایام محرم به خوزستان اعتراض کردند.
به گزارش خبرنگار فیدوس متن نامه اعتراضی نمایندگان خوزستان در مجلس به سفر یک روزه روحانی که 16 نماینده از 18 نماینده مردم استان آن را امضا کرده اند بدین شرح است:

مردم شریف ولایتمدار استان خوزستان
با تسلیت اربعین سرور و سالار شهیدان و یاران با وفایش. در راهپیمایی میلیونی اربعین مردم عزیز بار دیگر عزم و اراده خود را در پیمودن راه امام حسین(ع) به جهانیان نشادن داده اند. این حرکت زیبای مردمی قابل تقدیر است که باعث یاس و ناامیدی دشمنان گردید.

لازم دانسته مطالبی را در خصوص سفر یک روزه مورخه 23/8/95 جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهور به اطلاع شما مردم شریف استان خوزستان رسانده شود ضمن تشکر و قدردانی از ریاست محترم جمهور و هیئت همراه به استان، بارها فرمایش زیبای امام راحل که «خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرد» را بیان نموده ایم.

استان خوزستان به عنوان قطب اقتصادی که توسعه این کشور مدیون این استان است، سرزمین شهادت و ایثار با 4.5 میلیون جمعیت و با تنوع قومیت به عنوان دروازه تشیع دارای مردمی ولایت مدار و عاشق اهل بیت که بارها وفاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ثابت نموده اند دارای مشکلات عدیده ای از جمله: بیکاری جوانان تحصیل کرده و رسیدگی به احیا زمینهای کشاورزی طرح مقام معظم رهبری، بحث آب شرب و فاضلاب شهرستان ها، موضوع انتقال آب و پدیده ریزگردها و آلودگی محیط زیست و همچنین مسائل آموزشی و درمانی و در بحث صنعت، نفت، گاز و پتروشیمی و بنادر و حمل و نقل جاده ای و سرمایه گذاری بخش خصوصی و... که نیاز به توجه ویژه و یک عزم ملی و اساسی دارد.

انتظار به حق مردم استان خوزستان از ریاست محترم جمهور سفری هدفمند همانند دیگر استان ها در قالب یک برنامه دو الی سه روزه جهت رسیدگی به مشکلات مطروحه و دیدار عمومی با اقشار مختلف مردم از جمله دیدار با علما، دانشگاهیان و فرهنگیان، کشاورزان، ورزشکاران، هنرمندان و خانواده معظم شهدا و ایثارگران، نخبگان و کارآفرینان و فعالان اقتصادی و تشکیل هیئت دولت در یک جلسه شورای اداری جهت رفع مشکلات موجود بود، که متاسفانه در استان محقق نگردید لذا ضمن اعتراض به شیوه این سفر که با ضعف برنامه ریزی مسئولین همراه بود، انتظار و توقع به حق نمایندگان و مردم شریف استان خوزستان از جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهور، برنامه ریزی برای حضور هیئت دولت در یک سفر ویژه به منظور بررسی مشکلات اساسی و اتخاذ تصمیمات شایسته در شان مردم شریف استان تا پایان سال جاری می باد./م


Histats.com START (standard) Histats.com END