آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۲۳۳
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱
فيدوس- آرام آرام ميان صف تائيدكنندگان و تمجيدكنندگان استاندار جديد خوزستان بايد صف جديد منتقدان مشخص شوند. شريعتي ديگر بيش از چند ماه است سكان دار مديريت كلان استان شده
بيرون صف تمجيدكنندگان استاندار ناظران بر عملكرد دكتر شريعتي چه مي‌گويند

فيدوس- آرام آرام ميان صف تائيدكنندگان و تمجيدكنندگان استاندار جديد خوزستان بايد صف جديد منتقدان مشخص شوند. شريعتي ديگر بيش از چند ماه است سكان دار مديريت كلان استان شده و بايد از او انتظار داشت آرام آرام نشانه‌هاي حضورش را بيش از سفر به شهرهاي مختلف استان و شركت در جلسات عمومي ديد، زمان آن رسيده استاندار جوان نشان دهد در جذب اعتبارات ملي و حل بخشي از مشكلات استان به خصوص در حوزه صنايع برنامه روشن و جدي دارد، همچنان در موضوع ارتباط با نخبگان، ساماندهي احزاب در سطح استان، صراحت در طرح مسائل و مشكلات با مردم و موضوع منطقه آزاد اروند نيز از استاندار انتظار مي‌رود بتواند راهكاري در آستانه محصور شدن كامل اين منطقه براي روشن شدن جنبه‌هاي ارتباط آن با سرزمين مادر معرفي كند.

روشن است افزايش سطح تعامل ايشان با مديريت منطقه آزاد اروند يكي از كليدهاي مهم موفقيت در آينده مسئوليتي است كه بر عهده دارند. تا امروز سفرهاي استاندار به شهرهاي و آبادان خرمشهر بيش از آنكه در تعامل با مديريت قانوني و آتي منطقه باشد با نمايندگان قانوني خود، اهم از فرمانداران و مسئولان ادارات بوده، انتظار مي‌رفت حضور دكتر شريعتي همراه با تعامل روشن، مستمر و عمومي استاندار با مديرعامل منطقه آزاد اروند شكل بگيرد كه نتيجه آن تكميل پازل استقلال مديريتي منطقه و در عين حال افزايش سطح تعامل با استان باشد.

همچنان كه سفر استاندار به ماهشهر نيز منجر به تمكين مديران شركت‌هاي منطقه جهت عمل به وعده‌هاي عمراني و رفاهي خود و انجام مسئوليت اجتماعي در كمك و راهبري پروژه‌هاي جديد عمومي نشده است، هلدينگ خليج فارس در خصوص آسيب محيط زيستي كه طي دو آتش سوزي در سال جاري به منطقه وارد كرده هيچ گونه مسئوليتي نپذيرفته و مشخص نيست دقيقاً به چه شكل و در چه سطحي قرار است اين هلدينگ جبران كننده اين مسائل باشد و مردم چگونه مي‌توانند در اين خصوص پيگير احقاق حقوق خود باشند.

نكته مهم در خصوص استاندار خوزستان حلقه مروادات سياسي و اجتماعي ايشان است،  آقاي دكتر شريعتي اگر هنوز موفق به انجام كاري ويژه در جذب اعتبارات ملي و حل مشكل آب و مسائل زير ساختي نشده‌اند، ما با در نظر گرفتن زمان كوتاه مسئوليت ايشان و فاصله كم آن تا انتخابات آتي مي‌توانيم بپذيريم ولي اينكه ايشان براي تكميل حرم نخبگي استان و استفاده از اين ظرفيت هم نتوانسته‌اند كار جدي انجام دهند قابل انتقاد است.

در خصوص موضوع انتقال آب كارون نيز استاندار جديد بدون ترديد بايد روش روشنگر مقابل مردم پيش بگيرند، يعني روشن و جدي مسائل را با مردم در ميان گذاشته و تحت هيچ شرايطي چيزي را بنا به مصلحت از نظر مردم دور نكند. خصوصاً امروز كه كشاورزي و دامداري استان خوزستان به شدت تحت تاثير موضوع آب قرار دارد و مديران و مسئولان استان مي‌دانند حل اين موضوع براي مردم و شرايط معيشت خصوصاً در روستاها جنبه حياي دارد.

 در كل انتقادها به عملكرد استاندار درچند مورد قابل جمع‌بندي است: نخست در خصوص حلقه مشاوران ايشان  و نزديكان ايشان است، استاندار هنوز نتوانسته با نخبگان ساكن شهرهاي ديگر استان به خصوص در جنوب خوزستان ارتباط منظم و نزديكي داشته باشد و رفتار بعضي نزديكان ايشان نيز در برقراري تعامل با گروه‌هاي نخبگي استان و  اين موضوع خصوصاً در آستانه انتخابات آتي با توجه به سطح مطالبات عمومي مردم باعث خواهد شد، ايشان در انجام ماموريت خود دچار مشكلات جدي شوند، همچنان كه برنامه روشني از آقاي شريعتي براي سامان دادن احزاب در شهرهاي مهم استان هنوز ديده نشده، انتقاد ديگري كه به استاندار وارد است عدم صراحت در بيان مسائل است، مردم از دكتر شريعتي انتظار ندارند در پيگيري و بازگو كردن مسائل سياستي مشابه سياست دكتر حجازي را پيش بگيرند كه متكي بر پوشش دادن به مسائل و كنترل افكار مردم به جاي روشن كردن افكار مردم خوزستان در خصوص موضوعات مهم بود. در نهايت انتقاد ديگر به دكتر شريعتي بر مي‌گردد به سطح انتظاري كه از ايشان در خصوص متحول كردن مديريت تعدادي از شركت‌هاي بزرگ استان مي‌رفت، ايشان پيش از استانداري جزء منتقدان مديريت اين شركت‌ها بودند اما پس از انتصاب هنوز موفق به ايجاد تغيير در جهت حفظ و در وهله بعد توسعه اين شركت‌هت نشده‌اند، همچنان كه در بحث استفاده از مديران بومي در شركت‌هاي نفتي و پتروشيمي، همچنين برخورد با مديران پروازي هنوز هيچ توفيقي نيافته‌اند.

 

 

انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
دوستدار مقتدایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۸
4
2
استاندار ما دکتر مقتدایی است و باید برگردد.
دوست دار شریعتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۹
2
3
استاندار شریعتی است و نه مقتدایی. درک میکنم که شما و فیدوس از اینکه استاندار آبادانی برکنار شده و مدیریت استان به حق به بهبهان رسیده ناراحت هستید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۶
1
1
برادر من توان اداره ى استان مهم است, نه ابادانی,یا بهبهانی بودن
واقعا متاسفم برای,همچین تفکری
"فیدوس" نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمیکند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمایید
نام:
ایمیل:
* نظر:
Histats.com START (standard) Histats.com END