آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
در راستای حذف تاثیرات منفی التهاب در بازار کاغذ در حوزه صنعت نشر و مطبوعات؛
به منظور حمایت از تولیدات داخلی و ایجاد مزیت تولید کاغذ برای کارخانجات مربوطه پیشنهاد حذف ارزش افزوده برای مواد اولیه تولید کاغذ (خمیر کاغذ، چوب، باگاس، مواد شیمیایی) که در لایحه پیشنهادی مالیات بر ارزش افزوده از سوی دولت به مجلس محترم ارسال گردیده با جدیت پیگیری گردد.
«چوب نروژی» موراکامی به ایران رسید
«جی رابین» که مهدی غبرایی کتاب تازه موراکامی را از روی ترجمه انگلیسی او به فارسی برگردانده، در یادداشتی که برای این کتاب نوشته، آورده است:برخی از خوانندگان قبلی موراکامی که به روایت سرد، گسسته، با رنگ و بوی آمریکایی درباره گوسفندهای اسرارآمیز و فیل‌هایی که ناپدید می‌شوند، خو گرفته بودند، از دیدن اینکه «چوب نروژی» فقط یک داستان عاشقانه به نظر می‌رسد، سرخورده شدند.
به مناسبت نمایشگاه آثار «مهدی حسینی»
زن که دامنی پرنقش‌ونگار پوشیده و روی صندلی لمیده است، پاهایش را روی هم انداخته؛ با این‌که صورتش را نمی‌بینیم تا بفهمیم کیست و در آن قاب آبی‌رنگ پر از سکوت به انتظار چه کسی یا چه چیزی نشسته است. اما می‌توان حدس زد در صلح و آرامشی ابدی به سر می‌برد. دامن گل‌دارش از پشت نرده‌ها و گیاهان پیداست...
اصغر همت از فرازوفرود این روزهای تئاتر گفته است؛
اصغر همت، بازیگر تئاتر و از پیشکسوتان این حوزه است. کار صنفی هم می‌کند، اما به‌طورکلی منتقد وضع موجود است. سوابقش را که ببینید، لیست بلندبالایی از کارهای تلویزیونی و سینمایی و مهمتر از آن تئاتر را می‌بینید. او از دوران کودکی‌اش صحبت می‌کند و علاقه‌ای که به هنرهای نمایشی پیدا کرده است.
پاسخ به بهانه‌های گریز از سفر
چندی پیش تعدادی از گردشگران حرفه‌ای ایرانی دورهم جمع شدند تا از تجریبات سفرهای خود بگویند. گردشگرانی که اعلام کردند دلشان می‌خواهد دیگران را هم برای سفر کردن تشویق کنند. این را رضا پاکروان در این برنامه به زبان آورد. پاکروان در حوزه گردشگری و سفر با دوچرخه رکورددار گینس است و با همراه دوستانش در ایران و خارج از کشور سمیناری را برگزار کرد...
عکاسان، قربانیِ ثبت واقعیت شدند
دوستداران میراث فرهنگی می‌گویند: سایت کاوش «میدان امام (ره)» همدان ظرفیت تبدیل به سایت موزه را دارد و اگر هم این کار را نمی‌کنند دست‌کم روی محوطه بتون نریزند تا برای آیندگان بماند؛ اما متولیان میراثی می‌گویند: این سایت هیچ ظرفیتی ندارد و می‌توان روی آن را پوشاند. اما اگر این اظهارنظر واقعی است، علت برخورد فیزیکی با عکاسان خبری چه بود؟
راه‌اندازی جشنواره فیلم برلین توسط افسر ارتش
جشنواره برلین بیش از نیم قرن قبل بنا نهاده شد، اما شروع این داستان در حقیقت به دهه ها قبل از آن بازمی‌گردد یعنی زمانی که برلین یکی از پیشتازان صنعت نوظهوری به نام «تصویر متحرک» در اروپا بود.
در پی جلسه با وزیر ارشاد مطرح شد:
رئیس کانون پخش کنندگان سینمای ایران با اشاره به اهمیت این بخش در سینما گفت: تصور عده‌ای این است که پخش‌کنندگان یک مشت دلال‌ هستند، در صورتی که این چنین نیست و یکی از بخش‌های مهم در سینمای ایران این بخش است اما از آن حمایتی صورت نمی‌گیرد.
گفت‌وگو با مازیار میری در پشت صحنه «هیات مدیره»
مازیار میری با اشاره به سریال‌سازی در تلویزیون معتقد است: مدیران فرهنگی، سازندگان سریال‌ها و مدیران سازمانی باید تلاش کنند تا شرایطی فراهم شود که آثار نمایشی بومی‌تر، باکیفیت‌تر و به‌روزتری بسازیم.
حراجی «هفت نگاه» با تمرکز بر ارائه آثارهنرى اصیل آغاز شد
دهمین دوره حراجی «هفت نگاه» در حالی آغاز به کار کرد که شاید در سال‌های نخست برگزاری‌اش کسی تصور نمی‌کرد ایده گالری‌دارهای خانم با اقبال عمومی روبه‌رو شود و هر سال توجه مشتاقان بسیاری را جلب کند.
موفقیت «بدون تاریخ، بدون امضاء» در جشنواره‌های بین‌المللی ادامه دارد؛
چندی پیش بود که نوید محمدزاده برای بازی در فیلم «بدون تاریخ بدون امضاء» موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد بخش افق‌های جشنواره ونیز شد. حالا جوایز سینمایی آسیا- پاسیفیک هم برای بازی در همین فیلم به صورت ویژه از او تقدیر کرده است. نوید محمدزاده در حالی در مراسم جوایز سینمایی آسیا- پاسیفیک ۲۰۱۷ جایزه ویژه هیات داوران را گرفت
پیشنهادهای طلایی "ماندانا صادقی" در باب کتاب فروشی گردی
اگر خیلی وقت است که کتاب نخوانده اید یا خیلی وقت است که به کتاب فروشی سر نزده اید یا صفحه های فرهنگی- ادبی روزنامه ها یا سایت را چک نکرده اید شاید این چند پیشنهاد کوچک بتواند کمک کند که در کتاب فروشی انتخاب های بهتر و راحت تری داشته باشید.
دادگاه فدرال آمریکا مدعی شد؛
تب تماشای سریال‌های خارجی در ایران داغ است. بسیاری از بینندگان سال‌های دور صدا‌و‌سیما امروز وقتشان را برای دیدن اپیزودهای سریال‌های رنگارنگ آمریکایی و اروپایی تنظیم می‌کنند؛ سریال‌هایی که توانسته در چند سال گذشته حتی نسبت به فیلم‌های سینمایی غربی‌ها پیشی بگیرد و مهم‌تر جلوه کند.
خواهرزاده جلال آل احمد عنوان کرد؛
یک قانون حتی اگر بد هم باشد، باز بهتر از بی‌قانونی است. این حکم درباره برنامه هم صدق می‌کند، چون نداشتن برنامه برای اجرای یک پروژه، یا داشتن برنامه، ولی نبود تعهد و پایبندی به اجرای آن، به منزله تعلیق به محال شدن پروژه و اتلاف همه منابعی است که برای اجرای آن مصرف شده است.
Histats.com START (standard) Histats.com END