آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
تامین مالی اقتصاد کشور با اهرم بازار سرمایه
به گزارش فیدوس؛ اقتصاد ایران که چند سالی است با رکود دست و پنجه نرم می‌کند، چشم‌انتظار سیاست‌های جدید دولت برای باز‌گشت رونق است. روز گذشته روحانی هم در مجلس از کابینه دوازدهم دفاع کرد و گفت اگر مجلس به تیم اقتصادی دولت دوازدهم رای اعتماد دهد، دولت دوازدهم با رویکرد تازه به حل مشکلات اقتصادی خواهد پرداخت.
کارشناسان بررسی کردند
«تفکری می تواند اوضاع را جمع و جور کند که اعتقاد به انضباط مالی و کوچک شدن دولت داشته باشد، این کار نیازمند حضور افراد مستقل در دولت است که متاسفانه این افراد در ایران از مدیرکلی بالاتر نمی روند.»
آسیب شناشی سیاست های دولت دوازدهم برای بهبود اشتغال و معیشت
به گزارش فیددوس؛ با نزدیک شدن به زمان رای اعتماد به کابینه توسط مجلس شورای اسلامی، گمانه‌زنی‌ها در مورد چگونگی برنامه‌ها و صحبت‌های وزرای پیشنهادی برای تصدی وزارتخانه‌های دولت و در کنار آن نگرانی و انتقادات مردم و کارشناسان نسبت به برخی گزینه‌های معرفی شده در کابینه دولت دوازدهم قوت گرفته است
از سوی رئیس‌جمهور؛
به گزارش فیدوس؛ قانون اصلاح ماده ۸۶ قانون مالیات های مستقیم از سوی رئیس مجلس به دولت ارسال شده بود، توسط رئیس جمهوری جهت اجرا به وزارت امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شد.
جدیدترین آمارها از تمایل به سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت در بانک‌ها خبر می‌دهد
به گزارش فیدوس؛ آمارهای بانک مرکزی در خردادماه سال جاری نشان می‌دهد ترکیب سپرده‌گذاری در بانک‌ها به نفع سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت تغییر کرده است. بر این اساس سرمایه‌گذاری بلندمدت در یک‌سال منتهی به خرداد سال‌جاری تنها یک درصد افزایش یافته، این در حالی است که در این مدت 54 درصد به سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت افزوده شده است.
وزیر پیشنهادی صمت: در حوزه رایزنان بازرگانی راه را اشتباه رفته ایم!
به گزارش فیدوس؛ وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه کار دولت باید تسهیل شرایط برای بخش خصوصی باشد، گفت:« دولت باید کارها را به بخش خصوصی بسپارد، این هدف مقدسی است و البته قبول دارم که در این راه موفق نبوده ام؛ بنابراین برخی از وزرا کم کاری کرده اند، پس نمی توان نمره قابل قبولی برای واگذاری تصدی ها از دولت به بخش خصوص بدهیم.»
پاسخ رئیس جمهور به نامه مجلس کا را تمام کرد؛
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از پاسخ رئیس جمهور به نامه مجلس مبنی بر اقدام سریع برای الحاق شورای عالی مناطق آزاد به وزارت اقتصاد خبر داد. آخرین خبرها حاکی از آن است که علیرغم موضع غیرمنطقی وزیر اقتصاد مبنی بر عدم ادغام شورای عالی مناطق آزاد در وزارت اقتصاد، ادغام شورای عالی مناطق آزاد در وزارت اقتصاد آغاز شده است.
درخواست شافعی از وزیر پیشنهادی اقتصاد
رئیس اتاق بازرگانی ضمن ارائه اولویت ها و درخواست های فعالان بخش خصوصی به وزیر پیشنهادی اقتصاد عنوان کرد که یکسان سازی نرخ ارز و تحول نظام بانکی از اولویت های اصلی است. موضوع قدرت نظارت بر نظام بانکی حائز اهمیت است که باید به آن توجه شود و اینکه حجم اقتصاد ایران نیازمند این تعداد بانک نیست.
واکاوی 5 هدف مسعود کرباسیان برای متحول سازی بورس
به گزارش فیدوس؛ انتخاب مسعود کرباسیان به‌عنوان وزیر اقتصاد و جایگزین شدن وی به جای علی طیب‌نیا طبیعتا با نگاه و روش‌های متفاوتی همراه خواهد شد که این اتفاق می‌تواند زمینه‌ساز تغییرات یا اجرای سیاست‌های تازه‌ای در بازار سرمایه و بورس شود؛ وی در اولین برنامه کاری خود پنج هدف را به عنوان سیاست‌های استراتژیک خود به منظور تحول در بازار سرمایه اعلام کرده است.
محسن کوهکن عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فیدوس
به گزارش فیدوس این روزها جویا شدن نظرات نمایندگان مجلس روشن کننده نگاه ایشان در روزهای رای اعتماد نسبت بهع وزرای کلیدی مانند دکتر شریعتمداری است...
وزرای پیشنهادی چندمَرده حلاجند؟
به گزارش فیدوس؛ بالاخره وزرای کابینه دوازدهم هم از سوی رئیس جمهور معرفی شدند؛ آنهایی که مدتها، همه چشم‌انتظارشان بودند و می خواستند بدانند که سکانداران دولت دوازدهم از میان انبوهی از اسامی که هر روز در قالب یک لیست، ارایه می‌شد، از دیدگاه رئیس جمهور چه کسانی هستند.
اعلام «شاخص بهای مسکن اجاری» در بهار ۹۶
به گزارش فیدوس؛ با توجه به اینکه شاخص اجاره بهای مسکن در بهار امسال ۹.۴ درصد نسبت به بهار ۹۵ رشد داشته،کارشناسان از احتمال افزایش این شاخص مؤثر بر تورم در تابستان امسال خبر داد.
راهکارهایی برای رسیدن به رشد اقتصادی ۸ درصدی
به گزارش فیدوس؛ اولین قدم برای اجرای برنامه ششم توسعه با ترمیم تیم اقتصادی دولت برداشته شد؛حالا نوبت آن است که آنچه هشت وزیر اقتصادی تحت عنوان برنامه برای دستیابی به رشد 8 درصدی اقتصادی ارایه کرده اند،در 4 سال آینده به اجرا گذاشته شود.
واکاوی علل کوتاه مدت دوره‌های مثبت در بازار سهام
به گزارش فیدوس؛ بعد از رونق پرشتاب بورس در سال 92، مدت‌ها است رفتار بازار سهام نوسانی شده و خبری از معاملات پرشور نیست؛ به‌طوری‌که روندهای مثبت، خیلی سریع به رکودهای ملال‌آور تبدیل می‌شوند و به‌نظر می‌رسد روحیه نوسان‌گیری سهامداران فراگیرتر از هر زمانی شده است.
Histats.com START (standard) Histats.com END