آه اگر آزادی سرودی می خواند/کوچک/همچون گلوگاه پرنده ای/هیچ کجا دیواری فرو ریخته برجای نمی ماند. (احمد شاملو)      
تیتر یک
خبر ویژه فیدوس
سیاستی که صنعت و کارگر را باهم نابود کرد
فیدوس-ماندانا صادقی در مطلبی جدید و روشنگرانه به شرایطی اشاره کرده است که در آن صنعت فدای بدترین نوع سوء استفاده سیاسی و ورشکستگی اقتصادی طی 50 سال اخیر در کشور ما شده است، جایی که کارخانه‌های بزرگ عمدا تعطیل و ورشکست شده و کارگران بیکار می‌شوند
مشکلاتی که تابستان را تلخ کرد، تحلیل شرایط تورم در تابستان ایران
به گزارش فیدوس؛ این گزارش بر محور تحلیل جامع شرایط تورم در تابستان ایران و اوج آن همچنین فشار کمرشکن به اقشار مختلف تهیه شده است.
یادداشت مهم فرید زکریا در مورد ایران
دشمن صاحب رای است
بسیاری از ناظران بر این باورند، یکی از عوامل اصلی سردرگمی ترامپ در قبال ایران و اظهارات متناقض وی در مورد ایران، عدم آشنایی ترامپ با ایران و الگوی رفتاری آن است.
در شورای اسلامی کار کارخانه نیشکر هفت‌تپه چه می گذرد؟
ماجراهای هفت‌تپه و حواشی یک فایل صوتی
چندروز پیش فایل صوتی از مکالمه چندنفر ازاعضای شورای اسلامی کار کارخانه نیشکر هفت‌تپه به دستم رسید که نشان می‌داد چگونه بعضی از اعضا با دور زدن کارگران و چشم‌پوشی از تخلفات مسئولان کارخانه، آگاهانه به گسترش ابعاد سوءمدیریت در کارخانه نیشکر هفت‌تپه کمک می‌کنند.
بمب ساعتی صندوق بازنشستگی چه زمان منفجر می‌شود
مهم‌ترین مساله امروز، اصلاحات نظام بازنشستگی است که باید مراقب آن باشیم. ما اگر طی ۱۰ سال آینده کاری نکنیم، نظام بازنشستگی با بحران جدی مواجه خواهد شد.
چگونه فیک ها به آبروی سلحشوری حمله کردند
میلاد شیراوند-پروانه سلحشوری پس از چند اظهار نظر در خصوص احکام سنگین برخی بازداشت شدگان از جمله کارگران و خبرنگاران، ماجرای حضور زنان در استادیوم، پرونده سحر خدایاری و ... آماج حمله ای قرار گرفته
گزارشی کامل از زندگی ظریف سیاست ایران
مبارز انقلابی که دیپلمات شد، ایستاده بر آنسوی سیاست
محمد جواد ظریف یکی از مهمترین بازیگران سیاست ایران در دو دهه اخیر است، نقش او متکی بر گفتمان سیاست‌ورزانه بوده، او هم در داخل و هم خارج از ایران از سوی جریان های تند رو تحت فشار است، این گزارش در آستانه سفر وی به نیویورک به جهت شناخت بهتر این سیاستمدار ایرانی منتشر شده است
رئیس جمهور ایران در آمریکا چه برنامه‌ای دارد
در حالی که طبق برنامه‌ریزی قبلی، قرار است هواپیمای حامل هیات ایرانی به ریاست حسن روحانی و همراهی محمدجواد ظریف فردا (جمعه)، تهران را به مقصد نیویورک ترک کند،‌ هنوز انجام این سفر قطعی نیست.
یادداشتی از ماندانا صادقی؛
هفت تپه، زوال روزهای شکوه خوزستان
ماندانا صادقی، روزنامه نگار آبادانی در یادداشتی به روایت یک روز گشت و گذارش در هفت تپه پرداخته است که در ادامه هر آنچه در یک روز بر او گذشته است بیان شده است
حمله پرویز پرستویی به فروغی به همراه نامه فروغی
پسر باجناق... مگه صدا و سیما ملک شخصی یا ارث پدری شماست؟
پس از انتشار نامه فروغی رئیس پرحاشیه شبکه سه سیما در شب گذشته امروز پرویز پرستویی هنرپیشه و هنرمند پرآوازه ایرانی به او پاسخ داد، فروغی عامل تعطیل شدن برنامه ورزشی 90 و کنار گذاشته شدن عادل فردوسی پور از شبکه 3 سیما است.
مناقشه بر سر لایحه طوفانی تجارت
تصویب 600 ماده قانونی لایحه تجارت در چند روز
این روزها موضوع تصویب لایحه تجارت در مجلس باعث انتقادهای فراوان در جامعه تجاری کشور شده است، انتقادهایی که نشان دهنده مشکلاتی است که تجارت ایران با آن دست به گریبان است
وقتی حمله به آرامکو دامن بحرین را هم می‌گیرد
به نظر می رسد ترکشهای حملات یمنی ها این بار بحرین را نیز دربرگرفته است. این نخستین باری است که عملیات نیروهای یمنی علاوه بر اینکه عربستان را هدف قرار می دهد باعث تأثیر گذاری مستقیم بر دیگر کشورها مانند بحرین می شود.
گزارشی خواندی از سیر نمازجمعه از طالقانی تا احمد خاتمی
سیاسی‌ترین تریبون انقلاب از 57 تا 98
طی این سال‌ها همیشه نماز جمعه‌های کنونی با نماز جمعه‌های آیت الله طالقانی در اوایل انقلاب و همچنین نماز جمعه‌های دهه شصت مقایسه شده‌اند. این موضوع می تواند فرصتی برای بررسی ارتباط تریبون نماز جمعه تهران و شخصیت ها از ابتدای انقلاب تا امروز باشد
تحلیل باج خواهی به جای خیر خواهی
افشارگری از اتاق خواب، در پس پرده چه خبر است
افشاگری هایی که رسانه‌ای هم می‌شود، از مسایل مالی و اقتصادی شروع شده اما انتشار عکس‌ها و فیلم‌های خصوصی از اتاق خواب افراد و در شخصی‌ترین شرایط‌شان نشانی از افشاگری برای مبارزه با فساد ندارد
روایتی کامل از فساد در خانواده آقای وزیر
چگونه دختران نعمت زاده پای میز محاکمه رسیدند
امروز اولین جلسه دادگاه شبنم نعمت زاده دختر محمدرضا نعمت زاده وزیر اسبق صنعت معدن و تجارت در دولت اول حسن روحانی برگزار شد. به این بهانه نگاهی داریم به فعالیتهای اقتصادی خانواده محمد رضا نعمت زاده وزیر اسبق صنعت معدن و تجارت.
برنامه ریزی جدید در خاورمیانه در پس حمله به آرامکو عربستان
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ضمن رد درخواست برای مذاکره با ایران، عنوان کرده که آماده اقدام نظامی علیه عامل حمله به تأسیسات نفتی عربستان است.
وضعیت آب و هوایی کره زمین بحرانی است، در این شرایط بشر منقرض می‌شود
به گزارش فیدوس سازمان جهانی هواشناسی در آستانه هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل که با حضور رهبران جهان در نیویورک برپا می‌گردد با انتشار گزارشی اعلام کرد که شدت تغییرات اقلیمی در پنج سال اخیر بسیار چشمگیر و بحرانی بوده است.
سلبریتی‌ها الگوهایی که منتقدانشان ساختند
کدام سلبریتی، کدام الگو برای کدام مردم
خانم بازیگر درپشت فرمان در اعتراض به نگهبان مجموعه‌ای شروع به فریاد زدن و نشان دادن حرکت ناشایست با دست می‌کند. این اولین و آخرین ویدیو نیست که از بازیگران در فضای مجازی منتشر می‌شود.
حمله دوباره صدا و سیما به دولت
صدایی که سیمای دولت را هدف گرفته است
روابط عمومی ریاست‌جمهوری در خصوص مطالب مطرح شده در برنامه «بدون توقف» شبکه سه سیما توضیحاتی را منتشر کرد
القاب افسون‌کننده و ضد شفافیت هستند
القاب افسون‌کننده را کنار بگذارید
این روزها که نزاع عده‌ای برسر اموال و عناوین و مقامات دنیوی بالا گرفته و هر کس در این باره سخنی می‌گوید من هم سخنی دارم. سخن من این است که همهٔ این افراد که در این روزها چه در مقام طرفین دعوی و چه در کسوت ناصح و خیرخواه گونه‌ای با این نزاع درگیر شده‌اند و همگی لقب «آیت‌الله» یدک می‌کشند انسان‌هایی‌ند مانند سایر انسان‌های جامعه.
چرا ایران زمان کمی برای توسعه دارد
واردات ماشین آلات، واردات فناوری نیست
دکتر فرشاد مؤمنی که در مؤسسه دین و اقتصاد سخن می گفت، به انتقاد از سیاست های توسعه فناوری در ایران پرداخت و تأکید کرد واردات ماشین آلات، واردات فناوری نیست.
آنچه ما را به سوی بن‌بست می‌برد
عصر تنبیه و حبس
جامعه ما این روزها دستخوش مشکلات و مسائل فراوانی شده است، اگر قرار باشد تیتر وار به بررسی آنها بپردازیم، می توان در چند عنوان کلی به ارزیابی مشکلات روز نشست.
باید با پدیده فساد به صورت ریشه‌ای برخورد کنیم
محمدرضا تابش، نماینده اردکان و نایب‌رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، با اشاره به روند کنونی بررسی پرونده مفسدان اقتصادی و برگزاری دادگاه‌ها به صورت علنی، گفت: اعتماد به مبارزه با فساد جزو آرمان‌های انقلاب اسلامی است، اما باید با ریشه‌ها برخورد کرد. امکان ندارد فسادی اتفاق بیفتد و به یک کانون قدرت وصل نباشد.
دوشنبه‌ی سیاه
دختر آبی درگذشت
دختری آبی که هفته گذشته جلوی دادسرا خودسوزی کرده بود، صبح امروز درگذشت.
آمادگی داریم برای مسائل کارگری کمیته مشترک تشکیل دهیم
محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نامه ای به حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی درپی انتشار خبر صدور احکام سنگین برای برخی کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با تشکر از مداخله سریع رئیس قوه قضائیه در پرونده کارگران هفت تپه تشکر تاکید کرد: اعتراض حق کارگران است و آمادگی داریم برای مسائل کارگری کمیته مشترک تشکیل دهیم.
صندوقچه اسرار درست‌کردن باعث فساد روزافزون می‌شود
مصطفی هاشمی طبا به روزنامه شرق گفت:اینکه گفته می‌شود سینه من صندوقچه اسرار است؛ یعنی می‌دانم چه کسانی دزدی و سوءاستفاده کرده‌اند و دنبالشان نمی‌روم.
شعبه 28 دادگاه انقلاب صادر کرد
صدور احکام بازداشت شده گان اعتراضات هفت تپه
احکام بدوی بازداشتیان هفت تپه صادر شد.
با تحمل دو سوم از مدت محکومیت خود
سعید مرتضوی از زندان آزاد شد
سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران پس از تحمل دو سوم از مدت محکومیت خود از زندان آزاد شد.
واکنش دوم پدر صدرالساداتی‌ها به اخبار ضدونقیض | ظهر شنبه
پدر برادران صدر الساداتی در کلیپی که بخش نخست آن منتشر شده است، به خبرها و اطلاعات ضدونقیض رسیده از آنها واکنش نشان داد.
گزارش مهم نیویورک تایمز از تاریخ سری فشار بر ایران
نیویورک تایمز در گزارشی مفصل و طولانی به تاریخجه‌ی کشمکش و همکاری اسرائیل و امریکا در مورد برنامه‌ی هسته‌ای پرداخته است.
خودسوزی «دختر آبی»؟ به من چه؟!
اگر از کنار خودسوزی «یک» انسان به سادگی می‌گذریم، شانه بالا می اندازیم که به ما چه؟ استقلالی بود من پرسپولیسی ام! می‌خواست این کار را نکند و ... ما این استعداد را داریم که از کنار مرگ هزاران نفر دیگر هم بگذریم.
سخن نخست
آنچه ما را به سوی بن‌بست می‌برد
اختصاصی اروند
مرخصی خودروهای اروندی برای عید نوروز منتفی شد
استاندار پرتلاش خوزستان،کجا بودید وقتی کار خودروهای اروندی یکسره شد!
ساختمان خاموشان، بي‌پولي، سياسي‌كاري
یادداشت
تحلیل باج خواهی به جای خیر خواهی
القاب افسون‌کننده و ضد شفافیت هستند
در شورای اسلامی کار کارخانه نیشکر هفت‌تپه چه می گذرد؟
واژگون رفته بر خاک/گزارش به آینده
بررسي خاکستري آينده سیاسی محسن هاشمي/ گمانه زنی از رئیس جمهور ایران در سال 1400
به دلیل بازنشستگی؛
پرنده‌ي زخمي، پرنده افتاده از درخت
لیلا علی کرمی وکیل دادگستری
گفتگو
گفت‌وگوی تفصیلی با فیض‌الله عرب سرخی
مردم نگران صحت در گزینش هستند
گفتگوی جنجالی با فائزه هاشمی
داریوش معمار به بهانه انتشار مجموعه شعر «تلگراف به یحیی...»:
معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد خبرداد؛
گزارش
در صدا و سیما چه می گذرد
تاریخ مذاکره با آمریکا از ابتدای انقلاب تا امروز
یادداشتی از ماندانا صادقی؛
گزارشی کامل از زندگی ظریف سیاست ایران
مهمترین عناوین روز
Histats.com START (standard) Histats.com END