آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
گزارش روز سوم جشنواره
کنسرتی برای آموزش احترام به زمین و حفظ محیط زیست و کنسرت‌هایی مخصوص بانوان با حضور پیشکسوتان این عرصه، از جمله مهم‌ترین اجراهای سومین روز جشنواره موسیقی فجر بودند.
جنس متفاوت اعتراض ها به هيأت انتخاب جشنواره فيلم فجر
هر سال موعد جشنواره فجر که مي‌رسد و فيلم‌هاي جشنواره که انتخاب مي‌شوند، اعتراض‌ها از هر طرف به انتخاب‌نشدن فيلم‌ها بلند مي‌شود. اين اعتراض‌ها نشان مي‌دهد که هنوز قواعد يک جشنواره سينمايي براي اهالي سينما به شکل واضحی مشخص نشده است.
نگاهی به اتفاقات روز دوم جشنواره
ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی اجرای خود را در جشنواره موسیقی فجر با «سرزمین دلاوران» اثر احمد پژمان آغاز و با «شبی بر فراز کوه سنگی» اثر مودست موسورگسکی پایان داد.
سهم دو برابری صدا و سیما از بودجه دولت
نمایندگان مجلس با تصویب ماده ای از لایحه برنامه ششم توسعه دولت را مکلف کردند بودجه صداوسیما را در بودجه سنواتی حداقل به میزان ۷ دهم درصد بودجه عمومی دولت لحاظ کند.
حواشی نخستین روز جشنواره موسیقی فجر
جمعه بیست و چهارم دی ماه فعالیت سی‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر آغاز شد. جشنواره موسیقی فجر در نخستین روز برگزاری میزبان اجراهای متعددی بود، از کنسرت‌های پاپ تا اجراهایی از گروه‌های خارجی.
تمجید فراستی از فیلم «لاک قرمز»
فراستی در برنامه هفت گفت: «فیلم قصه 16 ساله ای را روایت می کند و خوشبختانه از نگاه دختر می بینیم و همین یعنی یک قدم جلوتر از فیلم های اجتماعی دیگر که از نگاه فیلمساز فیلم را می بینیم.»
لیست مقاصد گردشگری بلومبرگ
روند رو به رشد صنعت گردشگری ایران را از اینجا هم می توان درك كرد كه در تعدادی از لیست های منتشر شده در آستانه سال نو میلادی، نام ایران هم به عنوان یكی از مقاصد گردشگری در سال جدید ذكر شده است.
بررسی عملکرد ضعیف صداوسیما
عقب افتادن تلویزیون از تأیید انتشار خبر درگذشت آیت‌الله‌ هاشمی حرف‌و‌حدیث‌های زیادی دارد. حرف و حدیث‌هایی که شاید بخشی از آن به رویه‌ای فراموش‌شده در تلویزیون ارتباط داشته باشد. رویه‌ای که باعث سردرگمی مسئولان رسانه فراگیر جمهوری اسلامی ایران شده بود.
حواشی مراسم تشییع آیت‌الله هاشمی
جمعی از هنرمندان و مسوولان سینمایی به خانه سینما در خیابان وصال رفتند و در ادامه در مراسم تشییع آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شرکت کردند.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در کنار فعالیت‌های سیاسی خود همواره در زمینه نگارش خاطرات و کتاب هم فعال بود به طوری‌که آثار مکتوب متعددی از خود به جا گذاشته است.
برندگان گلدن گلوب مشخص شدند
این رویداد سینمایی که اجرای آن بر عهده «جیمی فالون» بود در نهایت با اعطای 7 جایزه از جمله بهترین فیلم کمدی و موزیکال و کارگردانی به فیلم «لالا لند» ساخته «دیمین شزل» به پایان رسید تا این فیلم برنده بزرگ جوایز گلدن گلوب 2017 نام گیرد.
اظهارات اصغر فرهادی در نشست خبری گلدن گلوب
نشست فیلم‌های خارجی نامزد «گلدن گلوب» با حضور اصغر فرهادی و چهار کارگردان دیگر فیلم‌های نامزد این جایزه سینمایی، در آمریکا برگزار شد. مراسم اعلام برگزیدگان جوایز گلدن گلوب بامداد 20 دی ماه برگزار می‌شود.
عدم حمایت از فیلمسازان قدیمی
جوان‌گرایی و کشف استعدادهای هنری شاخصی از پویایی عرصه سینما و فیلم سازی در کشور است که از قضا مثبت است اما نکته مهم در این اکران و دیگر نوبت‌های نمایش چند سال اخیر، غیبت محسوس و چشمگیر کارگردان‌های قدیمی سینمای تجاری و بدنه در دهه‌های 60 و 70 است.
بررسی عملکرد سینما در راستای حفظ محیط زیست
سینما سال پررونقی را پشت سرگذاشت همچنان‌که محیط‌زیست کشورمان هم سال پرخطری را گذراند و طبق آمار به نابودی نزدیک می‌شود. آلودگی هوا، پراکندگی زباله و افزایش آلودگی زیست محیطی، تداوم خشکسالی و... گریبان کشور را گرفته‌اند. اما کدامیک از این موضوعات در سینمایی که باید زنده و به روز باشد، دیده شد؟
Histats.com START (standard) Histats.com END