آخرین اخبار
آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
زنجیره تولید و خرید خوراک در صنعت پتروشیمی ایران
پایگاه خبری فیدوس- زنجیره تامیین خوراک در صنعت پتروشیمی شاه کلید شناخت نحوه توزیع رانت در این صنعت برای بخش خصوصی و همینطور چگونگی بهره این صنعت از منابع ملی است. در این مطلب به صورت کامل این موضوع شرح داده شده است.
گزارشی از وقایع امروز دادگاه هفت تپه، فریاد کارگران، نان نداریم
پایگاه خبری فیدوس- آنچه در آخرین جلسه دادگاه اسدبیگی‌ها با حضور دو نفر از کارگران هفت تپه رخ داد نشانه روشنی از تلاش فساد برای غوغاسالاری در کشور است. این مطلب گزارشی از این دادگاه و سخنی با استاندار خوزستان است.
شرح چرایی و سابقه جذب نیروی انسانی نخبه در صنعت پتروشیمی
پایگاه خبری فیدوس- شرایط نیروی انسانی در صنعت پتروشیبمی ایران در بخش‌های جذب و نگهداری با مشکلات عدیده‌ای روبروست. این مسئله هم مربوط به بخش‌های پیمانکاری است و هم بخش‌های قرارداد مستقیم و رسمی در این مطلب به این مشکلات پرداخته شده است.
خصوصی سازی و خصولتی سازی صنعت پتروشیمی و رانتهای آن
پایگاه خبری فیدوس-روند خصوصی سازی و توسعه صنعت پتروشیمی ایران در بخش بالادستی خصوصی و خصولتی، متاسفانه این روزها یکی از مواردی است که دلیل ضایع شدن بخش مهمی از منابع ملی به نفع اشخاص و افراد را در آن می‌توان جستجو کرد.
واگذاری عجیب زمینی متعلق به مدیریت توزیع برق ناحیه جنوب، چشم استاندار روشن!
پایگاه خبری فیدوس- خلاصه مطلب این است زمینی دیگر با کارسازی (ا.ح) در مرغوب‌ترین بخش آبادان متعلق به دولت و برق منطقه‌ای در ظاهر گفته شده به شرکت ساختمان سازی(ع.ق) در اروند واگذار شده است. در صورت صحت یک چرای بزرگ در ذهن مردم منطقه آزاد اروند شکل می‌گیرد!؟ چرا و چرا و چرا
دوبال توسعه بر دروازه‌های تاریکی
تحریریه پایگاه خبری فیدوس- با توجه به تجربه بیست ساله شناخت صنعت پتروشیمی می‌توانیم ادعا کنیم، کارکنان بدنه این گروه بزرگ اقتصادی برخوردار از سطح تعهد و تعلق شغلی بالایی هستند و با وجود مخاطرات کاری همواره در مقاطع مختلف بیشترین فداکاری را برای حفظ این صنعت نشان داده‌اند.
بازنشستگان مظلومان زندگی در جامعه ایرانی
غلامرضا بنی اسدی، روزنامه‌نگار-بنویسید حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی ۹۹ در موتورهای جستجوگر و انگشت بگذارید روی کلید اینتر تا ببینید چه خبرهایی برایتان فهرست می‌شود از ماه‌های پایانی سال ۹۸ تا همین امروز که سومین ماه سال هم رو به پایان است.
سه‌گانه‌ خوزستان و مدیران دولتی؛
ز ابتدای شکل‌گیری منطقه‌ی آزاد اروند تا امروز رابطه‌ی این سازمان به عنوان یک مجموعه‌ی مستقل همواره با مدیران عالی استان خوزستان در کش و قوس بوده است.
رییس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اداره کشور بدون اتکاء به نفت تاکید کرد.
محمدباقر قالیباف در جلسه علنی صبح امروز و در جریان بررسی وضعیت اقتصادی کشور با حضور رییس کل بانک مرکزی و رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: ما منکر زحمات دولت نیستیم؛ بلکه قدردان زحمات دولت هستیم اما واقعیت‌هایی وجود دارد که از خواسته‌های اساسی مردم، نظام و رهبری از ابتدای انقلاب بوده و باید به آن توجه کنیم. ما باید از امکان نفت که ابزار فشار علیه ما است رهایی پیدا کنیم. اگر دشمن ما چنین تصمیمی گرفته این برای ما فرصت است نه تهدید.
بیشترین و کمترین تورم در کدام استان های کشور است
بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان هرمزگان (٣ ,٥ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (١٣.٧ درصد) است.
گزارش کامل جلسه سوم دادگاه امید اسدبیگی
سومین جلسه رسیدگی به پرونده ۱۸ جلدی تخلفات ارز‌های دولتی در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی برگزار شد.
گزارشی از دادگاه مدیر عامل نیشکر هفت تپه امید اسد بیگی
به گزارش فیدوس به نقل از خبرگزاری هانا دومین جلسه دادگاه متهمان ارزی شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، ۳۰ اردیبهشت‌‌ماه برگزار شد.
ارسال یک نامه مهم به رئیس جمهور ایران
غلامحسین شافعی، رییس اتاق ایران در نامه‌ای به رییس‌جمهور با اشاره به اثرات کرونا بر اقتصاد، ضمن ابراز نگرانی در مورد وضعیت کسب‌وکارهای خدماتی، کوچک و متوسط و بنگاه‌های بزرگ بالادستی، ۸ پیشنهاد بخش خصوصی را مطرح کرد.
با شرایط موجود یارانه جدید ارزش خود را از دست خواهد داد
یک کارشناس مسائل اقتصادی می گوید که اگر در شرایط رونق که تورم کمتری وجود داشت و وضعیت درآمد و اشتغال شهروندان طرح بنزینی مطرح می‌شد تا اندازه‌ای منطقی به‌نظر می‌رسید اما به نظر می‌رسد طرح کنونی به دلیل قرار گرفتن دولت در مخمصه فشارهای اقتصادی، در دستور کار قرار گرفته است؛ در مجموع، بر این باور هستم که طرح سهمیه‌بندی و افزایش نرخ بنزین به شکل کنونی، بدترین راهکار و طرح ممکن بود.
Histats.com START (standard) Histats.com END