آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۱۲۱۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۲۵
اظهار نظر جنجالی معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد اروند
استاندار وقت بخشنامه‌ای را ابلاغ کرد که بر اساس آن تردد خودروهای پلاک اروند در کل استان مجاز اعلام شد که با مسئولیت خودشان بود و دیوان عدالت اداری نیز این بخشنامه را در نهایت ابطال کرد. منطقه آزاد از همان زمان و هم اکنون اعلام کرده و می‌کند محدوده تردد همان محدوده مصوبی است که در قانون مربوط به مناطق آزاد در نظر گرفته شده
تردد خودروهای اروندی در شعاع بیش از 40 کیلومتر طبق مصوبه دولت ممنوع/ استاندار قبل با مسئولیت خودش تردد خودروها را آزاد کرد!
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد اروند در گفتگو با خبرگزاری ایسنا  گفت: طبق مقررات و قوانین موجود اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند بدون ثبت شفارش به منطقه خودرو وارد کنند و پس از پرداخت برخی عوارض گمرکی در محدوده مصوب و قانونی تعیین شده تردد خواهند داشت که این محدوده در منطقه آزاد اروند ۴۰ کیلومتر تعریف شده است و با توجه به جی پی اس موجود بر روی خودروها اگر هر کدام، از محدوده در نظر گرفته شده خارج شوند برخوردهای قانونی را انجام خواهیم داد. هر چند صلاحیت ما صلاحیت جلوگیری از خروج خودرو از محدوده منطقه آزاد نیست و این مسئله بر عهده پلیس راهور است و بعضا خروج خودرو از منطقه بدون مجوز به منزله قاچاق تلقی می‌شود.
 
 معتمدی افزود: در مورد تردد خودروهای پلاک اروند در کل استان در تاریخ ۲۶ اسفند سال ۱۳۹۳ دولت مصوبه‌ای داشت که بر اساس آن تردد کلیه خودروها با حجم موتور بیش از ۲۵۰۰ سی‌سی و با پلاک منطقه آزاد تجاری و صنعتی به خارج از این مناطق را ممنوع کرد و از ابتدای سال ۱۳۹۴ عملا این تصمیم اجرایی شد و بر اساس آن دیگر به خودروهای بالاتر از حجم موتور ۲۵۰۰ سی‌سی مجوز مرخصی سالانه هم ارائه نشد که حتی بسیاری از مدیران و مسئولان ارشد استانی نیز بودند که شامل این قانون شدند چرا که قانون باید خیلی جدی در این خصوص پیش می‌رفت.
 
معتمدی گفت: در همان زمان استاندار وقت بخشنامه‌ای را ابلاغ کرد که بر اساس آن تردد خودروهای پلاک اروند در کل استان مجاز اعلام شد که با مسئولیت خودشان بود و دیوان عدالت اداری نیز این بخشنامه را در نهایت ابطال کرد. منطقه آزاد از همان زمان و هم اکنون اعلام کرده و می‌کند محدوده تردد همان محدوده مصوبی است که در قانون مربوط به مناطق آزاد در نظر گرفته شده و در صورت خروج خودروها از محدوده مجاز عوارض و جرایم مربوطه انجام خواهد شد.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
کارمند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
0
0
باسلام
((استاندار قبل با مسئولیت خودش تردد خودروها را آزاد کرد!!!!!!!))
بیان فوق الذکر یک نوع فرار از قبول مسئولیت توسط منطقه است.
Histats.com START (standard) Histats.com END