آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
انتقادات صریح ابراهیم حاتمی‌کیا از «هفت» و صدا و سیما
آیین اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در مرکز همایش‌های برج میلاد با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و پیام حسن روحانی رییس‌جمهور برپا شد.
در نشستی با حضور خبرنگاران
مراسم اعلام نامزدهای سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر شامگاه شنبه بیست‌ویکم بهمن‌ماه پس از نمایش آخرین فیلم جشنواره در پردیس ملت طی یک نشست خبری با حضور داوران برگزار شد.
هانا جایزه «صدای تازه» را دریافت کرد
در مراسم جوایز «نسخه نهایی» سال ۲۰۱۸ که پنجشنبه شب برگزار شد، از فیلمنامه‌نویس فیلم «پست» یعنی لیز هانا و فیلمنامه‌نویس کارکشته و رییس سابق انجمن نویسندگان آمریکا یعنی هاوارد رادمن تجلیل به عمل آمد.
یک گزارش میدانی در حاشیه‌ی فیلم فجر
روبروی سینماهایی که بر روی بنری، بزرگ نوشته شده که این سینما فقط برای اصحاب خانه سینما است و بلیتی در گیشه فروخته نمی‌شود، کافی است مکث کوتاهی کنید تا ببینید دوست دارید بلیت فیلم مورد علاقه‌تان را چند بخرید!
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم «کتاب سال»:
امیدواریم دولت دوازدهم بتواند بیش از گذشته به حوزه فرهنگ مکتوب کمک کند؛ امنیت فکری و روانی برای پدیدآورندگان کتاب و فرصت نقد و آزادی اندیشه را بیش از گذشته فراهم کند. همچنین منزلت پدیدآورندگان را بیش از گذشته ارج نهد و به اقتصاد و مسائل معیشتی پدیدآورندگان توجه کند.
فرهاد کشوری هشدار داد؛
در فضای باز و بدون سانسور، ادبیات رشد می‌کند و می‌بالد. سانسورِ کتاب یکی از عوامل مهم نارضایتی نویسنده از چرخه‌ نشر است. بلایی است که باعث تقلیل شمارگان کتاب و کاهش استقبال خوانندگان می‌شود. اثر منفی سانسور تنها بر کتاب و کتاب‌خوان و نویسنده نیست، به رشد فرهنگی و روانی آدمی لطمه می‌زند.
گزارش روزانه از مهمترین فستیوال سینمایی کشور
سی‌وششمین دوره جشنواره فیلم فجر از پنج‌شنبه شب گذشته آغاز شد تا فضای فرهنگی کشور حال و هوایی سینمایی بگیرد. بی‌تردید فستیوال فیلم فجر یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی کشور است که برگزاری آن بخش وسیعی از جامعه را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.
نامزدهای نهایی پایتخت کتاب ایران در سال ۹۷ اعلام شدند
روز گذشته خبرگزاری‌های کشور از اعلام نام ۲۰ نامزد نهایی در چهارمین دوره انتخاب پایتخت کتاب ایران خبر دادند. خبری که بر خلاف دو، ‌سه سال گذشته ارزش خبری چندانی ندارد و حتی به نظر می‌رسد اعلام برنده نهایی عنوان «پایتخت کتاب» در سال ۱۳۹۷ هم چندان چنگی به دل رسانه‌ها، مخاطبان و شهروندان نزند.
یک اقرار کوچک؛
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نوسان‌های ارز را بر صنعت گردشگری همانند سایر حوزه‌های اقتصادی اثرگذار دانست و گفت: متولیان از این تاثیر اطلاع دارند و قول داده‌اند آن را کنترل کنند تا از این وضع خارج شویم.
جشنواره‌های معتبر دنیا را بیشتر بشناسیم؛
جشنواره فیلم فجر که سال‌هایی نام بین‌المللی را بر خود داشت و حالا چند سالی می‌شود که بخش ملی و بین‌المللی را از یکدیگر جدا کرده‌اند. سال‌هاست در کشور بحث برگزاری استاندارد جشنواره فیلم فجر مطرح است و مسئولان برگزاری هم اجرایی کردن برخی برنامه‌ها را به نمونه‌های خارجی شبیه می‌دانند.
با برگزاری مراسم اختتامیه در تالار وحدت صورت گرفت؛
برگزیدگان سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر عصر امروز طی مراسم اختتامیه در تالار وحدت تهران معرفی شدند. این برگزیدگان در چهار بخش مسابقه بین‌الملل، مسابقه ایران الف، مسابقه ایران ب. و مسابقه خارج از صحنه (مسابقه تئاتر خیابانی و مسابقه اجرا در مکان‌های نامتعارف) با هم به رقابت پرداختند.
از بلیط‌ بخش VIP تا کارت مراسم افتتاحیه
در همه جای دنیا اغلب جشنواره‌ها به صورت تخصصی برگزار می‌شود و جشنواره فیلم فجر از معدود جشنواره‌هایی است که این میزان صندلی سینما در اختیار مردم قرار می‌گیرد و بر این اساس این دست تخلفات موضوع عادی است و نباید نگران آن باشیم
مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی اعلام کرد؛
با برگزاری جلسه‌ شورای ثبت آثار تاریخی در چهارم بهمن‌ماه اعلام شد بار دیگر خانه‌ نیما در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. این در حالی است که با توجه به صحبت‌های سپیده سیروس‌نیا، معاون میراث‌فرهنگی استان تهران، در حال حاضر قانون «۷۹» واسطه‌ ماندن این خانه در فهرست آثار ملی شده
برگزاری نمایشگاه مطبوعات دوره قاجار در دانشگاه تهران
نمایشگاهی که تا روز سه شنبه در دانشگاه تهران برقرار است، تلاش می‌کند با نمایش حدود ۸۰ نسخه اصلی روزنامه و مجله عصر قاجار در ویترین‌هایش، بازدیدکنندگان را با رسانه‌های آن دوره آشنا کند.
Histats.com START (standard) Histats.com END