آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۵۷۰
تعداد نظرات: ۳۰ نظر
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۸
این خبر به مرور تکمیل می‌شود
اخبار رسيده حكايت از رد صلاحيت ١٦ نماينده فعلي مجلس از جمله محمد سعید انصاری دارد.

به گزارش خبرنگار فیدوس به نقل از لیست‌های منتشر شده در فضای مجازی اسامی تایید صلاحیت شدگان نهایی حوزه اهواز، کارون، حمیدیه و باوی به شرح زیر است:

این اسامی شامل سید شریف حسینی، شکر خدا موسوی، ناصر سودانی، یاسر بروایه، آقایار حسینی، غلامرضا بساک، شمس الله بهادری، مهدی بهمئی، ایوب بهمئی نژاد، رضا بهمنش، سلطانعلی بهمنی، ابراهیم بیت مشعل، غلامعباس پدین، محمد تائید، غلامرضا تقوی، مهرداد تقیان، یعقوب جنادله، کوروش جهانگیری باورصاد، داریوش باورصاد، داریوش آشناگر، محمد آلکثیر فرحانی، علی اعطا، ادریس افشین، محمد الماسی نژاد، محمد امیر، مهران انجیل زاده، غلامحسین اورکی، بیت الله بابادی، محمد بخشی، عبدالرضا حمیدیان زاده، مهدی حیاتی، خورنا، جاسم خلیف زاده، محسن درفشان، سعید دشتی نژاد، علیرضا دهقانی، مصطفی رجبی بهشت آباد، ابراهیم زلقی، کوروش زنگنه، خورنا، علی ساری، محمد سبحانی، محمدعلی سبزوار، حسن سلیمانی، عباس همتی، همایون یوسفی، جواد کاظم نسب، آزاده کرد زنگنه، عباس کریمی، عبدالامیر کعب امیر، محمد کلاه چی، امین کمالی، غلامعباس کایدانی، حسن کریمی، محمدامیر کفائی فر، زهرا لطفی نژاد، بهمن لطیفی، مجید مسعودی مراقی، خورنا، شهرام مشعشعیان اصل، محمدمهدی مطیعی، علی مقدس حسین زاده، محمد مهردوست، سیداحمد موسوی، سیدفتح الله موسوی، سیده سمیه موسوی، سیدکریم موسوی، سیدسعید موسوی، قاسم میاح، شهرام نظری، جلال طرفی علیوی، حسین ظاهری عبده وند، محمدحسین ظریف، علیرضا عامری، علی عباسی عبیات، فاضل عبدالخانی، سیدحسن عبودی، سینا عطاروشن، سیدشریف علوی محمدیان، علیرضا قاسم آقا، عبدالمجید قبیتی، خورنا، پروین کاوه نافچی، ایرج شهسواری، مهدی شیخ انصاری، سیروس شیروانی، خورنا، حسین صالحی، امید صباحی خواه، عبدالرحمن نیک سرشت، سید تاج الدین طباطبایی، سیدسجاد طباطبایی و احسان طحان زاده میباشد. این لیست ممکن است با تغییرات اندکی روبه رو شود و افرادی به این لیست اضاف شوند.

*
به گزارش خبرنگار فیدوس با اعلام منابع مطلع در خصوص تائید صلاحیت غلامرضا فیروزی و عبدالرحیم خلف مراد می‌توان ادعا کرد موتور انتخابات در آبادان رسماً روشن شد، با این حساب از امروز به بعد باید شاهد تلاش‌های بیشتری در محافل سیاسی و حزبی شهرستان آبادان و البته در سطح دیگر در استان خوزستان باشیم.
*
طبق اخبار تائید شده از منابع معتبر صلاحیت دکتر ناصر اقبالی  از کاندیدهای نمایندگی مجلس در آبادان در این مرحله توسط شورای نگهبان تائید شده است
*

به گزارش خبرنگار فیدوس به نقل از «انتخاب»، فتحي پور، عباس رجايي، پيرمودن، حبيب برومند، شوهاني، رسايي، محمدسعيد انصاري،فتح الله حسيني، عبدالله مقيمي، حامد قادرزي قروه، پشنگ، روح الله بیگی، شجاعي كياسري، پور فاطمي از دشتي و دشتستان، نعيمي از استارا، حسن تاميي و موسوي نژاد از جمله نمایندگان فعلی هستند که صلاحیت آن ها برای انتخابات آتی مجلس رد شده است.
براساس این گزارش، نام علی طهری نماینده فعلی تهران که صلاحیت او در مرحله ابتدایی رد شده بود،  اکنون در میان تایید شدگان به چشم می خورد.
دامادي، اسداللهي، جعفرزاده، بيگلري و كريميان از جمله نمایندگانی هستند که صلاحیت آن ها نیز تایید شده است.
اخبار تکمیلی متعاقبا ارسال می شود.
*

آخرین شنیده‌ها حاکی از این است که لیست تائید صلاحیت‌ها به فرمانداری ‌ها اعلام شده است و در آبادان تا این لحظه طبق اطلاعات غیر رسمی آقایان فیروزی، اقبالی، خلف‌مراد، سعدون‌زاده، انصاری و فرهانی صدر تائید صلاحیت شده‌اند. البته این اسامی هنوز مورد تائید و نهایی نمی‌باشند اطلاعاتی از چهره‌های تائید صلاحیت شده در ماهشهر نیز منتشر شده است که طبق آن آخرین اسامی تائید صلاحیت شدگان در ماهشهر، امیدیه و هندیجان شامل:محمدرضا قنواتی، حبیب آقاجری، عبدالرضا آلبوغبیش، محمد بزرگمهر،محمد جشنی،حاتم حیدری،عادل خضیری،علی دژمان، عبدالسید شریفات،عزیز شریفی،رضا شیرانی،جمال صالح زاده، حیدر عبادی،حبیب قاسمی، محسن قلندر نژاد، سید ادریس مشعلی،علی مصطفوی اصل،سید مصطفی موسوی، جمال موسویان، علی گلمرادی و احسان گنجی

*

شنیده ها حکایت از آن دارد که اخبار منتشره در مورد تایید صلاحیت قابل تایید نیست.
به گفته ی یک منبع مطلع، تا ساعت 2 نیمه شب اسامی به فرمانداری ها اعلام می شود.
براساسا این گزارش، طی ساعات گذشته لیست های غیررسمی از افراد تایید صلاحیت شده منتشر شده که قابل اعتماد نیست.
*

نجات‌الله ابراهیمیان، عضو حقوقدان شورای نگهبان و سخنگوی سابق:ساعت ۲۴ امشب اسامی داوطلبان تایید صلاحیت شده انتخابات مجلس اعلام می‌شود. ابراهیمیان همچنین در جمع خبرنگاران گفت: بین 20 تا 25 درصد از رد یا احراز صلاحیت نشدگان صلاحیتشان تائید شده است. شورای نگهبان تا سه‌شنبه هفته آینده 20بهمن ماه فرصت دارد به اعتراضات داوطلبان رد صلاحیت شده انتخابات خبرگان رهبری رسیدگی کند.
*

سخنگوی شورای نگهبان با تاکید بر اینکه این شورا قطعا خلاف قانون عمل نخواهد کرد، گفت: باید به سمتی برویم که ضمن حفظ جایگاه شورای نگهبان به عنوان داور و همچنین نقش نظارتی از نوع استصوابی، قوانین به سمتی طراحی شوند که فهم عمومی ایجاد شود.

نظارتی در نظام انتخاباتی ایران و جایگاه شورای نگهبان در محل تالار علامه امینی دانشگاه تهران سخن می گفت، در ابتدای سخنان خود اظهار کرد: بنده الان مثل دانشجویی هستم که چند ساعت به دفاع مانده است و تا 12 امشب باید برخی از کارها انجام شود.

وی همچنین ادامه داد: آنچه در رابطه با انتخابات به نظرم می‌رسد این است که در ادبیات رسانه‌ای ما و بیانات مسئولین در ایام انتخابات تاکید بر رعایت قانون می‌شود و مراجع قانونی باید کلام و رای‌شان فصل‌الخطاب باشد.

سخنگوی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم اجرای قانون را تسهیل کنیم و به اهدافی که در قانون اساسی ترسیم شده برسیم باید در اجرای قانون تلاش کنیم و به تامین مشارکت برای تقویت بنیه‌ی نظام اسلامی و جمهوریت که در قانون اساسی پیش بینی شده دست یابیم.

ابراهیمیان همچنین اظهار کرد: در مساله قوانین انتخاباتی شاید امشب و امروز موقعیت مناسبی برای طرح این مساله نباشد چون ما مجری هستیم و همین قانون را اجرا می‌کنیم. با توجه به داوری‌هایی که طی این روزها انجام شده و انتقاداتی را متوجه کارمان کرده امیدواریم درس‌هایی بگیریم که در نسل‌های بعدی، نظام انتخاباتی را طوری طراحی کنیم و به سمتی برویم که اقناع عمومی ایجاد شود.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: به نظر می‌رسد در وضعیت فعلی نتوانستیم فهم مشترکی را از قانون انتخابات بین اجزای مختلف اجرا و نظارت و حتی مردم در مواردی ایجاد کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: تا به امروز آنچه از اعتراض‌ها را که مورد بررسی قرار داده‌ایم نشان می‌دهد قسمت عمده‌ای از آن از جانب اشخاص تحصیل‌کرده باشد. یعنی بخشی از جامعه ما که خودش را صالح می‌داند که بیاید در راس یک رکن اصلی نظام یعنی دستگاه قانونگذاری قرار بگیرد، تعبیرش این است که دیانت او زیر سوال رفته و این مشکل، مشکل جدی است. درست است که اینها شش هزار نفر هستند، اما در مقابل 70 و اندی میلیون جمعیت عدد کوچکی هستند.

وی ادامه داد: آنچه که ما گفته‌ایم به موجب بند یک ماده 28 صلاحیت شخص داوطلب محرز نیست، خود آن فرد، خانواده و ... در وضعیت بغرنجی قرار گرفتند و همه این مسائل تقصیر ما به عنوان شورای نگهبان یا حتی قوه مجریه نیست. قانون برای اینکه تفاهم مشترک میان همه از جمله مردم و مجریان باشد، باید خیلی روشن و صریح دستورات قابل فهمی را ارائه کند.

ابراهیمیان بار دیگر با اشاره به بند یک ماده 28 قانون انتخابات، گفت: این بند اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران را صراحتا بیان می‌کند، اما بنده می‌توانم بگویم بخش عمده‌ای از کسانی که در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند یک بار هم قانون انتخابات را نخوانده‌اند.

سخنگوی شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: قانون به افراد اجازه داده تا دلیل و استناد احراز نشدن صلاحیت شان را درخواست کنند اما برخی از افراد صرفا به دلیل اینکه گفته شده التزام ندارند بدوا درخواست می کنند و بدون اینکه ادله را بیان کنند مستقیما دفاعیه می نویسند و این خود مشکل دیگری را ایجاد می کند.

وی تصریح کرد: وقتی به افراد گفته می شود با استناد به بند یک ماده 28 صلاحیت شان احراز نشده اولین چیزی که به ذهن افراد می رسد این است که یعنی اعتقاد به اسلام ندارند، طرف فکر می کند اعتقادش زیر سوال رفته است در حالیکه شاید این ماده بد تنظیم شده باشد و فردی که درخواست ادله می کند و می گوید که به چه استنادی گفته اید من غیرمتدین و غیرملتزم هستم، اینجا نیاز دارد که به روشنی قانون تعریف شود.

ابراهیمیان در ادامه با اشاره به شیوه ارزیابی صلاحیت ها نیز اظهار کرد: واقعه امر این است که داورانی که انتخاب شده اند باید آن درجه ای که از دیانت و التزام یک فرد مدنظر بوده و مناسب شان قانونگذاری است را مورد توجه قرار دهند. به عنوان مثال فردی تحصیلات عالیه دارد و زحمات زیادی برای انقلاب کشیده است اما عکس زن و بچه و نوامیسش به صورت غیرشرعی در فضای مجازی وجود دارد. نمی توان کسی را با این کار فاسق و بی دین کرد، اما سوال این است که همین فرد می خواهد در دستگاه قانونگذاری، قانون عفاف و حجاب تصویب کند، آیا با این درجه از التزام می توان او را صاحب صلاحیت دانست؟

سخنگوی شورای نگهبان گفت: پیامی که از این بند از قانون انتخابات برای تایید یا عدم احراز صلاحیت افراد وجود دارد به هیچ وجه به این معنا نیست که کسی بی دین است، اما شاید آن درجه ای از دیانت و التزام را که برای قرار گرفتن در این جایگاه لازم است ندارد. البته قبول دارم که این تصمیمات سوء تفاهم هم ایجاد می کند.

وی در ادامه تاکید کرد: به خاطر طبیعت نظام مان در بند یک ماده 28 شرطی گذاشته ایم که به این سادگی نمی توان به آن رسیدگی کرد، در واقع مجموعه اطلاعات از زندگی یک فرد مطرح می شود که نشان می دهد آن درجه ای که مورد نیاز است، صلاحیت ندارد. البته در 20 روز یا هفت روز ارزیابی کردن کار سختی است و با حجم ثبت نامی که امسال انجام شد باید تمهیدات لازم در نظر گرفته می شد. اینها قابل پیش بینی است اما عادت بدی که داریم تا به گرفتاری برخورد نکنیم دنبال راه حل نمی رویم.

ابراهیمیان افزود: در این شش هزار نفری که ثبت نام کرده اند اگر 20 روز را ضرب و تقسیم هم کنیم به این پرونده ها چند دقیقه بیشتر نمی رسد. ما چطور می توانیم در چند دقیقه کاری کنیم که رسیدگی به صلاحیت افراد به درستی تعیین شود.

سخنگوی شورای نگهبان اظهار کرد: اینکه می گوییم تصمیمات شورای نگهبان مطابق قانون است حرف درستی است اما ما باید بتوانیم احساسی را در مخاطب ایجاد کنیم که فهم مشترک حاصل شود. به عنوان نمونه از اشخاصی که در شورای نگهبان به آدم های سیاسی معروف هستند، این روزها صلاحیت افرادی را تایید کرده اند که جزو منتقدترین هایشان هستند.

وی با اشاره به اینکه گفته شده نخبگان آمدند اما شما بخش زیادی را ناامید کردید؟، گفت: چه کسی می گوید همه نخبگان آمده اند؟، البته نخبگان قابل احترام هم در آنها هستند، اما شرط اینکه گفته شده افراد دارای فوق لیسانس ثبت نام کنند نمی توانیم بگوییم که نشانه نخبگی است.

ابراهیمیان با تاکید بر اینکه پیام ما در عدم التزام این است که ما شما را نمی شناسیم، گفت: با انتقاداتی که غیرعلمی در روزنامه ها به شورای نگهبان می شود، باید بگویم بنده هم بلد هستم انتقاد کنم، لذا بنده معتقدم نگاه مان به آینده باید دعوت به صبر باشد.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان سخنان خود ضمن عذرخواهی از جامعه نخبگی کشور، اظهار کرد: عدم احراز یعنی اینکه ما شما را نشناختیم و این شناخت باید به هیات داوری منتقل شود.
انتشار یافته: ۳۰
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
آرمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
3
5
درود بر دکتر ناصر اقبالی
سید خلف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
3
5
با عرض تبریک خدمت دکتر ناصر اقبالی به امید پیروزی ایشان
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
4
4
درود بر دکتر اقبالی . به امید موفقیت روز افزون در انتخابات
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۷
2
4
متاسفانه کسانی تایید شدن که رای آوریشون در حالتی از ابهامه
عبدالله کعبی که رای قابل توجهی داره رد میشه کسانی مثل فیروزی یا اقبالی تایید
جمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
0
3
ببخشید عبداله کعبی چهار دوره نماینده بود واسه این شهر چکار کرد؟؟؟!!! خب بگو؟
حداقل دکتر ناصر اقبالی دکترای شهرسازی داره داره و یه فرد باسواده
جمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
0
3
ببخشید عبداله کعبی چهار دوره نماینده بود واسه این شهر چکار کرد؟؟؟!!! خب بگو؟
حداقل دکتر ناصر اقبالی دکترای شهرسازی داره داره و یه فرد باسواده
فاضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
0
3
با سلام خدمت دکتور اقبالی امیدوارم که این دوره با کمک ما عشایر عرب بتونی بیای مجلس، والا ما دیگه از نماینده های قبلی خسته شدیم همشون فقط حرف میزنن. انشالله پیروزی
مسلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
0
3
بالاخره آقای انصاری و کعبی رد صلاحیت شدن، بابا خسته شدیم از نماینده های قبلی انشالله که نفرات جدید و باسواد بتونن جای قبلیا رو بگیرن. به امید آبادانی آبادان
خانم نصاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
0
1
اقبال دوباره آبادان می آید. بی شک تو هستی که میتوانی.
دست خدا به همراهت و ما نیز از تو حمایت میکنیم. به امید موفقیتت
بهزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
0
1
اقبال دوباره شهرم با افتخار می آید. جناب دکتر اقبالی حضورت را تبریک عرض مینمایم
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
0
1
رای من غلامرضا فیروزی و دکتر اقبالی
خرمشهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
3
0
جای آقای لطفی از خرمشهر و کعبی از آبادان در انتخابات خالی است. افسوس
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۸
1
1
درود بر فيروزي انشاالله پيروز انتخابات هستند
بي طرف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
0
3
ميگن نظرسنجي معتبرخورنا،جليل مختاررابادوبرابر،نفراول معرفي كرده.شايداين بتونه كاري كنه،بهش راي ميدم
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
0
1
جناب دکتر ناصر اقبالی
تاییدیه بجا و شایسته جنابعالی را به مردم آبادان تبریک میگویم. به امید موفقیت شما در انتخابات پیش رو. انشالله
مولود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
2
1
کاشکی آقای کعبی هم تایید میشد تا بهمراه اقبالی و یه نفر باسواد دیگه میتونستن به مجلس این دوره از انتخابات دهم راه پیدا کنند.
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
0
2
درود بر فیروزی و دکتر اقبالی و شرفی. پیروز باشید
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
0
1
زنده باد دکتر ناصر اقبالی، اقبال دوباره شهر آبادان دارای مدرک دکترای تخصصی در زمینه برنامه ریزی شهری و منطقه ای
فرید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
0
1
دکتر ناصر اقبالی
1- پیشنهاد دهنده طرح تاسیس منطقه آزاد اروند
2- رییس اسبق مرکز آزمون دانشگاه آزاد کل کشور
3- موسس دانشگاه بین المللی خلیج فارس آبادان و خرمشهر
4- سرپرست دانشگاه عدالت
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
0
1
با سلام
خدمت همه دوستان عزیز و محترم
انشاله در این دوره آقایان محمد گذاری و ناصر اقبالی می توانند آبادانی دیگر برای آبادانیهای مقاوم بسازند
درود بر گذاری و اقبالی
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
2
0
در جواب به آقای بی طرف، واقعا یعنی شما دلتون رو به نظرسنجی خورنا خوش کردین بابا این نظرسنجیا هیچ توجیه منطقی و علمی نداره. اصلا آقای جلیل مختار چه سوابق درخشانی داره؟؟!!!! اینا همش توهمه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۰
1
0
با سلام
زنده باد حاج محمد گذاری که با 38 سال سابقه نفتی خود می تواند در این شهر نفتی (آبادان) خدمتگزار این مردم باشد
سربلند و پیروز
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۲
0
0
به کسی رای میدهم که برای اولین بار شرکت کرده است.نمایندگان قبلی کارایشان در این حد است.جوان..تحصیل کرده..متدین...دوست مردم..باشد...
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۲
0
0
به کسی رای میدهم که برای اولین بار شرکت کرده است.نمایندگان قبلی کارایشان در این حد است.جوان..تحصیل کرده..متدین...دوست مردم..باشد...
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۴
0
0
من به کاندیدای ارزشی شهرمون حاج یوسف ناصری رای میدهم مردی که از جنس خود مردم است و به درد این شهر میخوره
اشکان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۸
0
0
با سلام.من به دکتر محمد مهدی مطیعی رای میدم.چون ایشون رو میشناسم و میدونم که انسان درست و با انصاف و خییری هست
اشکان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۸
0
0
با سلام.من به دکتر محمد مهدی مطیعی رای میدم.چون ایشون رو میشناسم و میدونم که انسان درست و با انصاف و خییری هست
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۴
0
0
سلام.من به آقای بیت الله بابادی رای میدهم.اولین بار که شرکت کردند.و با شناختی که از ایشون دارم،میدونم دلسوز مردم هستن.
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۴
0
0
سلام.من به آقای بیت الله بابادی رای میدهم.اولین بار که شرکت کردند.و با شناختی که از ایشون دارم،میدونم دلسوز مردم هستن.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۴:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۴
0
0
اقا انتصابی انتخابات همش علیکه
Histats.com START (standard) Histats.com END