آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۵۳۶
تعداد نظرات: ۱۰۲ نظر
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۱
در پرونده قاری معروف قرآن چه گذشته است
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فیدوس به نقل از فراررو اتهام سنگین به یک قاری برجسته قرآن در روزها گذشته بازتاب گسترده ای در افکار عمومی داشته است.
سیر تا پیاز ماجرای
سخنگوی قوه قضائیه: پرونده سعید طوسی باز است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فیدوس  به نقل از فراررو اتهام سنگین به یک قاری  برجسته قرآن در روزها گذشته بازتاب گسترده ای در افکار عمومی داشته است. سعید گندم نژاد طوسی از اساتید تلاوت قرآن  که از شاخص ترین قاریان کشور به حساب می آید متهم به عمل خلاف عفت عمومی و تشویق به فساد شده است. اتهام هایی که در یکی از آن ها قرار منع تعقیب برای او صادر شده است و در دومی (تشویق به فساد) پرونده همچنان باز است.

به گزارش فیدوس، این توضیحات را محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه پس از  چند روز انتشار اخبار و شایعات پیرامون سعید طوسی مطرح کرد. او در نشست خبری  روز گذشته خود توضیحاتی ارائه داد و گفت: «رسیدگی به شکایتی که صورت گرفته طبق روال در حال بررسی است و هنوز مراحل رسیدگی نهائی نشده است. در مرحله اول یکی از شکات در مسئله خلاف عفت عمومی شکایتی مطرح کرد که برای این مورد قرار منع تعقیب صادر شد که این حکم قطعی شده است.»

اژه ای تعداد شاکیان را چهار نفر عنوان کرد.

سخنگوی قوه قضائیه  گفت: «در مرحله دوم ادعای دیگری مطرح شد و موضوع تشویق به فساد مورد رسیدگی قرار گرفت که برای این موضوع نیز قرار منع تعقیب صادر شد، اما پس از اعتراض براساس قرائن و شواهد قرار منع تعقیب لغو و رسیدگی به پرونده ادامه پیدا کرد و در حال حاضر موضوع تشویق به فساد مراحل خود را طی می‌کند و هنوز به مراحل نهایی نرسیده است.»

محسنی اژه‌ای تاکید کرد که  "علاوه بر دادسرا این پرونده به قاضی خبره و متدینی برای مشورت ارجاع داده شد که اهمالی صورت نگیرد که این قاضی مطرح کرد که اتهامات ثابت نشده، اما با این حال هنوز پرونده در حال رسیدگی است."

اما معاون اول قوه قضائیه پیش از این که درباره پرونده سعید طوسی سخن بگوید، مقدمه ای درباره این پرونده و پرونده های مشابه  آن بیان کرد.

او گفت: «برخی اتهامات اثباتش کار مشکلی است و کسی که شکایت می‌کند به دلیل اینکه ادله و شاهد ندارد و تنها با اظهارات شاکی و تحقیقاتی که صورت می‌گیرد به نتیجه می‌رسد نهایتا با علم قاضی حکمش صادر می‌شود؛ هر چند ممکن است حق با شاکی باشد، اما ممکن است اثبات نشود.»

سخنگوی قوه قضائیه افزود: «در رابطه با پرونده‌های مربوط به عفت عمومی قانونا و شرعا امکان ریز شدن و تحقیقات جزئی در آن وجود ندارد؛ چرا که در برخی از اتهامات منافی عفت، ضابط حق ورود ندارد و در جریان رسیدگی به پرونده، دادگاهی با چند قاضی تشکیل می‌شود و ایشان سوالاتی را در خصوص پرونده مطرح می‌کنند.»
سیر تا پیاز ماجرای سعید طوسی قاری مراسم افتتاحیه مجلس دهم بود
سعید طوسی کیست؟
سعید گندم نژاد طوسی متولد 1349 در تهران است. او از یک‌سالگی به مشهد رفته و از پنج‌سالگی فعالیت‌های قرآنی خود را آغاز کرد.

 او  قاری بین‌المللی قرآن، کارشناس شورایعالی قرآن، آموزگار کلاس‌های قرآن با تمرکز بر آموزش نوجوانان است.

سعید طوسی بارها برنده مسابقات قرائت قرآن در کشورهای مختلف شده است.

او نفر اول مسابقات بین‌المللی سوریه ۱۳۷۲، نفر اول مسابقات بین‌المللی مالزی ۱۳۷۷، نفر اول مسابقه کشوری ابتهال و دعا، نفر اول مسابقات کشوری قرائت قرآن ۱۳۷۹ است.

او در مراسم‌های رسمی مختلفی چون افتتاحیه مجلس دهم، مراسم احیای شب‌های قدر در مصلای تهران به قرائت قرآن پرداخت. 

او از اعضای شورای عالی قرآن کشور است.
سیر تا پیاز ماجرای
ماجرای اتهام
برای اولین بار در خرداد ماه امسال برخی رسانه ها از وجود پرونده علیه سعید طوسی به دلیل اعمال منافی عفت خبر دادند. این اخبار آن چنان مورد توجه قرار نگرفت تا اینکه اوایل مهر ماه یکی از رسانه های خارج از ایران اتهامات سنگینی علیه او مطرح کرد.

این اتهامات بازتاب گسترده ای در شبکه های مجازی داشت. برخی شاکیان این پرونده نیز گفت و گوهایی با رسانه های خارج از ایران داشته اند که درآن ادعاها و اتهامات خودر را علیه سعید طوسی مطرح کردند. در واکنش به این اتهامات سعید طوسی دو بیانیه صادر کرد و همه ادعاها را رد کرد.

او در بیانیه اول که روز پنج شنبه صادر کرد نوشت: «این‌جانب سعید طوسی، شاگرد و خادم قرآن کریم، شایعاتی مبنی بر دستگیری خود به جرم‌های مختلف با آمار و اعداد عجیب و غریب و داستان‌های متناقض و سراپا کذب شنیدم که گویا از طریق برخی خبرگزاری‌ها و سایت‌های یهودی به طور هماهنگ و با کمک برخی از ایادی خود در داخل و یا خارج مستندسازی شده و با ارتباط‌دادن آن به ساحت مقدس قرآن و جامعه قرآنی و نیز شخص مقام معظم رهبری ناخواسته پرده از مقاصد شوم و خباثت‌آلود خود برداشته‌اند.»

سعید طوسی خطاب به مقام معظم رهبری نوشته است: «رهبرا! سلام و درود بر تو و صلابتت. هیبتت مستدام که دشمنانت چنان خار و زبون شده‌‌اند که چون در مقابل اقتدار و نفوذ کلامت درمانده گشته‌‌اند، فرصت را غنیمت شمرده و توطئه‌های ناجوانمردانه خود را با بهانه قراردادن من، متوجه مقام ولایت سازند! شرمسارم که قرعه آنان به نام من افتاد و مرا بهانه تهمت و تخریب کرده‌‌اند و درعین‌حال، سرفرازم از اینکه مرا قاری محبوب شما می‌خوانند.»

اما او در همان روز بیانیه دومی نیز صادر کرد. تا کاملا اتهامات را رد کرده باشد.

او در این بیانیه نوشت: «مستندات و اظهارات ارائه شده در سایت‌ها و برنامه‌ها و نمایش‌های تلویزیونی، سراسر کذب و جعلی است و به درد همان فیلم های سینمایی می‌خورد.»

او تاکید کرد که "اینجانب تاکنون به دلیل جلوگیری از هتک آبروی جامعه قرآنی سکوت کرده‌ام، اما از این پس به همین دلیل و برای حفظ حیثیت خود در جامعه قرآنی در مقابل این هتاکی ها و پرده دری‌ها، اقدامات قانونی خود را از طریق محاکم صالحه قضایی انجام خواهد داد. "

یک روز پس از انتشار این دو بیانیه از سوی خبرگزاری قرآن (ایکنا)، همین خبرگزاری خبری را منتشر کرد که از اقدامات تازه شاکیان پرونده حکایت داشت.

به گزارش خبرگزاری قرآن در روز جمعه، براساس اعلام یک منبع آگاه، شاکیان پرونده سعید طوسی در حال تهیه نامه ای به رییس قوه قضائیه هستند که درآن ضمن اعلام برائت از رسانه های معاند، رسیدگی به پرونده را خواستار شده اند.

این خبر نیز بازتاب گسترده ای در رسانه ها داشت و باعث شد که حساسیت افکار عمومی به این موضوع افزایش یابد.

سیر تا پیاز ماجرای معاون وزارت ارشاد برای اولین بار  تشکیل پرونده سعید طوسی را تائید کرد
واکنش های جامعه قرآنی
اما در حاشیه تمام این اتفاقات واکنش هایی نیز به آن صورت گرفت. واکنش هایی که بر اهمیت موضوع افزود. روز پنجشنبه، معاون قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در یادداشتی که در «تابناک» منتشر شده، از شاکیان پرونده درخواست کرد تا صبوری و متانت پیشه کنند تا به نتیجه برسند. با این یادداشت اصل وجود پرونده قضایی در این باره تائید شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این یادداشت نوشت: «صرف‌نظر از ماهیت موضوع و وقوع یا عدم وقوع جرم که کاملاً به حوزه قضائی مربوط است، انتشار آن مصداق اشاعه فحشا می‌باشد.»

او در عین حال تاکید کرد که «خطای» افرادی چون روحانیون و قاریان قرآن « ناخودآگاه باورهای دینی مردم را تضعیف می‌کند».

حشمتی همچنین از مردم خواست: «در این‌گونه حوادث ضمن خودداری از انتشار، اجازه ندهند نسبت به مقدسات به‌ویژه قرآن کریم و خادمان قرآن سوءبرداشتی پیش آید.»
سیر تا پیاز ماجرای عباس سلیمی، قاری قرآن از انتشار ادعاها علیه طوسی انتقاد کرد
اما دو واکنش دیگر نیز از جامعه قرآنی کشور مورد توجه قرار گرفت. عباس سلیمی، از قاریان مشهور، ضمن حمله شدید به  رسانه ای که این ادعاها را علیه سعید طوسی مطرح کرده بود در عین حال اعلام کرد که قوه قضاییه باید «هر متخلفی را بازخواست کند».

محسن موسوی‌بلده، دیگر قاری مشهور، نیز از جامعه قرانی خواست که «جریان خروج از این فتنه را مدیریت کند». او تاکید کرد "اتفاقی که رخ داده است فارغ از صحت و سقم آن، واقعاً وجدان همه جامعه به خصوص جامعه قرآنی را به شدت جریحه دار کرده است."
سیر تا پیاز ماجرای محسن موسوی بلده خواستار بررسی پرونده خارج از نوبت شد
موسوی بلده در عین حال خواستار آن شده که این پرونده به عنوان یک «پرونده حساس» قضایی، «خارج از نوبت» رسیدگی شود.

موسوی بلده عنوان کرد: «وقتی که حکم قضایی اعلام شد نیز همه باید در برابر آن تسلیم باشیم و گردن بسپاریم و به هر حکمی که باشد از محکومیت یا تبرئه، راضی باشیم.»

او به ایکنا گفت: «البته این را هم اضافه کنم در مقابل این همه چهره نورانی در جامعه قرآنی و شهدای بزرگواری که بسیار زیبا در عرصه تلاوت قرآن و عمل به آن درخشیدند، این اتفاق ناخوشایند ولو خدای نخواسته اثبات شود، باز هم نمی تواند آن ویژگی های مثبت را که این جامعه به برکت انس با قرآن از آن برخوردار است، خدشه دار کند.»

واکنش افکار عمومی
اما فارع از تمام بحث ها و واکنش ها مهمترین موضوعی که باعث شد این ماجرا در صدر اخبار ایران قرار گیرد، حساسیت ویژه افکار عمومی به آن بود. پس از مطرح شدن این ادعاها مردم در شبکه های اجتماعی خواستار روشن شدن قضیه شدند.

کامنت های اخبار مرتبط با این ماجرا در خبرگزاری قران (ایکنا) این موضوع را بیشتر روشن می کند. ایمان یکی از مخاطبان خبرگزاری ایکنا در ذیل یکی از اخبار این خبرگزاری خطاب به موسوی بلده نوشته است " باسلام خدمت استاد بزرگوار و ازاده لطفا به داد قران و جامعه قرانی برسید و با درخواست مجدانه از قوه قضاییه هرچه زودتر احقاق حق بفرمایید و ازطرف اساتید و بزرگان قرآنی نامه ای به قوه قضاییه بدهید."

اسماعیل یکی دیگر از مخاطبان این خبرگزاری در کامنتی آورده است "باید با عوامل انتشار خبر هم برخورد جداگانه ای شود. چرا که انتشار اتهام اثبات نشده از جهات شرعی و عرفی و اخلاقی امری ناپسند است."

یکی از مخاطبان سایت فرارو هم در اظهار نظری در این باره می گوید: «فارغ از آنکه ایشان گناهگار یا بی گناه باشد نباید از مقام معظم رهبری مایه بگذارد، حالا ایشان قاری بیت رهبری هم باشند چه ارتباطی دارد از مقام معظم رهبری خرج کنند ،البته اگر گناهکار باشد قوه قضاییه نباید دنبال ماست مالی پروند باشند یا آن را مشمول مرور زمان کند، که اینکار در نهایت به اعتماد عمومی بسیار ضربه می زند اگر ایشان گناهکار باشد و محکوم هم شود مطمئن باشید نگاه مردم نسبت به نظام قطعا مثبت تر خواهد شد و عمل این فرد را هم به حساب نظام و اسلام نمی گذارند، چرا که در هر صنف و گروهی ممکن است انسان فاسد باشد ولی اگر خدایی نکرده بی دلیل تبرئه شود، میخی بر تابوت اعتماد عمومی خواهد بود. البته وجود شاکیانی که عمدتا از خانواده های بسیار متدین و با اخلاق می باشند و کمترکسی است که با آبروی خود بازی کند این شکایتها خیلی نمی تواند بی دلیل باشد، چرا هر جور حساب می کنید یه جای کار می لنگد، یعنی این شاکیان بی دلیل بگویند به ما تجاوز شده است قطعا کسی آبروی خود را نمی برد ظاهرا یک چیزهایی بوده، پناه می بریم به خدا!»

"باران" یکی دیگر از مخاطبان فرارو است که از  زاویه دیگری به مسئله پرداخته است. او می گوید: «خدا به خودش و خانواده‌اش صبر بدهد. تحمل این حجم عظیم شایعات و انتشار آن در شبکه های اجتماعی حتما فشار روحی و روانی بسیار سنگینی رو بر خانواده محترم ایشون وارد کرده. واقعا انصاف نیست که قبل از بررسی موضوع درباره یک نفر قضاوت کرد.»

یک مخاطب بی نام هم اظهار کرده است: "حاج سعید به گواه همگان از پاکترین و مومن ترین قاریان جهان اسلام است دشمنان اسلام می خواهند ما امت مسلمان ایران را دلسرد کنند ولی ما امت مسلمان ایران مثل کوه پشت حاج سعید عزیز ایستاده ایم."
انتشار یافته: ۱۰۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حبیب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۶
11
5
من از خود قرآن استمداد میطلبم که ابن حمله شدیدی که به جامعه قرانی
را بنحو احسن دفع نماید وایمان دارم که چنین خواهد شد
فرید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
6
15
تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها والله باورنکردنیست چطور خانوادهای بخواهد ابرو فرزند خود را الکی ببرد
پاسخ ها
زهرا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
اگر این خانواده ها تطمیع شده باشند چه؟! اگر در قبال دریافت امتیازی از سوی دشمن که پنهانی کار میکند حاضر به بازی با همه چیز باشند چه؟ سعید طوسی یک بهانه است. وجهه تمام خادمان قران نشانه رفته است...
سروش
|
France
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۸
3
17
خداوند عالم از همه چیز با خبره..اگر صحت داشته باشه خدا بحق قرآن رسواش کنه...کسی که حرمت نام قران رو نگه نمیداره جزایش هم مشخصه..و اگر کسی سعی در پوشاندن گناه هتاکی به قرآن رو داشته باشه هم در گناه اون شخص شریکه...زشتی عمل انجام شده بماند که در خود قران کریم مجازات سنگسار برای شخص تعیین شده...راههای زیادی از قبیل تحقیقات پزشکان قانونی کشور برای اپبات جرم وجود داره...الان قرن 21 هست همه جور امکانات علمی برای این اپبات هست..بهانه ای قابل قبول نیست.
حمیده موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
17
6
بسم الله الرحمن الرحیم سلام اون قاری قرآن از کوچکی با قرآن بزرگ شد پس این معجزه الهی صاحبش را ب شیطان هدایت نمیکند این شایعه از اسراییل بد صفت پست است ب امید ظهور امام
حمیده موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
16
5
بسم الله الرحمن الرحیم سلام اون قاری قرآن از کوچکی با قرآن بزرگ شد پس این معجزه الهی صاحبش را ب شیطان هدایت نمیکند این شایعه از اسراییل بد صفت پست است ب امید ظهور امام
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۸
ابن ملجم هم قاری قران و حافظ قران بود شمر و ابن سعد هم قران می خواندن و روزه می گرفتن اما در آخر چه شد؟شاید هم این شایعه امریکای بد صت پست یا نه شاید هم شایعه از ال سعود آره شاید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
11
2
اسراییل مانند سگی میماند محل بدهی یا ندهی پارس میکند و حالا کسی مجلس نمیدهد بر علیه قاری قرآن نقشه چیده همگی کذب است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
1
11
بترسید از زمانی که خداوند متعال در مورد شما قضاوت کند و آنکاه شما هر که باشید خوار نگون بخت خواهی شد>پس به عدالت قضاوت کنید
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
4
4
این حرف اشتباه است که تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها و همه جا مصداق ندارد اگر این گونه باشد داستان افک در سوره را مطالعه بفرمایید که به یکی از همسران پیامبر تهمتی وارد گردید و بعد معلوم شد توطئه بوده پس اینجا باید گفت چیزکی بوده که مردم چیزها گفته اند؟
یا زمانی که حضرت علی را به کفر محکوم کردند و در جایی گفتند مگر علی نماز می خواند؟ پس چیزکی بوده؟
چیزی که اثبات نشده نباید منتشر گردد
قران در ایات گوناگون می فرمایید اکثر مردم نمی فهمند درک ندارند شعور ندارند جاهل ستند فکر نمی کنند و این مسئله را در جامعه امروز به وفور میبینیم
دریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
3
12
این شاکیان که فرزندان خود را برای آموختن قرآن در سن کم به کلاس قرآنی فرستاده اند چطور حاضر شدن با رسانه خارجی که دشمن اسلام است مصاحبه کنند؟؟؟
پویان رشت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
0
11
با سلام.دوستانی ک میگن این قاری با قران بزرگ شده بدونن عابدی بوده ۷۰ سال عبادت کرده یک شبه راهش کج شده.اگر بوده داستانی ک بحقش برسه انشالله اگر نبوده که باید جلوگیری شه از اخبار کذب.در کل عرض کنم علما روحانیون بسیجی ها و کسایی که ادعای بندگی خالصانه میکنن باید بیشتر حواسشون به کردارشون باشه.من حیلی جاها دیدم سوءاستفاده میشه متاسفانه
رحیم
|
Japan
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
0
9
خدایا عاقبت تمام شیعیان را تا ظهور اقا امام زمان ختم به خیر کن
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
2
5
شما که میگی بزرگان باید حواسشون جمع باشه حرفت درسته اما اکثر اهل جهنم از زبان جهنمی شدند که عیبت کنندگان و تهنت زنندگان و کاذبین رتبه بالایی را دارند پس مه حداسشون جمع باشه خصوصا ادمای سطح پایین جامعه مواظب زبونشون باشن که جهنمی نش
قرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
5
2
مرگ بر آمریکا. تا وقتی که اسلام زنده است آمریکا دست از اسلام برنمیدارد مسلمانان به گوش باشید من در عجبم که چطور قربانیان با وجود قرآنی بودن حاضر شدند در رسانه های امریکایی مصاحبه کنند این جای شک دارد!!!!!! کدام فرد قرآنی حاضر است از آبروی کشورش بگذرد !!!!! بازهم جای شک دارد و توطئه....
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
0
11
سلام چند نکته و چند فرض:‌
۱- گناهی رخ نداده پس اتهام و تهمت کار خیلی ناپسندی است و از حرفی که در خصوص این اقا زده شده رذیلانه تر است. مردم هوشمندانه برخورد کنند و در امواج شایعات موج سواری نکنند که روزی خودشان غرق همین شایعاتی که خودشان میسازند و یا بی تحقیق منتشر میکنند نشوند.
۲- گناه قطعا رخ داده. در این صورت :‌
۱- حساب یک نفر رو با حساب همه قاطی نکنید. مگه همین یک قاری بوده؟ این همه قاری هستند که هیچ مشکلی ندارند پس یه وقت به حساب دین و قاری بودن نزارید.
۲- خیلی درباره اش تفحص نکنید شاید اصلا کاری کرده و توبه کرده حضرت امیر (ع) به مالک فرمودند ای مالک اگر کسی رو هنگام گناه دیدی صبح به دیده گناهکار به او نگاه نکن که شاید شب هنگام توبه کرده باشه و تو خبر نداشته باشی ...
۳- حساب مقام رهبری رو از اطرافیان ایشان جدا کنید. کما اینکه حساب حضرت نوح (ع)‌از حساب فرزندش جداست. انسانها اراده آزاد دارند حربن ریاحی که یکی از دشمنان درجه یک امام حسین (ع) بودند در رکاب حضرت شهید شدند و ابن ملجم به عنوان یک انسان متدین و مومن (دست کم در ظاهر) به راحتی تبدیل به قاتل یکی از برجسته ترین شخصیتهای جهانی و مذهبی دنیا میشه! مقام رهبری هم هرقدری که عالم و هوشمند باشند نعوذ بالله خدا که نیستند کما اینکه خود خداوند هم انسانها رو در تعیین سرنوشت خود ازاد آفریده. ایشون هم نباید از رهبری مایه بگذارند.
۴- قوه قضایه در کمال عدالت آنچه را که برای یک شهروند عادی اجرا میکنه برای سایر مجرمین (کاری به شخص ندارم اینجا)‌ هم اجرا کنه. اشخاص خاص هم محاکمه بشن نه تنها نظام تضعیف نمیشه بلکه همگان بر عدالت محوری نظام و احقاق حقوق ملت و پایبندی نظام بر اجرای احکام شرعی صحه خواهند گذاشت و متوجه این موضوع خواهند شد که نظام جمهوری اسلامی از هیچ تلاشی برای استقرار نظام مبتنی بر احکام عادلانه شرعی فروگذار نخواهد کرد.
درنهایت آرزوی قلبی من این هست که چنین مسائلی در حد همون شایعه باشه چرا که به هرحال جامعه قرانی رو با چالش پاسخگویی به مخاطبین خود مواجه خواهد کرد.
درنهایت خداوند بهترین شاهد و بهترین قاضی است...
پاسخ ها
سيد اصغر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
با سلام و احترام - آفرين بر شما برادر بزرگوار ؛ انصافاً زيباترين نظري كه در اين مورد خوندم حرفاي شماست كه با منطق و انديشه زلال خالي از كينه و هوس بيان شده . براي شما آرزوي توفيق روزافزون دارم .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
0
5
انشاالله خداوند آبروی همه موئمنان را حفظ نماید .اینکه هرکس جز معصومین امکان خطا واشتباه دارد بر همگان آشکار است چنانچه فرزند نوح پیامبر،همسر حضرت لوط.،همسر امام حسن مجتبی ع دچارلغزش شدند .اما آنچه مهم است اینست که دراین نوع قضایا دین رافدای افراد نکنیم وچنان کنیم که مولی علی میکرد ولغزش را ولو از فرزند وبرادرش برنمی تابید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۱
0
0
انشاالله خداوند آبروی همه موئمنان را حفظ نماید .اینکه هرکس جز معصومین امکان خطا واشتباه دارد بر همگان آشکار است چنانچه فرزند نوح پیامبر،همسر حضرت لوط.،همسر امام حسن مجتبی ع دچارلغزش شدند .اما آنچه مهم است اینست که دراین نوع قضایا دین رافدای افراد نکنیم وچنان کنیم که مولی علی میکرد ولغزش را ولو از فرزند وبرادرش برنمی تابید
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۲
0
1
ان شاءالله که دروغ باشد. فقط بنده به دلیل مطالعات زیاد درباره توطئه های پیچیده دشمنان اسلام در گذشه و مخصوصا عصر حاضر که عصر فتنه های بزرگ آخرالزمانی است گمانه زنی هایی میکنم که دوست دارم هموطنان فهیم و قرآن دوستم به آنها نیز توجه کنند . اینکه احتمال دارد این قضیه به دلیل گستردگی جریانیش و ضربه ای که قرار است به نظام اسلامی وارد کند برنامه ریزی شده توسط سازمانهای جاسوسی باشد یعنی با پرداخت پول به چند خانواده خائن به نظام آنها را ملزم کنند که کودکانشان را برای یادگیری قرآن به کلاس های آقای طوسی بفرستند و این کار ادامه پید کند تا بعد چند سال که چنین ادعایی می کنند همه باور کنند. ما نباید دشمنمان را دستکم بگیریم. پناه بر خدا از فتنه های دم ظهور
عابد جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۲
1
0
با سلام و عرض ادب و احترام
آنجه مسلم است این است که حساب و کتاب ثواب و گناه انسانها با خداست و همه ما هم میدونیم طرف ما طرفه
فرض این که کس یا کسانی نسبت به مسئله ای شکعیتی کنن این نه به قرآن و دین میشه ارتباط داد و نه به عموم مردم و افکار عمومی مربوط میشه به نظر من گناه انسانهایی که به این اتهامات اثبات نشده دامن میزنن به مراتب سنگین تره از فاعلش. روی صحبت من به اونهایی هست که با خباثت تمام این صحبتهارو به افکار عمومی میکشونن بدونید و برید و بفکر چاره خودتون باشید که گناهان آقای طوسی هزاران باره شستید
ایشون اگه به اشتباهی هم مرتکب شده باشه هیچ آموزه دینی به شما اجازه نمیده پیرامونش صحبت کنید چه برسه به اون روزی که گناه تهمتی بیش نباشه خدا از سر تقصیرات همه ما که داریم به سختی های این لحظات آقای طوسی دامن میزنیم بگذره انشالله
عابد جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۲
1
0
با سلام و عرض ادب و احترام
آنجه مسلم است این است که حساب و کتاب ثواب و گناه انسانها با خداست و همه ما هم میدونیم طرف ما طرفه
فرض این که کس یا کسانی نسبت به مسئله ای شکایتی کنن این نه به قرآن و دین میشه ارتباط داد و نه به عموم مردم و افکار عمومی مربوط میشه به نظر من گناه انسانهایی که به این اتهامات اثبات نشده دامن میزنن به مراتب سنگین تره از فاعلش. روی صحبت من به اونهایی هست که با خباثت تمام این صحبتهارو به افکار عمومی میکشونن, بدونید و برید و بفکر چاره خودتون باشید که گناهان آقای طوسی هزاران باره شستید
ایشون اگه به اشتباهی هم مرتکب شده باشه هیچ آموزه دینی به شما اجازه نمیده پیرامونش صحبت کنید چه برسه به اون روزی که این گناه تهمتی بیش نباشه خدا از سر تقصیرات همه ما که داریم به سختی های این لحظات آقای طوسی دامن میزنیم بگذره انشالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۲
0
1
سلام از خود صاحب قران میخواهم اگر این فرد گنهکار است به چنان دردی گرفتار شود که دیگر هیچکس جرات نکند از نام قران سو استفاده کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۲
0
0
با سلام به همگی به نظر شما کسی میاد بیخودی بگه به ما تجاوز شده؟؟؟ آخه حتما یه چیزی بوده لطفا اینقدر راحت از کنار این قضیه نگذرید. یه همچین آدمی حتی لیاقت بردن اسم قرآن را هم نداره چه برسه به اینکه قاری باشه.از اون چهره منحوسش هم معلومه چقدر فاسده.من نمیدونم چجوری ملت بچه هاشونو سپردن دست یه همچین آدمی!!!؟؟؟
سیدحسین جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۲
0
0
سلام توصیه میکنم به این مطلب توجه کنید که این رخدادها محل محاکمه آقای فلانی یا فلان نیست در این دنیا همیشه حق به حقدار نمیرسه ولی مهم اینه که ما در دادگاه ذهنمان امتحان میشویم به قضاوت عادلانه اگاهانه که اگر بدون هیچ دلیل حق را بطرفی از دعوا بدهیم اشتباه کردیم و مدیون خواهیم بود و خدا ست و حق الناس انشا الله که سعید آقای طوسی بدونن این افتخار بزرگیه که ابروش سرمایه رشد قرآن بشه تاریخ همه چیز و برملا میکنه .
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۳
1
0
بسم الله الدحمن الرحیم.به نظر من کسی که قرآن میخونه پس حتما نماز هم میخونه.وما حدیث داریم که ان الصلاه تنهی عن الفحشاءوالمنکر.من مطمئنم این خبر دروغه.
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۸
ابن ملجم و یزید و ابن سعد هم نماز و قرا می خوندن تازه روزه هم می گرفتن
نواب کرمی
|
France
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۳
0
1
اینا همه تهمت وافتراهست باور نکنید که دشمنان اسلام وایران با این کارا چندتامنظور وهدف دارند یک میخوان ماها رو بجون همدیگه بندازن و از دور به ماها بخندند،دوم که میخوان اسلام و قران رو از چشم مردم بیندازن که بگن قران چنین افرادای رو تربیت میکند سوم اینا نتونستن ضربه به ایران بزنن از طریق خواستن با خراب کردن قاری هامون ضربه اساسی به دین و مذهبمون بزنن.چرا تهمت وافرا رو باید از رادیو بیگانه ما باید بشنویم؟؟!!مشخصه همه اینا تهمت های از پیش تعیین شده است.چنین تهمتهای به قاری های ما نمیچسپه...هیچ آدمی چنین کار ابلحهانه ی رو انجوم نمیده چون میدونه که اول ابرو علف بهار نیست دوم میدونه نگاه رسانه ها پیگیر هستند و سوم قران انسان ساز هست.
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۸
نه کسی با اسلام و قران کاری داره نه با حکومت حرف حق این است که وقتی اشتباهی کردن قبول کنند و گناهکار رو به سزایش برسانند تا عدالت را جرا کنند ربطی هم به آمریکا و اسراییل و ال سعود نداره
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
1
0
وقتی میگویند الغیبت و اشدو من الزنا پس جرم تهمت را بسنجید و ندانسته خود را زیر بار تهمت قرار ندهید
انتشار حرف ناصحیح خود جرم تهمت را به دنبال دارد ، قوه قضائیه خود موضوع را بررسی میکند
بیایید ندانسته عامل انتشار خبرهایی که به اسلام خدشه ایجاد میکندکه قطعٱ دست یهودیان و دشمنان اسلام در پشت آن هست نباشیم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
0
1
وقتی میگویند الغیبت و اشدو من الزنا پس جرم تهمت را بسنجید و ندانسته خود را زیر بار تهمت قرار ندهید
انتشار حرف ناصحیح خود جرم تهمت را به دنبال دارد ، قوه قضائیه خود موضوع را بررسی میکند
بیایید ندانسته عامل انتشار خبرهایی که به اسلام خدشه ایجاد میکندکه قطعٱ دست یهودیان و دشمنان اسلام در پشت آن هست نباشیم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
1
0
وقتی میگویند الغیبت و اشدو من الزنا پس جرم تهمت را بسنجید و ندانسته خود را زیر بار تهمت قرار ندهید
انتشار حرف ناصحیح خود جرم تهمت را به دنبال دارد ، قوه قضائیه خود موضوع را بررسی میکند
بیایید ندانسته عامل انتشار خبرهایی که به اسلام خدشه ایجاد میکندکه قطعٱ دست یهودیان و دشمنان اسلام در پشت آن هست نباشیم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
0
1
وقتی میگویند الغیبت و اشدو من الزنا پس جرم تهمت را بسنجید و ندانسته خود را زیر بار تهمت قرار ندهید
انتشار حرف ناصحیح خود جرم تهمت را به دنبال دارد ، قوه قضائیه خود موضوع را بررسی میکند
بیایید ندانسته عامل انتشار خبرهایی که به اسلام خدشه ایجاد میکندکه قطعٱ دست یهودیان و دشمنان اسلام در پشت آن هست نباشیم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
1
0
وقتی میگویند الغیبت و اشدو من الزنا پس جرم تهمت را بسنجید و ندانسته خود را زیر بار تهمت قرار ندهید
انتشار حرف ناصحیح خود جرم تهمت را به دنبال دارد ، قوه قضائیه خود موضوع را بررسی میکند
بیایید ندانسته عامل انتشار خبرهایی که به اسلام خدشه ایجاد میکندکه قطعٱ دست یهودیان و دشمنان اسلام در پشت آن هست نباشیم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
0
1
وقتی میگویند الغیبت و اشدو من الزنا پس جرم تهمت را بسنجید و ندانسته خود را زیر بار تهمت قرار ندهید
انتشار حرف ناصحیح خود جرم تهمت را به دنبال دارد ، قوه قضائیه خود موضوع را بررسی میکند
بیایید ندانسته عامل انتشار خبرهایی که به اسلام خدشه ایجاد میکندکه قطعٱ دست یهودیان و دشمنان اسلام در پشت آن هست نباشیم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
1
0
وقتی میگویند الغیبت و اشدو من الزنا پس جرم تهمت را بسنجید و ندانسته خود را زیر بار تهمت قرار ندهید
انتشار حرف ناصحیح خود جرم تهمت را به دنبال دارد ، قوه قضائیه خود موضوع را بررسی میکند
بیایید ندانسته عامل انتشار خبرهایی که به اسلام خدشه ایجاد میکندکه قطعٱ دست یهودیان و دشمنان اسلام در پشت آن هست نباشیم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
1
0
وقتی میگویند الغیبت و اشدو من الزنا پس جرم تهمت را بسنجید و ندانسته خود را زیر بار تهمت قرار ندهید
انتشار حرف ناصحیح خود جرم تهمت را به دنبال دارد ، قوه قضائیه خود موضوع را بررسی میکند
بیایید ندانسته عامل انتشار خبرهایی که به اسلام خدشه ایجاد میکندکه قطعٱ دست یهودیان و دشمنان اسلام در پشت آن هست نباشیم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
1
0
وقتی میگویند الغیبت و اشدو من الزنا پس جرم تهمت را بسنجید و ندانسته خود را زیر بار تهمت قرار ندهید
انتشار حرف ناصحیح خود جرم تهمت را به دنبال دارد ، قوه قضائیه خود موضوع را بررسی میکند
بیایید ندانسته عامل انتشار خبرهایی که به اسلام خدشه ایجاد میکندکه قطعٱ دست یهودیان و دشمنان اسلام در پشت آن هست نباشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
1
0
ببینید عزیزان اگر این مسیله دروغ باشد شک نکنید که هستند ادمهای بی وجدان وصد دین که برای ابرو بردن فرزند ودیگران در مقابل پول حضرند همه کار بکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
1
0
خدایا اگر خبر صحت داره این نامرد رارسوای دوجهان بفرما که شیطانی ست در لباس انسان مخصوصا شیطان هم با حفظ قرآن وقاری قرآن شدن واین پستی را داشتن همراه نبود این از شیطان هم پشتتراست، آیاهم شایعه ست انشاالله ختم بخیر بشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
1
0
خدایا اگر خبر صحت داره این نامرد رارسوای دوجهان بفرما که شیطانی ست در لباس انسان مخصوصا شیطان هم با حفظ قرآن وقاری قرآن شدن واین پستی را داشتن همراه نبود این از شیطان هم پشتتراست، آیاهم شایعه ست انشاالله ختم بخیر بشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
1
0
خدایا اگر خبر صحت داره این نامرد رارسوای دوجهان بفرما که شیطانی ست در لباس انسان مخصوصا شیطان هم با حفظ قرآن وقاری قرآن شدن واین پستی را داشتن همراه نبود این از شیطان هم پشتتراست، آیاهم شایعه ست انشاالله ختم بخیر بشود.
علی
|
United States
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
2
0
خدامیدونه وبس و...
علی
|
United States
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۴
2
0
خدامیدونه وبس و...
محمد تجری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
2
0
استاد طوسی یا هر شخص دیگر...

اگه گناهی شد خدا خودش میدونه چیکار کنه

یه جوری مردم به این ماجرا وامن میزنن که انگار خودشون قدیسن و تابحال گناهی مرتکب نشدند..

آبروی دیگران رو حفظ کنین تا خدا آبروتون رو حفظ کنه..

خداوند که خالق ماست و از درون ما خبر داره بی خیال میشه بلکه توبه کنیم و درست شیم
اما برخی انسانها.....
خدا رو شکر که جای خدا ننشستن..


بی خیال شین بابا

اصلآ کرده یا نکرده

به ما چه؟

ضمنآ اوت دوست عزیزمون راست گفت

اگه ایمان ما کامل باشه

اشتباه دیگران رو به حساب دین و قرآن نمیگذاریم..

مگه از دین و قرآن طلب داریم؟

کجای دین ما رو به کارهای زشت تشویق کرده و اعمال غیر اخلاقی رو تآیید کرده که میخوایم عقده هامونو سر دین خالی کنیم؟

به رهبری هم ازتباطی پیدا نمیکنه

مگه ایشون نعوذبالله خداست که از نهان افراد مطلع باشه؟
تازه اگه مطلع هم باشه کار درستی انجام دادند که آبروی فرد رو نمی برن و به افراد فرصت تغییر میدن.

خداوند بزرگ و رئوف راه توبه رو گذاشته
اما برخی افراد میخوان اون راه رو هم ببندن..
که البته خدا اکن بالا خندش میگیره

اینا همه مسخره بازی های دنیاست..

بریم دنبال شنلخت و ساختن خودمون باشیم نه کنکاش درباره دیگران.

ضمنآ اگه کسی گناهی کرد و کسی هم از او شاکی شد وظیفه تحقیق و تفحص و اجرای حکم بر عهده حاکم شرعه نه ما

بنابراین دیگه خودمونو مشفول این مطالب حاشیه ای نکنیم.

قرآن نور است.

بعنوان مثال مانند خورشید

حالا اینکه من از این نور بهره نگیرم دیگه مشکل خودمه نه قرآن..

اگه ذره ای به دینی که داریم ایمان راسخ داشته باشیم که دنبال تجسس و بردن آبروی دیگران نیستیم...

انشالله بقول اون خواهر بزرگوار خداوند به استاد طوسی و خانواده محترم و همه بستگانش صبر عنایت کنه.

از این پس نگذاریم هیچکس آبروی کسی رو ببره.

این وظیفه همه ماست و دیگر هیچ...


والسلام
محمد تجری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
0
1
استاد طوسی یا هر شخص دیگر...

اگه گناهی شد خدا خودش میدونه چیکار کنه

یه جوری مردم به این ماجرا وامن میزنن که انگار خودشون قدیسن و تابحال گناهی مرتکب نشدند..

آبروی دیگران رو حفظ کنین تا خدا آبروتون رو حفظ کنه..

خداوند که خالق ماست و از درون ما خبر داره بی خیال میشه بلکه توبه کنیم و درست شیم
اما برخی انسانها.....
خدا رو شکر که جای خدا ننشستن..


بی خیال شین بابا

اصلآ کرده یا نکرده

به ما چه؟

ضمنآ اوت دوست عزیزمون راست گفت

اگه ایمان ما کامل باشه

اشتباه دیگران رو به حساب دین و قرآن نمیگذاریم..

مگه از دین و قرآن طلب داریم؟

کجای دین ما رو به کارهای زشت تشویق کرده و اعمال غیر اخلاقی رو تآیید کرده که میخوایم عقده هامونو سر دین خالی کنیم؟

به رهبری هم ازتباطی پیدا نمیکنه

مگه ایشون نعوذبالله خداست که از نهان افراد مطلع باشه؟
تازه اگه مطلع هم باشه کار درستی انجام دادند که آبروی فرد رو نمی برن و به افراد فرصت تغییر میدن.

خداوند بزرگ و رئوف راه توبه رو گذاشته
اما برخی افراد میخوان اون راه رو هم ببندن..
که البته خدا اکن بالا خندش میگیره

اینا همه مسخره بازی های دنیاست..

بریم دنبال شنلخت و ساختن خودمون باشیم نه کنکاش درباره دیگران.

ضمنآ اگه کسی گناهی کرد و کسی هم از او شاکی شد وظیفه تحقیق و تفحص و اجرای حکم بر عهده حاکم شرعه نه ما

بنابراین دیگه خودمونو مشفول این مطالب حاشیه ای نکنیم.

قرآن نور است.

بعنوان مثال مانند خورشید

حالا اینکه من از این نور بهره نگیرم دیگه مشکل خودمه نه قرآن..

اگه ذره ای به دینی که داریم ایمان راسخ داشته باشیم که دنبال تجسس و بردن آبروی دیگران نیستیم...

انشالله بقول اون خواهر بزرگوار خداوند به استاد طوسی و خانواده محترم و همه بستگانش صبر عنایت کنه.

از این پس نگذاریم هیچکس آبروی کسی رو ببره.

این وظیفه همه ماست و دیگر هیچ...


والسلام
محمد تجری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
0
1
استاد طوسی یا هر شخص دیگر...

اگه گناهی شد خدا خودش میدونه چیکار کنه

یه جوری مردم به این ماجرا وامن میزنن که انگار خودشون قدیسن و تابحال گناهی مرتکب نشدند..

آبروی دیگران رو حفظ کنین تا خدا آبروتون رو حفظ کنه..

خداوند که خالق ماست و از درون ما خبر داره بی خیال میشه بلکه توبه کنیم و درست شیم
اما برخی انسانها.....
خدا رو شکر که جای خدا ننشستن..


بی خیال شین بابا

اصلآ کرده یا نکرده

به ما چه؟

ضمنآ اوت دوست عزیزمون راست گفت

اگه ایمان ما کامل باشه

اشتباه دیگران رو به حساب دین و قرآن نمیگذاریم..

مگه از دین و قرآن طلب داریم؟

کجای دین ما رو به کارهای زشت تشویق کرده و اعمال غیر اخلاقی رو تآیید کرده که میخوایم عقده هامونو سر دین خالی کنیم؟

به رهبری هم ازتباطی پیدا نمیکنه

مگه ایشون نعوذبالله خداست که از نهان افراد مطلع باشه؟
تازه اگه مطلع هم باشه کار درستی انجام دادند که آبروی فرد رو نمی برن و به افراد فرصت تغییر میدن.

خداوند بزرگ و رئوف راه توبه رو گذاشته
اما برخی افراد میخوان اون راه رو هم ببندن..
که البته خدا اکن بالا خندش میگیره

اینا همه مسخره بازی های دنیاست..

بریم دنبال شنلخت و ساختن خودمون باشیم نه کنکاش درباره دیگران.

ضمنآ اگه کسی گناهی کرد و کسی هم از او شاکی شد وظیفه تحقیق و تفحص و اجرای حکم بر عهده حاکم شرعه نه ما

بنابراین دیگه خودمونو مشفول این مطالب حاشیه ای نکنیم.

قرآن نور است.

بعنوان مثال مانند خورشید

حالا اینکه من از این نور بهره نگیرم دیگه مشکل خودمه نه قرآن..

اگه ذره ای به دینی که داریم ایمان راسخ داشته باشیم که دنبال تجسس و بردن آبروی دیگران نیستیم...

انشالله بقول اون خواهر بزرگوار خداوند به استاد طوسی و خانواده محترم و همه بستگانش صبر عنایت کنه.

از این پس نگذاریم هیچکس آبروی کسی رو ببره.

این وظیفه همه ماست و دیگر هیچ...


والسلام
تمنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
0
1
با نظر آقای تجری کاملآ موافقم
یگانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
0
1
ما ایرانیمم و تا حالا انها خیلیل سعی کرده اند ک ب ایران تهمت زیادی زده اند پس گوش ب این شایعات ندهیم و ابروی کسی را نریزم
جواد سعیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
0
2
به نام خالق توانا
این جریانی که دشمنان دین با نام این قاری نگون بخت راه انداخته اند .دو حالت داره. یا صحت داره یا انشالله کذبه.اگر کذب باشه خدا به داد مان برسد که عبدی را سیاه بخت کردند(صهیونیست های ملعون) و به ریش ما مسلمین خندیدند واگر صحت داشته باشد خدا ابلیس را لعنت کندکه عبدی را دوباره اغوا کردونتیجه :در صورت صحت موضوع این عمل هیچ خدشه ایی مقام قاریان مخلص وجامعه ی قرانی وارد نیست چون هرکسی ان درود عاقبت کار که کشت.
اسدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
1
2
سعید طوسی دوست داریم
ابوذر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
0
1
گرصبرکنیدزقوره حلواسازیم.زودقضاوت نکنیم.قانونی هم هست
محمد تجری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
0
1
salam. bebakhshid chera payame dishabe mano nagzashtid too sayt?
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
0
0
آقا< قرآن انسان را از فحشاء و منكر دور ميكند. اين سخن خود قرآن است. جناب حافظ هم ميگويد ديو بگريزد از آن قوم كه قرآن خوانند. اين حرفها و شايعاتي كه به چنين افراد و انسانهايي مي چسبانند لابد ريشه در شيطنتهاي اجانب دارد. حالا شايد اين قاري خطائي كرده باشد اما يقيناً اين خطا تا اين حد و حدودي كه بعضيها ادعا ميكنند نبوه است. پس لطفاً ما در مقابل چنين حرفهايي اندكي صبر و درايت داشته باشيم و زبان خود را آلوده به تهمت و دروغ و گزافه گوييها نكنيم. حرمت انسان مؤمن كم از حرمت خانة خدا نيست. ها؟
بنده ی خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۵
0
0
سلام و خسته نباشید به تمام خادمین قرآن در زندگی شخصی اینجاب مسله ای پیش آمد که پدر شوهر دخترمم به دلیل تقاضای طلاق دخترم با دو شاهد قلابی مرا متهم به دزدی ۱۱میلیون پول از ماشین خودش کرد او ادعا داشت شوهرم با او درگیر شده و من کیف دستی او را دزدیده ام ولی پس از یک سال دوندگی دردادگاه قلم امیرالمومنین حقیقتامر را روشن و آن مرد فاسد را رسوا کرد الهی هرکسی علیه حکم مولا حرکت میکند در این دنیا رسوا و بی آبروشود
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
1
0
خداوندا ببخش اگر زود قضاوت میکنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
1
1
به صرف خطای یک نفر جامعه قرآنی را خدشه دار نکنیم
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
0
0
همه پیام دهنده ها بدانند خودشان هم احتمال در گیری یک تهمت را دارند از خود غافل نشوید اتهام چه ثابت شود یا نشود بدانید خطا کار جای توبه دارد و بدانید دشمن دست از تخریب دین بر نمی دارد اساس اسلام را حفظ کنید مسئولین نظام و علما اگر سالم بمانند طبق فرمایش علی (ع) جامعه سالم است اما متاسفم که این دو سلامتی ندارند فقط فکری به حال پیر و مرشدمان کنید این رهبر فرزانه که هم از دوست میخورد هم از دشمن آقایان مسئولین و روحانیون کی دست از دنیا و هواپرستی بر میدارید
ارشاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۶
0
0
همانا عزت و ذلت از جانب خداست
و خدا بهترین حکم کنندگان است....
ملیحه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۸
0
1
با سلام نظرات رو خوندم از حرف یکی از دوستان واقعا خوشم اومئ بهتره که ابروی بقیه رو حفظ کنیم تا خدا ابروی ما رو حفظ کنه هیچ انسانی معصوم نیس ولی گاهی ب این فکر میکنم ک خدا که اون بالا هس و این همه خطاها و کناهان بزرگ و کوچیک ما رو میبینه چ صبری دارهکه ابروی ما رو نمبره ک پرده از خطاهامون برنمیداره ک الان هممون رسوای عالم بودیم بالاخره سخته که اسمت همه جا بپیچه از خدا بخایم ک کمکون کنه دست در دست هم بدیم ک ابروی هیچ ادمی ریخته نشه ولو مومن باشه یا نباشه ولو گناهکار باشه یا نباشه
بهار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۹
0
2
لطفا رسیدگی کنند حالا انسان جایزول ختاست شیطان قوی هست ما منتظر هستیم معلوم بشه
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۱
0
2
او باید سنگ سار شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۳
2
0
این کاردشمنان انشاالاه کسی که باعث ابروی کسی میشه متمعن باشین رسوامیشه
مرگ بر آمریکا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۴
2
1
سلام من زیاد دنبال پیگیری مطالب اینطوری نیستم و زیاد به گوشم نمیرسه این اخبار الان یهو با خبر شدم اشکم بخاطر اینکه استاد طوسی رو اینهمه اذیت کردن در اومده اما وقتی جوابیه شون رو خوندم خیلی خوشحال شدم چه دنیای بیرحمی شده
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
1
1
سلام بی خود تهمت زدن به شخصی گناه است حالا معلوم نیست که انجام داده یا نه مجازاتش باکرام کاتبین
شیرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
1
1
چرا الکی قضاوت میکنید
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
0
0
واقعا اگر خانواده ها بچه هایشان را در سن کم به کلاس قران میفرستند پس متدین هستند دیگر!!!پس چه طور حاضر شده اند با عوامل ضد دین و کشور مصاحبه کنند؟
لیلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۶
0
0
اگر کسی یک بیمار دوقطبی باشه ممکن است در صورت قران خواندن و نماز خواندن هم دست به کارهایی بزند شرمانه من در اطرافیانم کسی را سراغ دارم که اینطور است البته من قضاوت نمیکنم چون هیچ انسان عاقلی مخصوصا این اقا امکان ندارد چنین کاری کرده باشد مگر اینکه دارای سلامت روانی نباشد
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۸
0
0
هر انسانی بشخصه و فی نفسه زمینه خطا و گناه دارد اما پس از برسی جرم یا عدم ان احراز شد مبنای رسالت دستگاه عدالت و دادگستر است. مبنای ان از خود بخود بوده یا از مسیر اجتماعی که برای شخص استفاده شده است پس دو موضوع حق است یا بطلان ان هم هدف است. 1- جرم شخصی-2-جرم از موقعیت اجتماعی برای تخریب هدف دار یا نا اگاه. همچنین خلاف ان نیز ملاک است عدم احراز جرم . اعاده اعتار شخص و شخصیت و جامعه مورد تعرض مخاصمان وشخصیتجایگاه اجتماعی . خدشه دار کردن بواسطه عناد با شخص یا منطقا قران و عترت.بنا براین 2جرم اعمالش باید محرز گردد 1- احراز جرم شخص و شخیت جامجه مورد نظر2 - احراز عدم ان و دادخواست برای تروج دهندگان برای عناد با قران و عترت
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۸
0
0
هر انسانی بشخصه و فی نفسه زمینه خطا و گناه دارد اما پس از برسی جرم یا عدم ان احراز شد مبنای رسالت دستگاه عدالت و دادگستر است. مبنای ان از خود بخود بوده یا از مسیر اجتماعی که برای شخص استفاده شده است پس دو موضوع حق است یا بطلان ان هم هدف است. 1- جرم شخصی-2-جرم از موقعیت اجتماعی برای تخریب هدف دار یا نا اگاه. همچنین خلاف ان نیز ملاک است عدم احراز جرم . اعاده اعتار شخص و شخصیت و جامعه مورد تعرض مخاصمان وشخصیتجایگاه اجتماعی . خدشه دار کردن بواسطه عناد با شخص یا منطقا قران و عترت.بنا براین 2جرم اعمالش باید محرز گردد 1- احراز جرم شخص و شخیت جامجه مورد نظر2 - احراز عدم ان و دادخواست برای تروج دهندگان برای عناد با قران و عترت
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
0
0
وای به روزی که بگندد نمک. اون از حقوق های نجومیه آقایون. این هم خلوتشون!! ماجرای قوه قضاییه هم که بماند! کی باید با مردم روراست بود خدا میدونه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
0
0
ادم تو کشوری زندگی کنه که مردمش اینقدر بدبخت باشن که به جای اینکه عدل رو به جا بیاورن و به داد مظلوم برسن بگن اگر طرف گناهکار باشه خدا خودش بهترین جواب رو می ده.
وای به حال این مملکت که هر چی بدبختی سرمون میاد حقمونه و همه این جنایت ها میره تو حاشیه و اصل مملکت میشه مجبور کردن خانم هاشون واسه رعایت حجاب حالا تجاوز میشه که بشه حالا خونی به ناحق ریخته میشه که بشه حالا حق کسی پایمال میشه خوب بشه حالا از نداری باید کلیه فروشی کنن خوب بکنن این ها مهم نیست چون همش توطئه دشمنانه.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
0
0
سلام راستش من از طرف خدا مامورنشدم ولی واقعا متاسفم برای قضاوت های دور از آگاهی بعضی از ما آدما انشاءالله و به حق امام زمان عجل الله فرجه عاقبت همه ما بخیر بشه....
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
0
0
بازی کردن با آبروی مردم. چه مومن چه غیرمومن واقعا غیراخلاقیه. چطور انقد راحت اجازه قضاوت به خودتون میدید؟ میدونید در یک پرونده قضایی در دادگاه چقد پیچیدگی وجود داره و تشخیص ارتکاب جرم میتونه سالها طول بکشه وبرعکس ممکنه در یک دقیقه و با یک جمله شاکی یا متهم پرونده فیصله پیدا کنه. چطور مردم ما هنوز هم با کلی ادعای تمدن و فرهنگ متوجه نیستن که تا چیزی اثبات نشده نباید قضاوت کنن و بدتر از همه انتشارش بدن. چطور خانواده های قاریان قرآن که باید سردمدار مبارزه با طاغوت و فساد باشن با رسانه های معاند نظام و اسلام و قرآن مصاحبه میکنن؟ و جالبه بعدش میگن ما فکر نمیدونستیم اینا چه شبکه هایین؟ همینا میتونه نشون دهنده یه توطئه باشه. از دستگاه قضا خواهشمندیم در صورت اثبات اداعای این خانواده ها ، مجازات این قاری قرآن رو در اولویت بذارن. و البته در صورت رد ادعاهای این خانواده ها ، به علت اشاعه فحشا و همکاری با شبکه های معاند برای زیر سوال بردن حیثیت افراد وابسته به قرآن و البته زیر سوال بردن مقدسات جامعه اسلامی ، اشد مجازات رو درخصوص این خانواده ها هم اعمال فرمایند.
گاهی وقتا یاد ادعای اون پزشکی میفتم که گفت نزدیکانش بخاطر خوردن غذای نذری مسموم شده و فوت کردن. بعدش ثابت شد خودش قاتلشون بوده. پس یه طرفه به قاضی نریم
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۱
0
0
عزیزانی که دلتون بحال ملت و مملکت میتپد و در ایندش از اتفاقات دلتون بدرد میاد شما بهتر میدانید که هر حرفی عین واقعیت نیس برای دست یافتن به واقعیت دستگاه قضایی وجود دارد که بمراتب ولایتی بران ناظر است خدارا خوش نمیاد برای هر نظری مردم را دلسرد کنیم. اما برای رسدن به حقیقت باید در میدان حظور داشت. امااون دوستانی که میگن بماچه؟؟؟!!!!!!!!!!؟؟؟؟ عزیزان اگر روزی خدای ناکرده یکی از نزدیکان شما را در خیابان در انظار ضربو شتم قرار بدن ناظرا هم بگویند بما چه؟؟ شما چی حالی پیدا میکنید؟
الان شما در قبال حتک حرمت قران دارید میگویید بما چه؟
ایا این است رسم مسلمانی؟
امر بمعروف چی میشود؟
و یا نهی منکر چی میشود که از احکاام صریح است برا انظبتط اجتماعی. لطفا با این گویش ها مسیولیت ولایی خودرا کم رنگ ننمایید
بهمه ما مربوط میشد چی ستم دیده و چه ستمگر. از این دست بدی با دست دیگر میگیری.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۶
0
0
هیچ انسانی معصوم نیست .
سرباز گمنام امام زمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۶
0
0
با سلام خدمت دوستان خوبم خداوند همه ما را به راه راست هدایت فرماید انسان ممکن است خطا کند یاخطای شخصی است یا خطایی که به کل جامعه را شامل می شود من از اقای طوسی این سوال را دارم چرا شما اگر بر حق بودی اسم دفتر و مقام معظم رهبری را بردی این خودش یک عوام فریبی بزرگ می باشد اقای محترم اگر شما عمل خلافی مرتکب شده ای مثل یک مرد عواقبش را قبول کن حتی اگر آخرش مردن باشد و اگر خلافی مرتکب نشده ای باز هم تا آخر ش ایستادگی کن یا سمندر باش یا پروانه باش گر به فکر سوختن افتاده‌ای مردانه باش .یا حق
ازاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۷
0
0
به نظرر من نباید تا یه اتفاقی میوفته به اجنبی نسبت بدیم مشکل مااینه نمیخایم قبول کنیم که دیگه هیچ ایمانی برا هیچکی نمونده
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
0
0
واقعامتاسفم
ناشتاس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۹/۱۹
0
0
به نام خدا . پناه بر خدا از شر شیطان و دام های شیطانی.
ای کسانیکه راحت قضاوت میکنید و حکم صادر میکنید چندنفر از شما مسلط به علم قضاوته؟ اگر شما قراره حکم بدین پس قاضی این وسط چکاره است. بترسید از روزیکه خودتون مورد تهمت و قضاوت مردم قرار بگیرید. از خشم خدا بترسید. این آقا اگر هم گناهی کرده و جرمی مرتکب شده قانون درموردش حکم میده. درضمن گناه اونو به جامعه ی قرآنی بسط ندین.
وای بر روزیکه ثابت بشه اینها همه تهمت و شایعه بوده. اونوقت با قلب شکسته و آبروی ریخته ی این آقا چه میکنید؟ یک درصد احتمالشو بدین.
طرفدارحق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۲
0
0
سلام خداکنه دروغ باشه من خودم دارم قرآن حفظ میکنم بالاخره آدم تحت تاثیرهمین الگوهاقرارگیره دیگه،انشالله ختم بخیرمیشه
بهروز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۲
0
0
باسلام بنده حقیر که باور نمی کنم انشائالله که دروغ است از طرفی چهار نفر شاکی داره بنده هرروز دعای عهد ایشان و اقای فرهمند را گوش می کنم الان کمی دل چرکین شدم لطفا هر سریتر پرونده را رسیدگی فرمایید تا اذهان عمومی کمی ارام کیرد با تشکر
بادگار حق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۲
0
0
برادران وخواهران دینی ما بنده ی خدا هستیم پس لطف کنیم سنت خدا رارعایت کنیم خداستارالعیوب است اگر گناهی کنیم وماحتی نباید گناه کردن دیگران به ذهنمان خطور کند ما مواظب خودمان باشیم مومن باید دانا باشد خودرا حفظ کند ازفکر پلید این چه موضوعی مینشینیم ببینیم کی چکار کرده درموردش یا بحث میکنیم یا طنز میکنیم ومیخندیم یاجبهه میگیریم لطفا سرجای خود بنشینیم نه جای خدا
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۴
0
0
رفقا من باب یادآوری عرض میکنم.حاج طوسی در سال89توبه نامه امضاء کرده و پدیرفته که با بچه های مردم عمل نادرستی انجام داده ولی باز به پشتوانه بچه های بالا به کارش ادامه داده که دیگه گندشو درآورده.سوال اینجاست که چرا علی رغم شکایت هایه این نوجوانان پرونده حاج طوسی در کشوی میز دادستان کل قرار گرفته و شکات رو ناگزیر با مصاحبه با بیگانگان کرده.البته شما دوستان میتوانید همچنان سر در برف بنهید و لذتش را ببرید.
بنده گنهکار خدای رحمان و رحیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
0
0
سلام به همگی
دوستان من ، ما در مقام قضاوت نیستیم. لطفا به فکر اون دنیا هم باشید ..واقعیت مشخص بعدا مشخص میشهّ
یا حق
ناشناس
|
Germany
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۲
0
0
حماقت تا کجا که هر انفاقی رو به اسرائیل نسبت داده بشه حتما اختلاسهای میلیاردی هم کار اسرائیل بوده لیاقت چنین ملتی همینه که با این همه ثروت درگیر روزمرگی باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
0
0
متاسفانه خبرگزاریها و صدا و سیمای داخل که قربونشون برم هیچ خبر قابل اعتنایی نمیدن ولی در جواب حضراتی که دارن لاپوشی میکنن و یا نمیخوان باور کنن برن و فایل صوتی صدای این جناب قاری قرآن را که در حال صحبت تلفنی با خانواده یکی از طعمههای ایشان بوده را گوش کنند که چگونه در حال عذر خواهی و بخشش بود . این فایل صوتی از برنامه صفحه آخر صدای آمریکا در جمعه شب گذشته پخش شد . فایل را که دیگه نمیشه منکر شد .
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۰۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
دوست عزیز، یه سؤال؛
اگه صدای 10 نفر رو برات پخش کنن و بپرسن کدموشون طوسیه، شما میتونی بدون ذره‌ای شک اظهار نظر کنید که کدومه؟
شبکه‌ای که چند برنامه رو بطور زنده به ماجرای یک نفر اختصاص میده، نمی‌تونه فایل صوتی جعل کنه؟ یعنی اینقدر دور از ذهنه؟
نگران السلطنه
|
United Kingdom
|
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
0
0
بعد از متن کامنت‌ها رو هم مطالعه کردم.

جدا از صحت یا کذب ماجرا برام جالب بود که چطور کامنت‌های محکوم کننده فرد مورد نظر، بشدت لایک و کامنت‌های مدافع حفظ آبرو محکوم شده بودند.
اینکه ذهن‌ها قبل از محاکمه آمادهء پذیرش حکمه، نگران کننده است.
عارف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۰۵
0
0
دروغه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
0
0
بابااین اخوندا گناهکار نیستن ماگناه کاریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۹
0
0
بابااین اخوندا گناهکار نیستن ماگناه کاریم
میترا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۲
0
0
شما هرکدومتون خودتون رو یه قاضی فرض کردید که در مورد این مسئله حکم صادر میکنه لطفا انقدر راجع به چیزی که هیچ اطلاع دقیقی ازش ندارید انقدر اظهارنظرنکنید خداروهم درنظر بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۳
0
0
اگر کسی به حرف دلت گوش نداد بدان خداوند حرفت را میشنود و خوب یادش میماند، حرف تمام کودکان مظلومی که این حیوان نابودشون کرد، حیوان، پست فطرت، تپبه گرگ مرگ، پس منتظر باش تا تقاص این کودکان مظلوم از جانب خداوند بر ذات کثیفت ببارد تو خود خود شیطانی، شیطان در ذات کثیفت نفوذ کرد تا به کثافت برسی توبه تو چیزی نیست جز مرگ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۴
0
0
وقتی کوچک بودم همه فکر میکردن بزرگ بشم از اوباش محل میشم.
دزدی های زیرکانه و پی در پی. انداختن سنگ به خونه مردم و شکستن شیشه هاشون. دعوا و زد و خورد. باز کردن در ماشین مردم. دزدی از خونه. فروش لوازم خونه. سیگار و ...
انقدر مردم آزاری کرده بودم که خیلی ها اومده بودن برا شکایت حتی یا بار آخوند محل اومد در خونمون.
هر اتفاقی میافتاد همسایه ها به من مظنون میشدن. با تمام این خلافها مادرم اکثر مواقع تو خونه مشغول قرآن خواندن بود و در جواب همسایه ها و معلم ها میگفت من تعجب میکنم از این کار فرزندم آخه تو خونه خیلی با ادبه، این در حالی بود که خونه رو رو سر مادرم خراب میکردم و او هیچ وقت از دستم به کسی شکایت نکرد همیشه تعریف کرد و حتی یکبارهم من رو نزده بود.
یه روز دوستامون گفتن که مسجد کلاس فوتبال و شنا و کوهنوردی برگزار میکنه ولی یه شرطی داره که باید به کلاس قرآن و احکامم بری. رفتیم ثبتنام کردیم. اونجام خیلی شلوغ کاری کردم مسئولین از دستم دق کرده بودن.
بازی فوتبالم خوب بود که مدتی نگذشت که عضو تیم مسجد شدم و درخشش عالی داشتم که مورد تشویق مسئولین قرار گرفتم.
یادمه دریک مسابقه نظامی(رد شدن از سیم خاردار و بارفیکسو...) مخصوص نوجوونا که از طرف سپاه بود نفر اول شدم.
در این میان من برا بچه های مسجد طنز بودم حتی در کلاس قرآن که یک درصد هم گوش نمیکردم ولی یه پارازیتی مینداختم که کلاس منفجر میشد حتی حاج آقام میخندید.

اینا به خاطر این گفتم که مردم با شایعاتی که هست از کلاسهای قرآن دلسرد نشن من با نشست و برخاستی که با افراد قرآنی داشتم از زندان و کارهای خلاف بزرگتر که در انتظارم بود نجات پیداکردم.
یه بار که ما رو از کلاس قرآن مسجد برده بودن به یه روستا برا تفریح، من رفتم وارد یه باغ میوه شدم و ساکم رو پر از میوه کردم و برخی از بچه هارو هم تشویق به این کار کردم وقتی سوار اتوبوس شدیم برگردیم مسئول ما که یک شخصیت قرآنی بود
گفت بچه ها اونایی که میوه مردم رو برداشتن بدونن این کار حرامیه و خدای نکرده ضررش رو تو زندگی میبینید و از این جور حرفا؛ باور کنید انقدر متحول شدم که بردم کیف رو خالی کردم کنار درختا؛ اومدم.
فضای قرآنی من رو به مراحل جدیدی از زندگی وارد کرد. بعد ها که اخلاقم خوب شد همه همسایه ها تعجب میکردن. از همشون حلالیت خواستم.
شدم مسئول ورزش در مسجد(فوتبال و شنا و کوهنوردی و...)
دانیال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۰
0
0
من بعد ازگذشت چندین ماه این سوال رو دارم و امیدوارم به من پاسخ بدهید، ایشون الان در زندان به سر می برند یا نه؟؟ اگر جواب مثبت است خدارو شکر گذاری میکنم که تبعیضی قائل نشدند و تا مشخص شدن موضوع ایشون هم باید مثل بقیه جوونهامون که عمرشون داره توی زندان هدر میرود ، تا براشون دادگاه تشکیل بشه و تازه جناب قاضی نظر بدهند، در زندان هستند و اگر نه ایشون آزاد هستند من خودم میشم یکی از شاکی هاشون که چرا باید آزاد باشند وقتی شاکی دارند و من جوونهایی رو میشناسم که چون معروف نیستند در زندان هستند فقط چون شاکی دارند وهنوز جلسه دادگاهی براشون برگزار نشده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
0
0
هرکی باید به مجازات عملش برسه حالا نباید هرکی که گناه کرده لاپوشونی کرد و به یه خانواده که باین آقا اعتمادکردن بچه شونو‌فرستادن پیشش قرآن آموزش ببینه سواستفاده جنسی کنه والسلام عاقبت همه رو‌خدا بخیر کنه ما جز چهارده معصوم معصومان دیگه نداریم فقط چهارده معصوم معصوم بودن پس آقای طوسی هم معصوم نیست ولی اگه کاری کزده که مستحق توبیخ هست باید توبیخ بشه و ارجاعش ندید به فتنه کشورهای غیر ماتو کشورمسلمان زندگی میکنیم حالا هرچی میشه آدم مهم ها رو مستثنی می کنید بقیه دست پایین ها مجازات سنگین رو تحمل می کنن پس طوسی هم جزو ماهاست نه ازمابهترون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
0
0
هرکی باید به مجازات عملش برسه حالا نباید هرکی که گناه کرده لاپوشونی کرد و به یه خانواده که باین آقا اعتمادکردن بچه شونو‌فرستادن پیشش قرآن آموزش ببینه سواستفاده جنسی کنه والسلام عاقبت همه رو‌خدا بخیر کنه ما جز چهارده معصوم معصومان دیگه نداریم فقط چهارده معصوم معصوم بودن پس آقای طوسی هم معصوم نیست ولی اگه کاری کزده که مستحق توبیخ هست باید توبیخ بشه و ارجاعش ندید به فتنه کشورهای غیر ماتو کشورمسلمان زندگی میکنیم حالا هرچی میشه آدم مهم ها رو مستثنی می کنید بقیه دست پایین ها مجازات سنگین رو تحمل می کنن پس طوسی هم جزو ماهاست نه ازمابهترون
JimmiNil
|
Russian Federation
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۸
0
0
nbfUak http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۷
0
0
یه ذره باوجدان حرف بزنید کدام انسان عاقلی میادآبروی خود رامیبره که به دیگری تهمت بزنه این طفل های معصوم چه گناهی کردن که باید همچین بلای سرشان بیاد اگربچه خودتون هم بود اینجورقضاوت میکردین بایداین محیط مقدس راپاک نگه داشت تامردم اعتمادکنند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
0
0
وای دیگه نباید به کلاس های قران اعتماد کرد.اخر زمان شده طوسی همه کاری کرده و بعد بی گناه حساب شد ببین دادگاهای جمهوری اسلامی.از جنایتکار دفاع می کنه .این بهش می گن عدالت اگه نباشه بی عدالتی است.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۳
0
0
وای دیگه نباید به کلاس های قران اعتماد کرد.اخر زمان شده طوسی همه کاری کرده و بعد بی گناه حساب شد ببین دادگاهای جمهوری اسلامی.از جنایتکار دفاع می کنه .این بهش می گن عدالت اگه نباشه بی عدالتی است.
Histats.com START (standard) Histats.com END