آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۶۸۰
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۶
دکتر فريده حميدي با تاکيد بر بسترسازي براي کارآفريني گفت:
این رویکرد که جوانی برود ادامه تحصیل بدهد و لیسانس یا فوق لیسانس بگیرد و چشم انتظار روزنامه و اطلاعیه دولت برای استخدام باشد اشتباه محض است.
 دکتر فريده حميدي روانشناس و دانشيار دانشگاه شهيد رجايي تهران گفت: این رویکرد که جوانی برود ادامه تحصیل بدهد و لیسانس یا فوق لیسانس بگیرد و چشم انتظار روزنامه و اطلاعیه دولت برای استخدام باشد اشتباه محض است.
اين مدرس و برگزار کننده کارگاههاي کارآفريني و آموزش مديريت کسب و کار تاکيد کرد: ما به راحتی می توانیم با تکیه بر گردشگری و تجارت در آبادان با پیوست های فرهنگی مناسب بسترساز توسعه باشیم. اینجا الان خودروهای آخرین مدل هست اما فقر بیداد می کند و مي توان دريافت که تکيه بر نفت نتوانسته به رفاه در اينجا منجر شود. 
به گزارش کليدملي اين استاد دانشگاه همچنين براي توسعه کارآفريني در آبادان و خرمشهر و نقش مجلس در بسترسازي و تسهيل کارآفريني افزود: واقعیت این است که باید نهادهایی مثل شهرداری و مراکز دیگری مثل اتاق بازرگانی یا نهادهای غیردولتی و سایر نهادهای مسئول بیایند و قابلیت هایی ایجاد کنند تا جوانان بتوانند ایده های خود را در آن و در بستری که آنها ایجاد کرده اند تبدیل به کسب و کار کنند. حتی لازم است که افراد و جوانان به صورت تیمی ایده ای را به کسب و کار تبدیل کنند. بنابراین لازم است جایی باشد تا کار تیمی را به آنها آموزش دهد. 
دکتر حميدي همچنين تاکيد کرد: اگر قرار است کاری در خوزستان به ويژه در آبادان انجام شود باید مبتنی بر پژوهش باشد. خوزستان و آبادان برای توسعه نیازمند یک پژوهشکده در ابعاد مختلف است که بتواند از کسب و کارهای دانش بنیان و تجارت ارزیابی درستی به علاقمندان ارائه کند. چگونه است که ما پارک های فنآوری را ایجاد می کنیم و درآنجا تا 4 سال برای ثبت اختراع به افراد خدمات مشاوره ای می دهیم. در اینجا نیز باید به تاجر و جوان علاقمند به کارآفرینی به طور مستمر خدمات مشاوره ای داده شود و او با پشتوانه علمی کسب و کارش را شروع کند. باید نهادی برای چنین ارزیابی هایی وجود داشته باشد.
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ابادانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۷
0
1
خانم حمیدی خودتان خوب می دنید که اینجا ایران است نه کانادا.البته اینجا اخر ایران است شهری که تمامی مشکلات هشرهای بزرگ را دارد و ز کوچکترین امکانات شهرهای کوچک محروم.اینجا باند بازی ورانت بیداد می کند.نمی توان کار ازاد انجام داد.چون یهعده هستند که همه امتیازات را انحصاری دارند.شما هم نمیتوانید کاری انجام دهید.
Histats.com START (standard) Histats.com END