آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
کد خبر: ۳۰۱۹۳
تعداد نظرات: ۱۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۰۵
وسوسه‌های نمایندگی
هرچه به روزهای ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک‌ترمی‌شویم اسامی که احتمال حضورشان در این مسابقه بزرگ سیاسی-مردمی می‌رود بیشتر می‌شوند، انتخاباتی که در آن از مدرس دانشگاه تا مدیر دبیرستان،اما جماعت مسجد، نماینده سابق مجلس، کارمند و نماینده فعلی مجلس و حتی افرادی بدون اسم و رسم مشخص خود را برای حضور در آن آماده کرده‌اند.

فیدوس- هرچه به روزهای ثبت نام کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک‌ترمی‌شویم اسامی که احتمال حضورشان در این مسابقه بزرگ سیاسی-مردمی می‌رود بیشتر می‌شوند، انتخاباتی که در آن از مدرس دانشگاه تا مدیر دبیرستان،اما جماعت مسجد، نماینده سابق مجلس، کارمند و نماینده فعلی مجلس و حتی افرادی بدون اسم و رسم مشخص خود را برای حضور در آن آماده کرده‌اند.

آبادان شهر هزار سرنوشت و هزار معناست، حضور اقوام مختلف، صنعت، بازار و کشاورزی در کنار هم، همچنین برخورداری از سه نماینده در مجلس شورای اسلامی اهمیت این جزیره مرزی را چند برابر کرده است، همچنان که ایجاد منطقه آزاد اروند و پیوستن این شهر به محدوده منطقه، طی دوسال گذشته معادلات اجتماعی و سیاسی را نیز در این شهر و خرمشهر دارای اهمیتی دوچندان کرده، به این ترتیب وسوسه نمایندگی مردم نیز برای افرادی که فکر می‌کنند شرایط لازم را دارند، بالا برده است، این وسوسه آن قدر هست که گاه با نام افرادی از شهرهای دیگر استان به عنوان متقاضی نمایندگی مردم آبادان مواجه می‌شویم!
اما نمایندگان آبادان قرار است چه کاری انجام دهند که افراد غیر بومی نیز امکان نمایندگی برای مردم این شهر را در خود می‌بینند، با دو رویکرد می‌توان این موضوع را بررسی کرد، نخست اینکه نمایندگی در ادوار مختلف این شهر پس از انقلاب بیش از آنکه جنبه توجه به مسائل و مشکلات مردم منطقه داشته باشد متوجه مسائل خوزستان بوده، این نگاه البته چندان دور از ذهن نیست، سابقه منتخب شدن افرادی بدون سابقه شناخت یا زندگی در آبادان به عنوان نماینده مردم آبادان در مجلس در دوره‌های قبل روشنگر این موضوع است، گویی سایر نقاط استان به خصوص اهواز یکی از سه نماینده آبادان را به طور سنتی حق خود می‌داند، رای از مردم آبادان کار برای اهواز! اما دلیل دوم این رویکرد را می‌توان متوجه شرایط نمایندگی در آبادان دانست، میزان پاسخگویی نمایندگان در دوره‌های مختلف به مردم، نحوه جلب مردم بخصوص آراء قومی، فاصله نمایندگان با مردم پس از انتخاب و بسیاری مسائل دیگر که دخیل در امر انتخاب افراد در این شهر برای کرسی مجلس هستند نشان از تاثیر چنان مسائلی دارد.
اما یکی از نکات مهمی که می‌توان در این دوره باتوجه به اسامی مطرح به آن اشاره کرد، تمایل کارمندان و مدیران دولتی همچنین افرادی با نسبت مدرس دانشگاه برای شرکت در انتخابات این دوره است، البته حضور چند نفر از نمایندگان سابق مردم در لیست مدعیان به خصوص قائم مقام و نماینده سابق مردم در مجلس، عبدالله کعبی، غلامرضا فیروزی و ناصر اقبالی از طیف سیاسیون سنتی وابسته به آموزش و پرورش، دانشگاه و پالایشگاه را باید نقطه ثقل مهم مدعیانی دانست که بیرون اسامی نمایندگان فعلی وارد این رقابت بزرگ سیاسی شده‌اند.
باید دید در روزهای آتی با نهایی شدن اسامی و روشن شدن مرز بندی‌ها و خط‌کشی‌‌های سیاسی در آبادان و خوزستان چگونه ترکیب این نام‌ها با اعتلاف و انصراف تغییر خواهد کرد و نام‌های جدید و پدیده‌های این دوره از انتخابات مجلس چه کسانی خواهند بود.
یکی از نکات مهم دیگری که در این خصوص می‌توان مطرح کرد، نبود نام کاندیدای مدعی زن در میان چهره‌هایی است که تاکنون نامشان در محافل مطرح شده است. ليست کانديداهاى احتمالى مجلس شوراى اسلامى در آبادان, به همراه شغل آنها منتشر شد :
- غلامرضا شرفی(بازنشسته سپاه)
-محمد سعید انصاری(نماينده فعلى)
-سیدحسین دهدشتی( نماينده فعلى)
- عامر کعبی(مدرس دانشگاه)
-جلیل مختار(رييس سابق بهزيستى آبادان)
-علی بهارستانی(مدير دبيرستان)
- جواد سعدون زاده(نماينده فعلى)
-عبدالله کعبی(قائم مقام سابق منطقه آزاد,نماینده دوره هاى قبل مجلس )
-سید محمد مولوی(معاون فرماندار,رئیس سابق آموزش پرورش)
- یوسف ستاره ناصری(کارمند پالايشگاه)
-عبدالرحیم خلف مراد(مدرس دانشگاه)
-سیدعلی موسوی جرف(مدرس دانشگاه,نماینده سابق)
- ميلاد جانقربان( مدرس دانشگاه)
- غلامرضا فیروزی(کارمندپالايشگاه)
- حیدر راضی پور(کارمندمنطقه آزاد اروند)
- بهزاد ارشدی(رئیس سابق حوزه هنری آبادان)
-مجاهد امام پوری(شهردار سابق چويبده)
-دکتر حاجبان(مدرس دانشگاه)
-
طه بغلانی
-
حبیب انصاری(برادر نماینده فعلی محمدسعيد انصارى )
-
ناجی فرحانی صدر(عضو شوراى شهر چمران,کارمند نفت )
-
عظیم حمزه مطوری(مدرس دانشگاه )
- سید امیر جبیلی
-
سید علی حسینی(کارمند اداره کار منطقه آزاد)
-
دکتر احسانی(مدرس دانشگاه)
 -
محمد گذاری(کارمند شرکت مناطق نفت خیز جنوب)
 -
علیرضا اقبالی( ناصر اقبالی، استاد دانشگاه )
 -
سید عبدالوهاب موسوی نژاد(کارمند پالایشگاه)
 -
قاسم بیراتی(امام جماعت مسجد )
 -
جمشید خلقی(رزمنده جنگ تحميلى)
 -
هوشنگ شیرمردی(عضو شوراى شهر اهواز)

انتشار یافته: ۱۴
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
جلیل حصراوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
2
1
مر دم آبادان می دانند چه کسانی راه انتخاب بکنند مردان کار زار مردان آهنین مردان دارای اصل و نصب و بومی شهر و مردان مدافع سنگر رهبری آیت الله سید علی خامنه ای مردان جبهه و جنگ و مدافعان حرم زینب مردان مدافع شهیدان هسته ای مردان مدافع مردم محروم از اشتغال و ازدواج آسان و تهیه مسکن ارزان و درمان و بهداشت رایگان انشاالله این افراد در برداران کاندداتور وجود داشته باشید.
محمد
|
-
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
1
0
چرا جلوی اسم جمشید خلقی ننوشتید پاسدار بازنشسته سپاه و فقط از لفظ رزمنده استفاده نمودید ایا دلیل ان قرابت فکری شما با ایشان نمی باشد . ضمنا اقای شرفی 2 سال اخرخدمت در سپاه معاون فرماندار ایذ ه بوده است.
ثباتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
2
0
با توجه به شجاعت و تجربه و بومی بودن و همیشه حضور فعال در شهر بوده و هست به حاج عبدالله کعبی رای میدهیم.
پاسخ ها
رهگذر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
ایشان واقعا شجاع هستند. هر دوره شرکت میکنند و با شرایطی خاص انتخاب میشوند و در شهر آب از آب تکان نمیخورد و راست راست در شهر میاید و در دوره بعدی هم شرکت میکند واقعا شجاع هستند . درود بر شجاعان.....ولی انصافا انسان با تجربه ایی هستند!!!!!
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۴
2
1
با سلام
نظر به اینکه آبادان نیازمند یک انسان بومی,تحصیل کرده,درد کشیده و برخواسته از همین کوچه پس کوچهای پر از درد و ماتم وناامیدیست
و با توجه به اینکه این جناح بازیها و شعارهای تبلیغاتی نخ نما شده و همه میدانیم آبادان سالهاست که حال و احوال خوشی ندارد لاجرم به این نتیجه میرسیم شرکت در انتخابات مجلس هبچ دردی از شهرمون دوا نمیکنه
من رای نمیدم و نخواهم داد
تا زمانی که یک نفر با تمامیه مشخصات نماینده پیدا شود
حماد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۵
0
0
رضا نورايي فعال سياسي مدرس دانشگاه و كارمند شركت ملي نفت ايران شاغل در عسلويه رو هم به ليستتون اضافه كنيد. ايشان دانشجوي دكتري و از افراد ذي نفوذ در وزارت نفت هست. در چند ماه اخير فعاليتهاي زيادي رو در دست انجام داره. نفرات زيادي رو در پارس جنوبي شاغل كرده
پاسخ ها
همشهری
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
در پالایشگاه چطور ؟ مشغول کرده؟ در پتروشیمی چطور؟ در اداره بندر؟ گمرک؟ به هر حال دستش درد نکنه
بهزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
0
0
سلام
در بین اسامی کاندیداهای احتمالی نام دکتر حاجی زاده ابراهیمی معاون و مشاور سابق وزیر علوم و استاد داتشگاه های آبادان که از چهره های مردمی و محبوب شهر می باشد درج نشده است. امیدوارم که ایشان مصمم به حضور باشند زیرا که چهره ای مردمی ، مدیر دلسوز و علاقه مند به توسعه شهر می باشند.
انتقاد به شورای اصلاح طلبان خوزستان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
1
1
لطفا این پیام را به اطلاع شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان استان خوزستان برسانید.

چرا اصلاح طلبان استان خوزستان در انتخابات خبرگان منفعل عمل میکنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اصلاح طلبان در دوره قبل حتی یک کاندیدای اختصاصی در این استان نداشتند.

کمی دور اندیش تر اصلاح طلبان عمل کنند.

اهمیت خبرگان رهبری از انتخابات رئیس جمهوری و مجلس بالاتر است.

شما اصلاح طلبان وقتی روحانیون مستقل و معتدل را برای انتخابات خبرگان به استانهای خودتان نمی آورید معلوم است در انتخابات مجلس هم در استانتان به مشکل برخواهید خورد.چون دیگر روحانی سرشناسی ندارید که در استانتان از شما در مواقع تایید صلاحیت ها حمایت کند.

کمی با تدبیر عمل کنید و خبرگان را دست کم نگیرید.

اصلاح طلبان نباید فراموش کنند اولین استانی که در تمام انتخابات رئیس جمهوری کاندیدای اصلاح طلبان سفر انتخاباتی اش را از آنجا شروع کرده استان خوزستان بوده و پایگاه اصلی اصلاح طلبان در کشور غیر از تهران و یزد باید خوزستان دانست.

اصلاح طلبان تلاش کنند کاندیدای بیشتری به این استان بفرستند و حتی به علت ازدحام کاندیدای اصلاح طلب و اصولگرای میانه رو در استان تهران برخی کاندیدها را به این استان دعوت کنید تا افراد بیشتری از اصلاح طلبان و روحانیون مستقل و اصولگرایان میانه رو به مجلس خبرگان ورود کنند.

همه کاندیدهای اصلاح طلب و اصولگرای میانه رو را به این استان دعوت کنید چه کاندیدا اصلاح طلب باشد یا مستقل یا اصولگرای میانه رو شما باید فکر تمام ظرفیت 6 نمایندگی استان در خبرگان باشید.پس شکننده و نصف ظرفیت نشانه ضعف و شکست است.

ظرفیت اصولگرایان میانه رو و روحانیون مستقل را دست کم نگیرید.هر چه باشد اصولگرای میانه رو بهتر از تندرو است.
ساسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۹/۲۸
0
0
سلام
آقای دکتر موسوی کربلایی، استاد دانشگاه را به لیست فوق اضافه کنید
پرهام
|
United States
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۹
1
0
رای ما علی بهارستانی
امیر
|
United States
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۱
0
0
رای جدید خواهیم داد آبادانی جدید خواهیم ساخت با سردار جمشید خلقی انسانی پاک و مردمی به امید پیروزی با تشکر فراوان...
یک شهروند مظلوم آبادانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۵/۰۴/۰۲
0
0
اگه بومی هستی تو ابادان شکی ندارم که راننده تاکسی هستی درصورتی که پالایشگاه داریم ولی 76 درصد اون غیر بومی هستن بی ارزگی ما مردم این شهر رو نشون میده کجاین شماها که میگفتین نمایندهها اینجوری او انجوری مشکلات حل میکنن چکار کردن نمابنده
پارسا یاشار
|
United States
|
۰۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
0
0
یکی از سایسته ترین مردان با اصل و نصب وشجاع که برا مردم شهرش واقعا تلاش کرد که انشا الا به سرانجام میرساند ادامه راه سازندگی ورونق ابادان رو
Histats.com START (standard) Histats.com END