آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
در یازدهمین سال اهدای جایزه صورت گرفت؛
به دنبال یک رأی گیری توسط هیأت مدیره اسکار، آکادمی دیروز دوشنبه اسامی دریافت کنندگان اسکار افتخاری امسال را اعلام کرد.
تهیه‌کننده نبات: قصد پایین کشیدن فیلم راداشتند
تهیه‌کننده فیلم «نبات» ضمن انتقاد از شیطنت افرادی که به‌دنبال پایین کشیدن پیش از موعد این فیلم از پرده سینماها بودند تاکید کرد هنوز یک هفته از اکران این فیلم در سرگروه باقی مانده است.
ابتکار در فروش موسیقی یا میتلا به درد لاکچریسم؟
فروش یک میلیون تومانی دو اثر موسیقایی «دود عود» پرویز مشکاتیان و «صدای طهرون» مرتضی احمدی توسط یک مؤسسه فروش آثار موسیقایی حاشیه‌هایی را به همراه داشته است.
سینماها اکران رمضان را چگونه سپری کردند؛
براساس نظر سینماداران، انتخاب نامناسب فیلم‌های سینمایی برای چینش جدول اکران سینماها در ماه مبارک رمضان، سینمای ایران را در این فصل دچار چالش کاهش مخاطب کرده است.
مروری بر اهدای جوایز کن ۲۰۱۹؛
هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن شب گذشته با معرفی برندگان به کار خود خاتمه داد که در این میان چهره‌هایی بودند که تصور می‌شد باید از کامیابان باشند اما این اتفاق برایشان رخ نداد.
برای حفظ حریم اعتقادات برادران اهل سنت صورت گرفت؛
مدیر شبکه پنج سیما گفت : به رغم اینکه در بررسی به عمل آمده، محرز گردید این اتفاق عامدانه نبوده و مداح بدون هماهنگی چنین حرکتی را رقم زد، اما برای حفظ حریم اعتقادات برادران اهل سنت، کلیه عوامل دخیل در این ماجرا از کار برکنار شدند تا پیشگیری لازم جهت عدم تکرار چنین اتفاقاتی انجام گیرد.
پشت‌پرده تغییر شبانه مدیرکل دفتر موسیقی
انتصاب شبانه مدیرکل جدید دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حاشیه‌های مصوبه اخیر مجلس جهت «اختصاص ۱۰ درصد مبلغ فروش کنسرت‌ها به فعالیت‌های فرهنگی» را وارد فاز تازه‌ای کرد.
مدیرعامل رودکی خبر داد؛
مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی با اشاره روند فعالیت ارکستر ملی ایران در هفته‌های اخیر از خداحافظی فریدون شهبازیان از سمت مدیر هنری و رهبر دائم این مجموعه موسیقایی خبر داد.
صندلی خالی برای آنیس واردا؛
بیل موری، آدام درایور و سلنا گومز از جمله بازیگران فیلم «مرده‌ها نمی‌میرند» جیم جارموش بودند که شب پیش بیرون کاخ جشنواره روی فرش قرمز رفتند و جشنواره فیلم کن ۲۰۱۹ را شروع کردند.
در معتبرترین جشنواره سینمایی جهان چه می گذرد؛
جشنواره فیلم کن که هنوز می‌توان آن را معتبرترین جشنواره سینمایی جهان دانست، در حالی وارد هفتاد و دومین دوره خود می‌شود که چون هر سال برای بیش از ۱۰ روز، تمام توجه سینماگران و سینمادوستان سراسر جهان رامعطوف به خودمی‌کند.
صبح امروز در اصفهان؛
بهنام صفوی خواننده پاپ کشور بعد از چند سال مبارزه با بیماری، امروز دوشنبه ۲۳ اردیبهشت در بیمارستان میلاد اصفهان چشم از جهان فروبست.
روزنامه‌ها مدام صفحات خود را کم می‌کنند، مشکل واقعا از گرانی است؟
مدیران مطبوعات درد گرانی را حس می‌کنند اما به‌جای درمان، فرافکنی می‌کنند. یک روز تحریریه‌هایشان را خالی می‌کنند، یک روز بهانه گرانی کاغذ می‌آورند اما به‌نظر می‌رسد مشکل اصلی، ریزش شدید مخاطب است.
رویکرد معاونت سیما تغییر کرده‌ است؟
روزنامه «جام‌جم» در گزارشی ضمن تایید دستور مستقیم معاون سیما برای ممانعت از پخش «ماه ماه» با اجرای بنیامین بهادری، از جدیت این معاونت برای ضابطه‌مند شدن حضور ستاره‌ها در مقام مجری خبر داد.
فیلم پایانی جشنواره کن ۲۰۱۹ انتخاب شد
«خاص ها» ساخته اولیویه ناکاشه و اریک تولِدانو درباره دو فعال اجتماعی که به کودکان مبتلا به اوتیسم کمک می‌کنند، به عنوان فیلم پایانی جشنواره کن ۲۰۱۹ انتخاب شد. این کمدی اجتماعی با بازی ونسان کاسل و ردا کتاب هفتاد و دومین جشنواره فیلم کن را به پایان می‌برد و ۲۵ ماه می در این جشنواره نمایش داده می‌شود.
جدیدترین مصوبات اکران سینماها
سخنگوی شورا درباره جلسه شورای صنفی نمایش که امروز (۱۵ اردیبهشت ماه) برگزار شد، بیان کرد: در این جلسه به اتفاق آرا، محسن امیریوسفی به عنوان رئیس شورای صنفی نمایش، سید محمود رضوی به عنوان نایب رئیس و غلامرضا فرجی به عنوان سخنگوی شورای صنفی انتخاب شدند.
Histats.com START (standard) Histats.com END