آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۵۹۴
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۷
خواب سنگین سیاسیون خوزستان
سیاسیون خوزستان در خوابی سنگین هستند. مسائلی که امروز سیاست خوزستان درگیر آن شده است بیشتر رقابتی بی‌حاصل و فاقد عقلانیت و منطق است.
بس است کوبیدن بر طبل استاندار بهبهانی و آبادانی و تخریب

فیدوس- سیاسیون خوزستان را اگر قرار باشد به روشن‌ترین شکل ممکن در حال حاضر توصیف کنیم می‌توانیم بگوییم؛ سیاسیون خوزستان در خوابی سنگین هستند. مسائلی که امروز سیاست خوزستان درگیر آن شده است بیشتر شباهت به رقابتی بی‌حاصل و فاقد عقلانیت و منطق دارند، تا حرکت تاثیرگذار سیاسی.

رجل سیاسی استان بیشتر وقت خود را صرف تخریب یکدیگر در زمینه‌های مختلف در هر فرصتی به بهانه‌هایی بی‌اهمیت می‌کنند، به شکلی که امروز در محافل سیاسی تهران وقتی صحبت از سرمایه‌های اجتماعی و سیاسی خوزستان می‌شود، نگاه این است که پراکندگی آراء عملاً اطمینان و اعتبار نظر چهره‌ها و جریان‌های سیاسی این استان را به نسبت استان‌های هم جوار از بین برده است، این موضوع در جمع نمایندگان استان خوزستان هم دیدیده می‌شود، در حالی که  استان‌های کمتر برخوردار کشور سهم و حضور مشخصی در سطوح عالی مدیریتی کشور دارند، سهم خوزستان همیشه حداقل بوده، به این دلیل که تخطئه چهره‌های موثر نزد سیاسیون این استان بیش از حمایت همه جانبه و پشتیبانی نمایندگان مدنظر بوده است.

مرتباً می‌شنویم مطالبات مردمی توسط مدیران و نمایندگان و فعالان سیاسی و اجتماعی خوزستان مطرح می‌شوند، اما برای درک جنبه‌های این مطالبات کافی است نگاهی بیندازیم به تیتر اخبار رسانه‌های استان، به سرعت درک می‌کنیم جو تخریب به جای انتقاد و خبرسازی‌های بی‌مایه و خصومت‌های شخصی چنان فضای سیاسی استان را درگیر خود کرده که چه در اردوگاه اصلاح‌طلبان و چه در اردوگاه اصولگرایان چهره‌های تاثیرگذار احترام و موقعیت خود را از دست داده‌اند.

تازمانی که چهره‌ای استاندار یا مدیر کل و غیره در استان است، دو صف سیاه و سفید مشغول کارند، در صف سفید؛ مجیز گویان مدیران چنان متراکم ایستاده‌اند که اساساً نه عملکرد مثبت مدیر درست دیده می‌شود و نه عملکرد منفی مدیر، برای استاندار مردمی که از روز نخست به عنوان ساده زیست وارد حوزه سیاست شده برای یک سفر ساده به شهرستان بنر تصویر در بلوارها بالا می‌برند، هیچ انتقادی را به او بر نمی‌تابند و در تخریب و تهدید منتقدان گوی سبقت را از هم می‌ربایند، در سوی دیگر گروه سیاه به هر دلیل در رفت و آمد میان تهران و استان اخبار وارونه و طومارها را جابه جا کرده و در دیدارهای مکرر با چهره‌های سیاسی پایتخت تبر تخریب بر کمر رجل سیاسی استان می‌کوبند.

حال فردا مدیر کل و استاندار و رجل سیاسی از مسئولیت خود جابه جا می‌شود، یکشبه صف مجیزگویان خالی شده و آن رسانه‌ای که تا دیروز سفره دل تعریف از مدیر سابق بود می‌شود چاقوی تیز انتقاد از او و تجمید از مدیر نو رسیده، جای مهره‌های سیاه هم عوض شده و مهره‌های سیاه تازه رسیده شمشیر برای ریشه کن کردن فرد دیگری می‌کشند.

حال در این زمان می‌بینیم اتجاد و همدلی فعالان سیاسی و اجتماعی در کوچک‌ترین استان همجوار خوزستان شرایطی را فراهم می‌کند که سهمی چشمگیر در مدیریت کلان کشور نصیب ایشان شده و در حالی که خوزستان درگیر این حواشی است، ثروت خوزستان میان همسایگاه همجوار آن تقسیم شود.

آقایان لطفاً تمام کنید تخریب استاندار سابق و سابق‌تر را و تمجید استاندار نورسیده و مدیران ایشان را، بس است این میزان کوبیدن بر طبل استاندار بهبهانی و آبادانی، استاندار، استاندار خوزستان است، این همه شکل از کار سیاسی را باید کنار گذاشت وگرنه مردم یکسره چنین حجمی از بی‌مایگی را کنار می‌گذارند. سیاسیون خوزستان نباید سر خود را در برف فرو کرده و فکر کنند هیچ کس متوجه رفتار عجیب و بی‌نتیجه ایشان نیست.

بس است اهواز را نقطه ثقل همه استان دیدن و نادیده گرفتن فعالان سیاسی شهرهای دیگر استان، بس است نادیده گرفتن نسل جدید و صرفاً سوء استفاده از ایشان یا برگزاری جلسات فرمایشی و سفارسی و ترتیب دادن برنامه‌های بی‌محتوا، بی انگیزه کردن و رها کردن نسل جوان سیاسی خوزستان برای کدام گروه فایده دارد. اینکه علم منافع خود را بدون توجه به مصلحت و نیاز عمومی خوزستان اینطور بلند کرده‌اید و چنان جلو دید شما را این بلندی گرفته که حتا خودتان را نمی‌بینید، مایه نگرانی است.

نه مشکل آب خوزستان، نه مشکل بیکاری، نه مشکل بازسازی و نه هیچ مشکل دیگری با این روش حل نخواهد شد. نه آبادان و خرمشهر و شادگان در پس این روش‌های بی‌مایه و متفرق ساخته می‌شوند، نه اندیمشک و شوش و ماهشهر، نه دزفول و هفتگل و ایذه، نه مسجد سلیمان امیدیه و آغاجری و... نه مشکل ریزگردها با این روش نمایندگی و کار سیاسی و مدیریت حل می‌شود، نه صورت خوزستان زیبا می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری پیش روی ماست، در این انتخابات با این تفرقه و برنامه‌ریزی برای معامله با رای مردم در پایتخت در اندازه‌های کوچک و بزرگ و تخطئه رجل تاثیرگذار سیاسی و مذهبی استان هیچ شکلی از حرکت و قدرت سیاسی حاصل نخواهد شد تا رئیس جمهور بعدی بداند در کابینه‌اش از وزرا باید سهمی به این استان زرخیز برسد، در انتخابات پیش روی شوراها بدون شک اصلاح‌طلبان با خط مشی فعلی شکست خواهد خورد، شکستی که در نتیجه نوع عملکرد ناهماهنگ نمایندگان فعلی لیست امید خوزستان چشمگیر خواهد بود.

ما با این روش کار سیاسی نباید انتظار داشته باشیم برابر مطالبه اصفهان و یزد از منابع آبی و غیر خوزستان در این دولت و هر دولت دیگری سیاستمداران و مدیران ما بتوانند ابتکار عملی داشته باشند.

باید سیاسیون استان از این خواب سنگین بیدار شوند و شمشیر تخریب بزرگان و خود را بر زمین بگذارند، اتحاد لزوماً امری ایدئولوژیک نیست و می‌تواند تابع منافع عمومی مردم در یک زمان خاص یا موقعیت خاص باشد، اتحاد به معنی یکدست شدن فکر و نظر همه چهرها و جریان‌ها نیست، به معنای عقلانی شدن طرح اختلاف‌ها و هم‌فکری‌ها است.

 

 

 

انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
فعال سیاسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
0
0
حقیقتی است که خوزستان درگیر کج فهمی شده است، بعضی سوراخ دعا را گم کرده اند تا دیروز همه مجیز مقتدایی را می گفتند حالا شده اند منتقد او و امروز همه از شریعتی تعرف می کنند تا روزی که او هم عوض شود و شروع کنند تعریف کردن
کاظمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
0
0
احسنت فیدوس واقعان نمی‌توان با این بی بصیرتیها کنار آمد، ما هیچ وقت نمی‌توانیم حق و حقوق خود را مطالبه کنیم وقتی شرایط فکری مان اینطور است و بیشتر مشغول تخریب همدیگر هستیم
شهروند اهواز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
0
0
آقای مقتدایی وقتی آن روز مسئولیت حرف کسی را گوش نمی کرد و آدم های ناتوان را مدیر می کرد چرا شما ننوشتید در این مورد حالا می خواهید چکار کنید، خوب باید از او انتقاد کرد، شریعتی هم کاری نکرده برای ما همش بازدید می رود اما هیچ اتفاقی نمی افتد.
احمد قنواتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
0
0
واقعان خوزستانی مظلوم است، کسی حرف ما را نمی شنود ما با این همه ثروت چرا بیکاریم، همه که تقصیر دولت ها نیست خودمان هم بلد نیستیم برای خودمان کاری انجام بدهیم، من توی یک اداره کار می کنم همه دارند برای همدیگر می زنند و چاپلوسی می کنند نباید اینطور باشد باید فکر مردم مظلوم استان باشیم. انشاالله یک طوری بشود که این فضا تغییر کند.
رزمنده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
0
1
ما رزمنده ها و جانبازها وقتی وضع خرمشهر را می بینیم دلمان می سوزد، آقای زمانی چرا نتوانسته کاری برای شهر بکند، این همه قول داده اند کاری نشده، آب شور شده و کشاورزی ما هم خراب شده است ای کاش این همه وزیر می آید و می رود مشکلات ما را ببینند. دولت آقای روحانی اولین سفرش خوزستان بوده چرا بازتاب درستی نداشته است؟
خوزستانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
0
0
من شاهد بودم که چطور همان ها که دور و بر مقتدایی بودند و قربان صدقه او می رفتند حالا رفته اند دور و بر استاندار جدید و یک جوری مقتدایی را نقد می کنند انگار شخص دیگری آن وقت بوده، متاسفانه بی اخلاقی خیلی زیاد است، خیلی زیاد به خصوص در خوزستان. این وضع را باید به نحوی خاتمه داد البته سیاست مدارهای ما هم مقصر هستند که به اینها قیمت می دهند وگرنه اینطور نمی شد، مقتدایی را اینقدر تخریب کردند در این مدت آدم فکر می کند یک شخص دیگری بود تا چند ماه قبل آنطور از او تعریف می شد. ضمن آنکه نقش بعضی افراد که دنبال منافع شخصی زیر پرچم قومیت هستند را هم نباید نادیده گرفت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۵
0
0
خوزستان نه خورستان .
Histats.com START (standard) Histats.com END