آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
خبر ویژه فیدوس
معارفه اسدالله غلامپور طی همین هفته به عنوان مدیر عامل غدیر
سئوالی از وزیر رفاه و مدیر عامل شستا، انتصاب غلامپور به چه قیمتی
طبق اخبار رسیده اسدالله غلامپور مدیر عامل برکنار شده پتروشیمی امیرکبیر و مدیر عامل سابق شرکت نوشیدنی آلئوئورا ساوه طی همین هفته به عنوان مدیر عامل پتروشیمی غدیر معارفه می‌شد.
انتشار عکسی از مدیر عامل پتروشیمی آبادان که همه را دچار شُک کرد+عکس
آقای علوی شما بگویید مردم باید چگونه این عکس‌ها و رفتار را درک کنند
پایگاه خبری فیدوس- انتشار عکسی از محسن علوی عطا آبادی در فضای مجازی که نشان می‌دهد وی در حال مصرف نوشیدنی خاص است افکار عمومی و صنعت را به خود معطوف کرد.
صاحب چندهزار میلیارد پرونده اقتصادی باز در حال لابی از دفتر استاندار خوزستان تا نمایندگان سابق استان‌های دیگر و دفتر وزیر رفاه و شستا
پایگاه خبری فیدوس-لابی فاسد سیاسی ظاهرا باز درب خانه پتروشیمی غدیر در ماهشهر را زده است.
گزارشی از وضعیت این روزهای کارگران هفت تپه
چگونه باید مشکل هفت تپه را ریشه‌ای حل کرد نه موقت
پایگاه خبری فیدوس-این روزها درکنار تورم افسار گسیخته، قیمت نجومی سکه، طلا و ارز، گرانی اجناس و نیازهای ضروری خانواده ها، بعید است نامی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه که خواهان پرداخت حقوق عقب افتاده خود هستند به گوشمان نرسیده باشد.
پیشنهاد رشوه ده هزار یورویی به یک روزنامه‌نگار در اروند
گزارشی از وضعیت تهدید و تطمیع روزنامه‌نگاران در آبادان و خرمشهر
پایگاه خبری فیدوس- انتشار فایل صوتی پیشنهاد رشوه ده هزار یوروریی به یک روزنامه‌نگار در اروند بهانه‌ای برای انتشار گزارشی در خصوص وضعیت تهدید و تطمیع اهالی رسانه طی این سال‌ها در آبادان خرمشهر شد.
حلقه‌های دیگر از زنجیره پرونده نویدزر شیمی و غلام‌حسین مطهری اصل
شرحی بر معادله یک مجهولی اسدالله غلامپور، نوید زرشیمی و نصف شدن سود سالانه ششمین الفین بزرگ ایران
پایگاه خبری فیدوس- کار رسانه گذشتن از مصلحت به نفع حقیقت به هر قیمتی است در نظرم پرداختن به مسائل گروه نوید زرشیمی کلید طلائی درک این مهم است.
طی یک گزارش از آنچه در فیدوس منتشر شده است؛
صحبت‌های ویدئویی  مدیرمسئول و صاحب امتیاز پایگاه خبری فیدوس
مسئولان پیگیری تخلف‌ها و مسائل پر ابهام اقتصادی، به مردم آبادان و خرمشهر توضیح بدهند در این دو شهر چه خبر شده است. اسناد و مدارک نشان دهنده ضایع شدن حق مردم و حقوق عمومی به نفع اشخاص حقیقی و حقوقی است.
نشانه شناسی عکس دونفره حسین عبدالباقی و پدرش
پایگاه خبری فیدوس- این مطلب گفتگویی است با حسین عبدالباقی و صحبتی است با کسانی که برای ثروت اندوزی به هر قیمتی امثال او را الگوی خودقرار داده‌اند.
آنچه دیده شد، آنچه دیده نشد و شش پرونده به ارزش چند هزار میلیارد تومان
گزارش تلاش‌های اسدالله غلامپور پس از پتروشیمی امیرکبیر
پایگاه خبری فیدوس - در خصوص مسئله فعالیت‌های مدیر عامل سابق پتروشیمی امیرکبیر در این رسانه موارد متعددی مطرح شد که اهمیت آنها بیش از همه مربوط بود موارد زیر بود
نقش یک خانواده در تاریخ ویرانی آبادان
برادران عبدالباقی، آبادان و تاریخ ویرانی
پایگاه خبری فیدوس طی چندین مطلب به موضوع عبدالباقی پرداخته است، در این نوشته با استناد به مواردی روشن قصد بر تحلیل نقش خانواده عبدالباقی در تاریخ ویرانی آبادان داریم.
رهبر گروه تندر و عامل انفجار شیراز بازداشت شد
همه چیز در مورد بازداشت جمشید شارمهد
وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد پس از وارد کردن ضربه کاری به گروه تروریستی تندر مستقر در خاک آمریکا، جمشید شارمهد سرکرده این گروه را به دام انداخت.
نگاهی به پرونده 33 نفر و معرفی چند اسم در خصوص زمین‌های شهری
پایگاه خبری فیدوس- قول داده بودیم در پرونده زمین‌خواری مطالبی را با شما در میان بگذاریم. این گزارش کوتاه بخش نخست از این مطالب خواهد بود که در آن به اسامی اشاره شده است.
سینما رکس دلخراش‌ترین واقعه قرن در میان خاموشی
پایگاه خبری فیدوس- فیلم در مورد سینما رکس ساخته نمی‌شود و نشده و اگر هم شده آنکه اصل واقعه بوده نیست. رکس سرنوشت دو شهر بود، سرنوشتی طلائی که در آتش سوخت.
سینمایی که سرنوشتش سرنوشت آبادان و خرمشهر شد/ماندانا صادقی
پایگاه خبری فیدوس- ماندانا صادقی به مناسبت روز 28 مرداد مطلبی در خصوص آتش سوزی سینما رکس آبادان نوشته است. سینمایی که سرنوشتش سرنوشت آبادان و خرمشهر بود.
تلاش برای انتصاب مدیرعامل پرحاشیه در پتروشیمی غدیر
رکورددار زیان پتروشیمی در حال تلاش برای گذشتن از دروازه غدیر
پایگاه خبری فیدوس- شتر انتصاب رکوردار مدیریت منتهی به زیان دهی و حاشیه به دروازه‌های پتروشیمی غدیر رسید، شرکتی که تجربه نشان داده واکنش آن به انتصاب افراد بی تجربه در سود و زیان چه اندازه شدید است.
نگاهی به شاملوی هشتک ها برابر شاملو نسل ها
پایگاه خبری فیدوس این مطالب با توجه به نقد علی کاکاوند در مورد احمد شاملو و پاسخ موسسه الف بامداد به وی نوشته شده است.
انتشار 18 صفحه اسناد و شرح تخلفات مالی سازمان منطقه آزاد اروند
پایگاه خبری فیدوس- در این گزارش 18 صفحه شرح تخلفات مالی سازمان منتطقه آزاد اروند به گواهی دادسرای قوه قضائیه در خوزستان و دادسرای دیوان محاسبات منتشر شده است.
به همراه پاسخ موسسه بامداد از احمد شاملو و نقدی به آن
شاملو «نه خداست نه شیطان و نه بتی که می‌پرستند»
در پی انتشار یادداشتی که حاوی نقدهایی به احمد شاملو بود، به قلم علی کاکاوند، موسسه‌ی انتشاراتی بامداد به بخش‌هایی از آن پاسخ داد.
گزارش یک کلاه برداشتن و گذاشتن میلیاردی بر سر بیت المال در روز روشن
زیان چند صد میلیاردی یک شرکت پتروشیمی در صلح  با شرکت شفا دارو
پایگاه خبری فیدوس-شفا دارو پرونده‌ای است به ارزش چند صد میلیاردی که سرنوشت مبهم آن با اسامی: علی صدقی، محمد احتیاطی، شبنم نعمت‌زاده و صلح عجیب اسدالله غلامپور و... پیوند خورده است.
زنده شدن خاطرات دوران ارباب- رعیتی در آبادان امروز
خرید ملک از گروه عبدالباقی و روزگار سیاه شهروند آبادانی + اسناد و مدارک
پایگاه خبری فیدوس- حوادث این روزهای آبادان خرمشهر سورئالیستی است. شرح خرید یک ملک در شهرک خودرویی توسط شهروند آبادانی از حسین عبدالباقی و اسناد و مدارک آن از این دست اتفاق‌هاست.
پاسخی به تکذیبیه معاونت علوم پزشکی آبادان و برق ناحیه جنوب در خصوص زمین‌های واگذار شده
چند سئوال از صادر کنندگان تکذیبیه و سازمان منطقه آزاد اروند در خصوص واگذاری زمین به عبدالباقی+ انتشار 15 صفحه اسناد و مدارک
پایگاه خبری فیدوس- جوابیه در پاسخ به تکذیبیه صادر شده توسط معاونت علمو پزشکی آبادان، مدیریت برق ناحیه جنوب با طرح چند سئوال و مواردی از سازمان منطقه آزاد اروند.
وقتی اجاره بها خانواده‌ها را جدا می‌کند و زندگی‌ها را در کانتینر می‌ریزد
پایگاه خبری فیدوس- زندگی در تهران و بلکه تمام ایران معادله سخت خانه و اجاره و مشکلات هزار جور زوج‌هایی است که حتی توان مستاجر بودن را هم ندارند. زندگی در کانتینر گزارش این وضع است
گزارش زمین‌بازی، زمین‌خواران و واگذاری زمین در منطقه آزاد اروند
گزارشی از واگذاری سه زمین مرغوب تجاری به یک گروه ساختمان‌سازی در آبادان و خرمشهر
تحریریه فیدوس-در نوشته زیر اطلاعاتی در خصوص واگذاری سه زمین مرغوب تجاری در آبادان و خرمشهر به یک گروه ساختمان‌سازی منتشر شده است و درخواست شده این اطلاعات توسط نهادهای مسئول بررسی و در صورت صحت شرایط واگذاری مورد تحقیق قرار گیرد.
انتقادی در خصوص اجرایی نشدن قانون منع به‌کار گیری بازنشستگان در صنعت پتروشیمی
مسئله تخلف در به‌کار گیری بازنشستگان و پتروشیمی بندر امام خمینی!!!
پایگاه خبری فیدوس- طبق اخبار رسیده به این رسانه در یکی از مناسب مدیریتی بندر امام خمینی با شرایطی مبهم فردی بازنشسته با وجود منع قانونی مشغول به کار است.
ماجرای ویلای اشرافی کاشانی‌ها در لواسان
از باستی‌هیلز مطهری تا ویلای کاشانی‌ها؛ عدالت خواهی حقیقی
پایگاه خبری فیدوس-ماجرای ساخته شدن کاخ‌ها در شرایطی که مردم تهران به دنبال خانه‌های 25 متری هستند، از محل ثروت‌هایی که شاید بادآورده باشند موضوع روز گفتمان اجتماعی کشور است.
یک شرکت پتروشیمی در ماهشهر، صحنه مذاکرات با نمایندگان استان‌های دیگر
پایگاه خبری فیدوس- رفت و آمد نمایندگان استان‌های دیگر به دفتر وزیر رفاه برای ابقاء یک مدیر عامل شرکت پتروشیمی در ماهشهر و حواشی آن موضوع این خبر است.
حاج حسین عبدالباقی و برادران از آجیل فروشی تا ثروت افسانه‌ای
این مطلب گزارشی مختصر در خصوص تاریخچه خانواده عبدالباقی و شرح مسیر ثروت اندوزی ایشان در آبادان و اروند است.
گزارش سیزدهمین دادگاه اسدبیگی
در دادگاه متهم هفت هفت تپه چه گذشت
سیزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۱ متهم کلان ارزی هفت‌تپه، صبح امروز در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.
فشار یقه سفیدها برای بستن پرونده‌هایی با ارزش چند هزار میلیارد تومان
وقایع و مسائل روی داده طی روزهای گذشته در یک شرکت پتروشیمی
پایگاه خبری فیدوس-پای ذی‌نفعان هزاران میلیارد تومان از دست رفته وسط است. فسادی که کمتر از ده درصد آن معادل خرید 40 درصد سهام هلدینگ بزرگ پتروشیمی باختر است.
آخرین اخبار در خصوص وضعیت سه محکوم به اعدام حوادث آبادان ماه
یکی از وکلای پرونده محکومان به اعدام گفت: امیدواریم
حسین تاج، وکیل محمد رجبی، یکی از متهمان محکوم به اعئام اعتراضات آبان ۹۸، می‌گوید که امروز درخواست اعمال ماده ۴۷۷ و همچنین درخواست توقف اجرای حکم را تقدیم کرده‌اند.
گزارش معامله پتروشیمی امیرکبیر با شرکت پیلار و مسائل و ذی‌نفعان  آن
پایگاه خبری فیدوس- این مطلب گزارش معامله پتروشیمی امیرکبیر با شرکت پیلار از شکایت تا مصالحه‌ای با ضرر نزدیک به هزار میلیارد تومان است، همراه با واکاوی نقش مجیب، احتیاطی، غلامپور، مهدوی و گروه مطهری اصل
گروه‌های کاری و افراد هدف بررسی پرونده زمین خواری در اروند
پایگاه خبری فیدوس- زمین‌خواری در آبادان خرمشهر به خصوص پس از تاسیس سازمان منطقه آزاد اروند مسئله‌ای پدیده‌ای است که برای درک درستش باید تحلیل شود. ضرر و زیان حاصل از این پدیده برای این دوشهر ارقامی نجومی است.
انتشار غیر قانونی نامه‌های عباس کیارستمی به همسرش
پس از آنکه نامه‌های عباس کیارستمی به همسرش توسط یکی از فرزندانش در قالب یک کتاب منتشر شد، این فرآیند با شکایت همسر و یکی از فرزندان کیارستمی متوقف شد
نکاتی در مورد رو در رو با روح الله زم
سه یادگاری که زم از خود به جا گذاشت
محمد توکلی- خبرنگار خبرساز برنامه‌ی «بدون تعارف» این بار روبروی یک فعال رسانه‌ای محکوم به اعدام نشست؛ روح الله زم، موسس کانال تلگرامی «آمدنیوز».
زمین‌ها را چگونه بالا می‌کشند
مسئله زمین‌خواری در آبادان و خرمشهر
پایگاه خبری فیدوس-موضوع زمین‌خواری مسئله‌ای بسیار مهم است و از نشانه‌های بروز فقر اجتماعی و فرهنگی و ظهور طبقات نوکیسه و فاسد شدن سیستم‌های مسئول و اداری می‌باشد.
نامه به دریابان شمخانی، محمد فروزنده، اسماعیل زمانی، مرتضی بانک
پایگاه خبری فیدوس- به نظر می‌آید در شرایط فعلی هیچ راهی جز گفتگو با کسانی که بعضی افراد پشت نام ایشان خود و مسائلشان را پنهان کرده‌اند وجود ندارد.
مسئله زمین‌خواری سیستماتیک در منطقه آزاد اروند-1
دو قطعه زمین مرغوب جدید واگذار شده به گروه عبدالباقی و مسائل آن
وضعیت واگذاری زمین‌های تجاری، اراضی شهری در بخش فضای سبز و آزاد و تغییر کاربری‌ زمین‌ها در منطقه آزاد اروند، سراسر دچار مشکلات و ابهامات فراوانی است. این ابهام‌ها شائبه سیستماتیک بودن زمین‌خواری در این منطقه را تقویت می‌نماید.
اسدالله غلامپور رفت، دکتر عبدالکریم پهلوانی مدیر عامل پتروشیمی امیرکبیر شد
پایگاه خبری فیدوس- دکتر پهلوانی مدیر عامل شرکت پتروشیمی امیرکبیر شد.
هزاران میلیارد تومان رفته از جیب مردم و بازنشستگان وزارت رفاه به جیب غلام حسین مطهری اصل+اسناد و مدارک
این گزارش تکمیل کننده چند گزارش منتشر شده قبل در خصوص مسائل پر ابهام در خصوص منشاء دارائی چند میلیارد دلاری گروه مطهری اصل(مالک شهرک باستی‌هیلز) و وابستگان ایشان است.
خبرفوری و مهم برای اتاق‌های بازرگانی ایران
انتخابات اتاق بازرگانی آبادان با حکم مراجع قضایی باطل شد
پایگاه خبری فیدوس- به گزارش منابع مطلع انتخابات اتاق بازرگانی آبادان با رای دیوان عدالت اداری باطل شد، این حکم در صورت اعتراض اعضاء فعلی و یا وزارت صنعت معدن تجارت، جهت اعلام نهایی به دادگاه تجدید نظر ارسال خواهد شد.
گزارش یک پروژه مهم پیمانکاری در اروند، کارگران در خطر
سازمان منطقه آزاد اروند و مسائل مبهم یک پیمان بزرگ در حوزه نیروی انسانی
پایگاه خبری فیدوس-مسئله نیروهای برون سپار سازمان منطقه آزاد اروند و شرکت پیمانکاری که برنده مناقصه مربوط به این نیروها شده، حاوی نکاتی است که روشنگر شفاف نبودن این پیمان و پوششی بودن شرکت برنده است.
اینجا آبادان و خرمشهراست صدای من را از خیابان می‌شنوید+تصاویر- ماندانا صادقی
پایگاه خبری فیدوس- انتشار عکسی با ماشین لنکروز از احمد رستمی عضو هیئت مدیره منطقه آزاد اروند به همراه برادر نماینده خرمشهر در محروم‌ترین روستای این منطقه بازتا زیادی در فضای مجازی داشت ماندانا صادقی در این خصوص مطلبی به شرح زیر نوشته است.
کارگران ستون فقرات جامعه هستند: نامه سرگشاده یک شهروند ماهشهری به مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس
پایگاه خبری فیدوس- مجتبی حیدری‌کیا از جوانان متخصص شهرستان ماهشهر نامه‌ای در خصوص مشکلات کارگران منطقه خطاب به ربیعی مدی عامل هلدینگ خلیج فارس منتشر کرد.
توضیحات همایون شجریان در خصوص ادعای احمدی نژاد
شجریان را دوست دارم و هرکس در انتخابات می‌تواند به هر کسی که دوست دارد، رای بدهد، این نظر احمدی‌نژاد در مورد شجریان با واکنش همایون شجریان همراه شد.
بی‌تجربگی در مدیریت هزینه‌های کلان شرکت، مصالحه و مذاکرات یکطرفه در خصوص پرونده مطالبات‎. نتیجه:: رسیدن سود از 18 به 8 درصد، به خطر افتادن بیش از 6 هزار میلیارد ریال منافع مالی
پایگاه خبری فیدوس-با بررسی دقیق نتایج جلسه مجمع سالیانه پتروشیمی امیرکبیر، چند نکته مشخص می‌شود.
سخن نخست
زمین‌ها را چگونه بالا می‌کشند
اختصاصی اروند
انتشار عکسی از مدیر عامل پتروشیمی آبادان که همه را دچار شُک کرد+عکس
پیشنهاد رشوه ده هزار یورویی به یک روزنامه‌نگار در اروند
نقش یک خانواده در تاریخ ویرانی آبادان
یادداشت
آنچه دیده شد، آنچه دیده نشد و شش پرونده به ارزش چند هزار میلیارد تومان
شرح چرایی و سابقه جذب نیروی انسانی نخبه در صنعت پتروشیمی
خصوصی سازی و خصولتی سازی صنعت پتروشیمی و رانتهای آن
روزهای سخت کارگران در تنگنای معیشت
بازنشستگان مظلومان زندگی در جامعه ایرانی
خشونت علیه زنان، سابقه‌ای به قدمت تاریخ
رویاهای خاموش و خاطره‌های دور
محمد رسول‌اف و هنرمندانی مانند او چه می‌گویند
از بازداشت مدیر آمدنیوز چه درس‌هایی می‌توان گرفت؟
پرنده‌ي زخمي، پرنده افتاده از درخت
گفتگو
گزارشی از دوران توفیق دست جمعی مطبوعات در ایران
با شرایط موجود یارانه جدید ارزش خود را از دست خواهد داد
به جای یارانه می توانند سالانه چند صد هزار شغل ایجاد کنند
گفت‌وگوی تفصیلی با فیض‌الله عرب سرخی
مردم نگران صحت در گزینش هستند
گفتگوی جنجالی با فائزه هاشمی
داریوش معمار به بهانه انتشار مجموعه شعر «تلگراف به یحیی...»:
معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد خبرداد؛
گزارش
زنده شدن خاطرات دوران ارباب- رعیتی در آبادان امروز
پاسخی به تکذیبیه معاونت علوم پزشکی آبادان و برق ناحیه جنوب در خصوص زمین‌های واگذار شده
پرونده مصادره اموال مالک انتشارات امیرکبیر
مهمترین عناوین روز
Histats.com START (standard) Histats.com END