نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۲ بيست و چهارم ارديبهشت :تاریخ انتشار 597 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
پاداش های گزاف شورای شهر به شهردار آبادان + جوابیه شهرداری آبادان

شورای شهر آبادان طی دو مصوبه جداگانه تنها به فاصله دو ماه، پرداخت مبالغ 20 و 30 میلیون تومان به شهردار را به عنوان «حسن انجام کار» و «حق السعی» مقرر کرده است.

به گزارش فیدوس، اواخر سال گذشته به تاریخ بیست و سوم بهمن 91 مصوبه ای با اکثریت آرا به تصویب شورای شهر رسید که طی آن مقرر شد مبلغ 20 میلیون تومان به عنوان حسن انجام کار به شهردار تعلق گیرد.

شورا این پاداش را با توضیح اینکه کارهای عمرانی متعدد شهردار در سطح شهر و انجام مراحل پایانی پروژه پل روگذر امام رضا باعث رضایتمندی مردم از عملکرد وی گردیده تصویب کرد.

اما دو ماه بعد شورای شهر در تاریخ بیست و هفتم فروردین 92 مجددا در قالب مصوبه ای پرداخت 30 میلیون تومان به شهردار را این بار تحت عنوان حق السعی تصویب نمود.

  پرداخت این مبلغ از سوی شورا با عنوان قدردانی از «تلاش شبانه روزی شهردار در جهت پیشبرد پروژه های عمرانی و خدماتی و کسب درآمدهای تعیین شده در بودجه مصوب یک سال مالی» عنوان شده است.  

   این در حالی است که شهردار آبادان پس از اجرای پل کابلی امام رضا، تاکنون پروژه عمرانی یا خدماتی بزرگ و قابل توجهی به اتمام نرسانده که نیازمند پاداش باشد. از سوی دیگر محمودرضا شیرازی اخیرا در مصاحبه با رسانه ها صراحتا از کسری بودجه 20 میلیارد تومانی سال گذشته شهرداری سخن گفته است و معلوم نیست شورا چگونه تحت عنوان «کسب درآمدهای تعیین شده در بودجه» پاداشی گزاف برای شهردار تعیین کرده است. گفتنی است بودجه مصوب شهرداری در سال 91،  75 میلیارد تومان تصویب شده بود که به گفته شخص شهردار در پایان سال تنها 50 الی 55 میلیارد تومان آن تامین شد.  (نگاه کنید به مصاحبه شهردار در ستون گزارش/ گفتگوی همین سایت).

 هنوز از واکنش فرمانداری آبادان به این مصوبه خبری نیست؛ اما جستجوها نشان می دهد که فرمانداران بعضی شهرهای جلوی مصوبه شورا و پاداش های گزاف به شهردار را گرفته اند. از جمله فرماندار شیراز که سال 90 جلوی مصوبه شورای شهر شیراز مبنی بر پرداخت 10 میلیون تومان پاداش به شهردار آن شهر را گرفت.

در این حال برخی ناظران تصویب چنین پاداش هایی از سوی شورای شهر برای شهردار آن هم در آستانه انتخابات شوراها را شبهه دار می دانند.

 

جوابیه شهرداری آبادان

  

مدیر محترم وب سایت فیدوس

 

   با سلام و احترام

 

 با توجه به درج مطلبی مبنی بر "پاداش های گزاف شورای شهر به شهردار آبادان"،‌ خواهشمند است به منظور تنویر افكار عمومی نسبت به درج پاسخ در سایت فیدوس اقدام فرمائید.

 

شورای اسلامی شهر آبادان به مانند شورای قبل از خود و سایر شوراهای سراسر كشور و بنا به مناسبت پایان سال و خدمات برجسته و تلاش شبانه روزی شهردار آبادان مبلغ 20 میلیون تومان پاداش را تصویب و پس از تائید فرمانداری محترم آبادان به شهرداری ابلاغ نمود. این رویه همانطور كه گفته شد از شوراهای قبلی و در زمان شهرداران و حتی سرپرستان شهرداری نیز مرسوم بوده است و درحال حاضر در سایر شهرهای استان و كشور هم انجام می شود  و اما در مورد مبلغ 30 میلیون تومان، پاداش نبوده بلكه به عنوان حق السعی و به منظور ترمیم حقوق شهرداران شوراهای اسلامی شهر در سطح استان و كشور و با هماهنگی فرمانداری ها و استانداری مبلغی را برای ترمیم حقوق  شهرداران به  تصویب می رسانند. این رویه نیز از سال های گذشته و در ادوار قبلی نیز انجام می شده است در مورد مصوبه مذكور هم تاكید می شود كه فرمانداری محترم ویژه آبادان به مصوبه ایراد شكلی گرفت و آنرا به شورای محترم شهر جهت اصلاح عودت داده است و بنابراین مبلغ مذكور جهت دریافت و ابلاغ به شهرداری تصویب نشده و لذا دریافت آن توسط شهردار آبادان قویاً تكذیب می شود.

گفتنی است شورای محترم شهر نیز به منظور قدردانی از زحمات معاونین، مدیران و كاركنان شهرداری، اختیاراتی به شهردار تفویض كرده كه به مانند سنوات و ادوار گذشته و بنا به تشخیص شهردار محترم و مدیران زیرمجموعه در مناسبت های مختلف و برحسب تلاش آنها مجموعه فوق الذكر نیز مورد تشویق مالی قرار می گیرند.      

روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری و شورای اسلامی شهر آبادان


علیرضا

مرحبا به شوراو شهردار که این همه هوای هم رو دارن!
رضاپور

با مبلغش مشکلی ندارم ولی با فاصله زمانیش چرا. توی دو ماه 50 میلیون تومان پاداش!!چه خبرته ولک کا !! پاریسه!!
آرمان

به نظرم هدف مشخص است؛ انتخابات!
رسول

پاداش پایان سال یک کارگر زحمت کش شهرداری که شب به صبح برای نظافت شهر خواب را بر خود حرام می کند 10 هزار تومان . این است عدالتی که آقایان دم از آن می زنند . براستی « این تذهبون » به کجا می روید ؟
سيد عبد الوهاب احمد نژاد

خب ديگه دستشون درد نكنه . به هر حال آقاي شيرازي با اين پولا تونست سر هر كوچه پلاكاردي با موضوع (((ساخت پل كابلي امام رضا تحولي عظيم در شهر در مدت 14 ماه)))بزنه كسي نيست بهش بگه با پول اين پلاكاردا ميتونستي پروژه زيرگذر رو به اتمام برسوني نابغه
محمود تیلا

اولاً اينكه پرداخت پاداش در سنوات گذشته برابر مصوبات شوراي اسلامي شهر مرسوم بوده و شهرداران گذشته نيز از اين مزايا استفاده نموده‌اند. ثانياً اينكه آقاي مهندس شیرازی با دارا بودن مدرك تحصيلي فوق ليسانس جغرافیای شهری و دانشجوی دکترا بودن و سالها سابقه كار اجرائي، به لحاظ رعايت شأن شهردار و مشغله كاري از صبح تا پاسي از شب به منظور خدمت رساني هرچه بيشتر و بهتر به شهروندان محترم آبادانی، هيچگونه فعاليتي به جز امورات شهرداري و درآمدي به جز حقوق و مزاياي شهرداري دريافت نمي‌نمايند، لذا شوراي اسلامي شهر برابر روال سنوات گذشته و به منظور ترميم حقوق و مزاياي شهردار محترم و جبران بخشي از خدمات ايشان در سال گذشته مبلغ 30 ميليون تومان را به عنوان ترميم و مابه التفاوت حقوق، مزايا، مأموريت و غيره (حق السعی) را با اكثريت آرا به تصويب رساند. 20 میلیون مورد اشاره هم به منظور پاداش حسن انجام کار و در راستای قدردانی از شهردار پرداخت گردیده که پرداخت آن هم به لحاظ قانونی مشکلی ندارد. بدون شک كساني كه اين موج را عليه شهردار به راه انداخته‌اند خود بر اين امر اشراف كامل دارند و اهداف آنها نيز از دامن زدن به شبهات و ايجاد زمينه تشويش اذهان عمومي كاملاً مشخص است. اما به نظر مي‌رسد دوستان بجاي مرتكب شدن به چنين شيطنت‌هايي بايد به دنبال ايجاد فضاي وفاق و همدلي باشند نه اينكه با طرح چنين مسائل بي اساسي زمينه تفرقه انگيزي، تشويش اذهان عمومي و افترا را به خادمين مردم فراهم نمايند. در ضمن فراموش نفرمایید دستگاه‌هاي نظارتي همچون سازمان بازرسی، بطور دائم عملكرد شهرداري‌ها را زير نظر دارند.
علیرضا

خوب نباید هم انتظار داشت که کسی غیرازآقای تیلا چنین نظری ارسال بکنه بد نیست به [....] توجه کنید خوب حداقل کاری که دارن میکنن اینه که از [...] تشکر وپشتیبانی کنن
آرش

بهترین شهردار تاریخ آبادان را داریم حالا یه پاداش 20 میلیونی اینقدر زیاده که باید راجع به آن بحث کنیم . خیلی از شهرها خواهان او هستن و حاضرند هر ماه 20 میلیون پاداش بدهند . ایشان 2 سال شهردار آبادان هستن حساب کنید ماهی یک میلیون پاداش گرفتن . ایشون پسر خالع من نیستند که بخواهم پشتیبانی او باشم ولی آدم با ید کلاه خود را بزار ه قاضی . تو این 2 سال واقعا واسه شهر کار کرده با همان بودجه همیشگی شهر .
محمدرضا فرهانیان

ایا مردم از عملکرد شورای شهر ابادان در دوره گذشته (6 سال گذشته) درحد 0درصد راضی هستند باوجود منابع مالی بسیار زیاد در شهر آبادان و با توجه به اعتبارات عمرانی کشور اختصاص داده شده به شهر آبادان چه عملکردی برای شش سال ثبت خواهد شد ایا در شهری که این همه استعداد درخشان در آن وجود دارد نیازی به شهردار وارداتی از خارج از آبادان ضروریست شفافیت این شورا با مردم شهر تا چه حدی بود ایا مردم از منابعی که هر ماه از پالایشگاه و پتروشیمی و اداره بندر و گمرک و دیگر منابع به حساب شهرداری واریز میشود چه اطلاعی دارند این درامدها در کجا هزینه شده است ایا نظارتی بر حسن انجام پروژه ها شده است در شهری که حقوق کارگران شهرداری هر چند ماه با تاخیر پرداخت میشود چرا باید پاداش 50 میلیون تومانی به شهردار داده شود این خیانت در امانت نیست ایا بنظر همشهریان در شهر آبادان تا آن حدی کار انجام شده و کمبودی در هیچگوشه و کنار شهر بچشم نمیخورد که اموال بیت المال عمومی را اعضای شورای شهر و شهرداری اینگونه به همدیگر ببخشند جایگاه شرافت را چه کسانی باید در دست بگیرند چه کسی باید مورد اعتماد مردم قرار بگیرد ایا جناحی شدن ارائه خدمات در شهر و مناطق مختلف چه سودی برای ابادی شهر دارد همشهریان محترم آیا وقت آن نرسید است که بدور از تعصبات در انتخاب افراد صالح دقت نماییم فرقی در عرب و عجم نیست جز در تقوی و ترس از خدا بیایید یکبار دیگر با توکل بر خداوند متعال و با امید به آینده در انتخابات شرکت کرده و زمینه رسیدن افراد ناصالح که با انواع حیله ها میخواهند بر مسند اداره امور شهر تسلط پیدا کند را خنثی نمایم شرکت حداکثری در انتخابات افق روشنتری را برایمان پدید می آورد.
سارا

بازم دستت آقای شیرازی درد نکنه که پاداش میگیره کارم می کنه شهرداران قبلی که .... ولی بگذریم آبادان اینقدر خرابی داره که هر چقدر تلاش کنی به چشم نمی یاد آخه مردم هم دلشون نمی سوزه از این طرف آبنما ساخته می شه روز بعد سنگهای دور و بر آن دزدیده می شه؟ این یه مشکل و دیگری نفراتی که اعضای محترم شورا در طول مدت تصدی وارد سیستم شهرداری می کنند مشکل دیگر( پرداخت حقوق) و ... بهر حال شهردار محترم نوش جانت حلالت چون داری زحمت می کشی
علی

منظور از انتخابات شوراچیست آیا انتخاب نمایندهای از بین مردم جهت انجام امور شهر نیست خوب باید به آنها اعتماد کرد و به تصمیمات آنان احترام گذاشت اگر حتی این تصمیمات باب میل ما نبوده ما که ازمصوبات آنان اطلاعی نداشته و نداریم حتما تصمیم آنان در این خصوص صحیح بوده که این کار را کردند
سیاوش سلیمانیا

سلام میدونید مثل بعضیها مثل چه افرادیه؟ مثل کسی که بیرون گود نشسته و به کشتی گیر میگه لنگش کن :دوستان عزیزم با این حجم کار که شهردار یا هر مسئول در شهر داره مگه میشه با ماهی چقدر حوصله کرد؟ صبح اول وقت باید از خونت بزنی بیرون تا ساعت 12 شب زن و بچه هات خوابند که میری و خوابند که برمیگردی ، بچت مریض میشه نمتونی ببریش بیمارستان ، میهمانی دعوت میشی نمتونی همراه خانوادت باشی ، نمیدونی تلفن چی هستی یا مسئول یک اداره،در روز بیش از 150 تا 200 تماس تلفنی را باید جواب بدی ، توسط همه زیر سوال میری چه ناحق یا به حق هزار سفارش کار برات میاد که اگه یکیشو انجام ندی به کم کاری متهمی ، باید هم مدیر اجرایی باشید هم مالی هم اداری و حراستی ،ذره ذره حرکات را زیر سوال میبرند از مسافرت با خانواده باید دل بکنی ، از همه مهمتر استرس و ناراحتی که در کار بوجود میاد ، یا اونایی که بدتر از همه از کار سر در نمیارند اما اظهار نظر میکنند ، تاسوعا و عاشورا و عیدو جمه و جشنها همه و همه را باید سر کار باشی بدتر از همه افرادی که مثل جاسوس در کنارت هستن و یا افرادی که خرابکاری عمدی میکنند ، مهندس شیرازی را رها کنید ، خود من یا شما انصافا اگه شیر آب خونمون نشتی داشته باشه برای تعویض یک واشر 20 ریالی یا 100 ریالی چقدر وقت میزاریم ؟ تازه اهل خانه منتظر هستند تا ایراد هم بگیرن و زیر سوال ببرنمون ، برادر خود شما حاضرید با مبلغی ناچیز اینهمه دردسر را تحمل کنید؟ من هیچ عملی از شورا را تایید یا رد نمیکنم .اما...
مشهدی اسماعیلی

پاداش دادن وپاداش گرفتن جه بخواهیم وجه نخواهیم امری پسندیده است و خداوند متعال نیز به کسانی که بیشتر سعی وتلاش نمایند و مردمدار باشند مسلما اجر بیشتری خواهد داد اینکه شهردار مبالغی را بعنوان پاداش ویا هر اسم دیگری دریافت نماید مهم نیست بلکه مهم سخنی کار در شهری مثل ایادان است که بر اثر جنگ تحمیلی تمامی زیرساختهای خود را از دست داده وبه هر کوچه و خیابان که میروی اثرات ان قابل لمس است بیایید با کسانی که قدمهایی را جهت ابادانی شهرمان برمیدارند بهتر از این باشیم وبا اینگونه مقالات و نوشته ها ان عزیزان را دلسرد نکنیم چرا که کسانی هستند که شاید پاداشی نگیرند ولی درامدهای دیگری داشته باشند که از چشمها پنهان است . بنده با سابقه 23 ساله در شهرداری ابادان اقای مهندس شیرازی را یکی از سخت کوش ترین وبا فکر ترین شهردارانی که تا بحال به شهرمان امده میدانم وبرای ایشان و تمامی همشهریان عزیزم ارزوی سلامتی و طول عمر مینمایم.
محسن

اهمیتی بدیم به کارگران زحمت کش که شاید 6 ماه یکبار هم 50 هزار تومان پاداش هم نگیرن یا پرسنل قراردادی سازمان پارکها که جهت پرداخت مابه تفاوت حقوق سال 1391 هر بار که پرسنل نامه نگاری میکنند مگویند پول نداریم اینکه پاداش نیست حق آنها ست
ایرانفر

باسلام اگر به عقب برگردیم خیلی از شهردارهای قبلی قول دادند ولی کار را ناتمام رها کردند.شمار جاده مسیر پتروشیمی ؛ پل کابلی ؛ پارکهای محله ای ؛ را بنگرید تعجب میکنم این چنین سخن میگویند ...حقوق پرسنل بموقع معوقه ها بموقع وضعیت شهر ابادان روبروز درحال بهتر شدن می باشد.پارک مسیر فرودگاه روبروی هتل کاروانسرا را ببیند چه کسی کار را انجام داده درسته شاید پیمانکار بوده ولی پیگیری و تدبیر ایشان بوده جناب آقای شیرازی .آقایان باید به مدیران همچنین ایشان بیش از اینها بها داد
دانشجو

با سلام خدمت مردم شریف آبادان پل کابلی در حدی نیست که بشه در مورد آن صحبت کردچون از زیبایی بصری و نمای شهری به دور هستش. و این نوع پل باعث سرشکستگی مردم در زیبایی شهر میشود. پارکهای محلی و طراحی اونها خیلی ضعیف بوده و برای اسیب پذیری کودکان و زنان هیچ امنیتی در نظر گرفته نشده. متاسفانه کسانی که در شهرداری کار می کنند متخصص نیستند.نه طراح واقعی شهری نه معمار واقعی. اونها فوق دیپلمه هایی هستند که به جای پدرشون سر کار آمدهاند یا ...
شهروند

سلامبابا شهردار محترم آبادان در خدمت مردم است این وصله ها به این شهردار نمی چسبد.پاداش میدهد که نمیگیرد
حسن

بله باید مسولین واحد های شهرداری وبعضیها هم که برایشان می ماسه این چنین تعریف کنند وقتی که شهردار پاداش به شورا ویده عوضش باید بگیره در اینقدر پول حیف ومیل میشه از پیمانکاران خودشان ولی سوری
مهدی آلبوسویلم نصاری

با سلام من خودم کارمند شورای شهر وشهرداری آبادان بودم..این وصله ها اصلا به این خدمتگذاران نمیچسبه آخه تمام تلاششونو میکنن بنده خداها...!!!!!!!!!!!!!!!!
علی ابادانی

حالا شهرداری بکنار سازمان اتوبوس رانی ابادان چه بخور بخوره ،بعضی از کارمنداشون تو خونه واسشون اضافه کار رد میشه. ،البته اقای بچاری گناهی نداره فقط. رفیق بازه

نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


انتشار مرگبار گازدر پتروشیمی ماهشهر گزارشی از نمایش پوپولیستی شهردار اهواز/حاج امیر بر صندلی شهردار نشست نامه یک استاد دانشگاه شهید چمران اهواز به رئیس قوه قضائیه در رابطه با تائید صلاحیت‌ها دستگیری ۷ سارق و کشف ۱۱ فقره سرقت در آبادان خبرخوش فرماندار ویژه آبادان برای مردم اروند کنار/افتتاح بازارچه مرزی آغاز حمله رسانه‌های جبهه پایداری به استاندار خوزستان با اسم رمز خودروهای اروندی؟! فوری:خبر انتخاب شهردار خرمشهر تکذیب شد/درخواست انحلال شورای شهر خرمشهر به استانداری رفت مصاحبه اختصاصی با جناب خان آبادانی‌ها+تصاویر نمایندگان خوزستان به مردم پاسخ بدهند/در برنامه های توسعه پالایش و پتروشیمی ایلام و فارس آری، خوزستان نه؟! گفتگوی مفصل نماینده مردم آبادان در مورد وضعیت بابک زنجانی حمله مداوم نماینده ماهشهر به اعتدال/بیکاری و وضع امروز معیشت مردم میراث شوم انحراف در دولت قبل است آقای نماینده! انتقاد از کم کاری منطقه آزاد در اجرای پروژه های عمرانی خرمشهر سومین مرگ مادر باردار در بیمارستان معرفی ماهشهر با سهل‌انگاری کادر پزشکی و درمانی رقم خورد اظهار نظر عجیب شهردار مینوشهر/مردم ادعای آقای شهر را فراموش نمی‌کنند به مناسبت تولد نجف دریابندری/آبادانی ها تو را دوست دارند عمو نجف گزارشی از وعده‌های محقق نشده مدیر عامل منطقه آزاد به آموزش و پرورش شوخی جناب خان با کلید روحانی! نتایج عملکرد دولت احمدی‌نژاد در خوزستان/اخراج ۳۹ کارگر بومی کارخانه سیمان کارون نظرات تکان دهنده احمدی‌نژاد در باره مردم/بازی خطرناک خط انحراف در چهارسال آخر دولت قبل مجتمع های تجاری که تذکر آتش نشانی را نادیده گیرند به مراجع قضایی معرفی شوند یک خانه مسکن مهر ماهشهر در آتش سوخت/کمبود امکانات آتش نشانی موجب تشدید خسارت شد+تصاویر گزارش تصویری آتش سوزی بازارچه اروند سازمان منطقه آزاد در آبادان ادامه »
گزارش تصویری آتش سوزی بازارچه اروند سازمان منطقه آزاد در آبادان عکس‌های کمتر دیده شده از فاجعه سینما رکس+تصاویر قیمت خودروهای منطقه آزاد پورشه ماهشهری در آتش سوخت+تصاویر سینمایی در آبادان که زباله دانی شده است! سریال آتش سوزی های آبادان ادامه دارد/ بازار اروند طعمه حریق شد+تصویر نظرات تکان دهنده احمدی‌نژاد در باره مردم/بازی خطرناک خط انحراف در چهارسال آخر دولت قبل مصاحبه اختصاصی با جناب خان آبادانی‌ها+تصاویر وعده‌های تمام نشدنی مدیران منطقه آزاد به مردم، اراده به خدمت یا تبلیغ!؟ تلنگری به منطقه آزاد اروند/شهری که سینماهایش یکی یکی غیب شدند خاطره سخت ترین روز آبادان، روزی که سینما سوخت سه نماینده خوزستان عرق بر پیشانی مردم نشاندند/اسناد و مدارک آغاز حمله رسانه‌های جبهه پایداری به استاندار خوزستان با اسم رمز خودروهای اروندی؟! آیین گرامی داشت یاد و خاطره شهدای سینما رکس در آبادان نماینده آبادان خواستار محاکمه معاونان مرتضوی شد شوخی جناب خان با کلید روحانی! سومین مرگ مادر باردار در بیمارستان معرفی ماهشهر با سهل‌انگاری کادر پزشکی و درمانی رقم خورد انتقاد از کم کاری منطقه آزاد در اجرای پروژه های عمرانی خرمشهر حمله مداوم نماینده ماهشهر به اعتدال/بیکاری و وضع امروز معیشت مردم میراث شوم انحراف در دولت قبل است آقای نماینده! کابوس آتش سوزی در آبادان تکرار شد
گزارش از وضع اسفناک معیشت و رفاه كاركنان وزارت نفت در خوزستان ( 98 نظر ) موج تهمت جریان انحرافی در خوزستان علیه فعالان اعتدال و اصلاحات+ آیا این انحراف با جریان اسرائیلی / وهابی تفرقه افکن نسبتی دارد!؟ ( 24 نظر ) آقای مدیر عامل شما بیدار هستید!؟ ( 16 نظر ) وعده جدید مدیرعامل منطقه آزاد اروند به مردم: صدور کارت ویژه شهروندی ( 13 نظر ) تلاش جریان رسانه‌ای مشکوک برای تخریب دلسوزان خوزستان! ( 12 نظر ) کابوس آتش سوزی در آبادان تکرار شد ( 11 نظر ) گزارشی از آن روز که مردم در سینما رکس سوختند ( 10 نظر ) انتقاد شدید از عملکرد شهردار آبادان ( 8 نظر ) عکس‌های کمتر دیده شده از فاجعه سینما رکس+تصاویر ( 8 نظر ) دورهمی روزنامه نگاران آبادانی به مناسبت روز خبرنگار+ تصاویر ( 7 نظر ) محمدسعید انصاری هم به‌جمع منتقدان تندروها در مجلس پیوست!؟ ( 6 نظر ) حمله ركیك جریان نزدیک احمدی‌نژاد/مشایی به اصلاح‌طلبان خوزستان ( 6 نظر ) اینجا آبادان است، صدای آبادانی به گوشتان آشناست! ( 6 نظر ) سه نماینده خوزستان عرق بر پیشانی مردم نشاندند/اسناد و مدارک ( 6 نظر ) نماینده آبادان خواستار محاکمه معاونان مرتضوی شد ( 5 نظر ) آیین گرامی داشت یاد و خاطره شهدای سینما رکس در آبادان ( 5 نظر ) چگونه آنها که خود متهم هستند دیگری را متهم می‌کنند!؟ ( 5 نظر ) تکرار سریالهای آتش سوزی در آبادان، این بار دو خانه سوختند+عکس ( 5 نظر ) سه زن ( 4 نظر ) سریال آتش سوزی های آبادان ادامه دارد/ بازار اروند طعمه حریق شد+تصویر ( 4 نظر )