آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۸۴۴
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۵
به گزارش خبرنگار اجتماعی «فیدوس» کارشناسان آب و هوا پیش بینی کردند که در روزهای آتی هوای بیشتر مناطق کشور کاهش پیدا می کند.

احد وظیفه در خصوص وضعیت آب و هوای کشور طی روزهای آتی با بیان اینکه بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی با تداوم استقرار توده هوای سرد، روند کاهش دما در اغلب مناطق کشور به خصوص در مناطق شمالی تا اواخر هفته پیش بینی می‌شود گفت: بارش باران و برف در استان‌های حاشیه دریای خزر و به صورت خفیف‌تر در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی و بخش‌هایی از شمال شرق کشور ادامه می‌یابد که از شدت فعالیت این سامانه در روز پنجشنبه در مناطق فوق کاسته خواهد شد.

وی در خصوص وضعیت هوای تهران نیز طی چند روز آتی گفت: برای روزهای سه شنبه تا جمعه (5 آذرماه) برای تهران بارش پراکنده گاهی وزش باد و هوای نیمه ابری پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه در روز پنجشنبه برای تهران کاهش دما پیش بینی شده است گفت: بر اساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی برای شنبه ششم آذرماه در تهران هوای نیمه ابری با احتمال بارش پیش بینی شده است.

وظیفه افزود: در روز پنجشنبه که بر اساس تحلیل یافته‌های هواشناسی دما در تهران کاهش می‌یابد. بیشینه 2 و کمینه 5- در نظر گرفته شده است. همچنین در روز آتی چهارشنبه نیز سردترین شهرها نیز بجنورد با بیشینه 6- و کمینه 12-، مشهد با بیشینه 3- و کمینه 12- سردترین مناطق کشور تعیین شده‌اند.

*
منبع: قانون
برچسب ها: فیدوس ، آب و هوا ، سرد ، کاهش ، تهران
Histats.com START (standard) Histats.com END