نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۲ سوم مهر :تاریخ انتشار 2593 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
نظر صادق زیباکلام درباره سخنرانی روحانی

دکتر صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با فرارو گفت: «بنده فکر می کنم آقای روحانی آن مقدار که می خواست بگوید، نگفت و آن مقدار که می خواست انجام دهد، انجام نداد؛ بلکه آن مقدار که می توانست گفت و انجام داد.»

وی ادامه داد: «شاید اگر آن موانع و ملاحظات و آن دغدغه هایی که من و شما به خوبی از آن آگاه هستیم وجود نداشت آقای روحانی خیلی بیشتر از این می گفت و انجام می داد.»

وی با بیان اینکه ما باید سعی کنیم محدودیت ها و ملاحظات آقای روحانی را کاملا درک کنیم گفت: «شما رسانه های اصولگرا را در چند روز اخیر نگاه کنید که منتظر بودند آقای روحانی مقداری پای خود را کج بگذارد تا سر ایشان بریزند.»

این استاد دانشگاه اظهار کرد: «بنابراین دوستانی که از آقای روحانی گله مند هستند که چرا ایشان جسورانه تر صحبت نکردند و آن دیدار تاریخی با آقای اوباما را انجام ندادند ممکن است انتظارات درستی داشته باشند اما باید توجه کنند که آقای روحانی قرار نبود برای همیشه در نیویورک بمانند، بلکه فردا یا پس فردا به تهران باز می گردند.»

وی افزود: «نکته دیگر اینکه آقای روحانی مایل بود طوری صحبت کند که اعتماد و اطمینان بالای مقام معظم رهبری به ایشان مورد خدشه قرار نگیرد.»

زیباکلام گفت: «بنده بزرگ ترین، بالاترین و اصلی ترین نقطه قوت سخنرانی آقای روحانی را در این می بینم که احمدی نژاد نبود و حرف های احمدی نژاد را نزد.»

وی ادامه داد: «خیلی وقت ها در زندگی مهم است که گام های مثبت برداشت، اما مهم تر از آن این است که جلوی گام های منفی را گرفت. کار مهمی که آقای روحانی کردند این بود که جلوی هشت سال گام های منفی احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل را گرفتند.»

زیباکلام درباره نقطه ضعف سخنان روحانی گفت: «من فکر می کنم نقطه ضعفی که شاید بتوان به آن اشاره کرد این بود که آقای روحانی باید مقداری سریع تر از گذشته ها عبور می کردند. یعنی وقتی قرار است فصل جدیدی آغاز شود اینکه دائم به گذشته ها بازگشت فکر نمی کنم خیلی مسائل را حل کند.»

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


انصاری: استاندار تکلیف مدیران بی انگیزه را روشن کند بیمارستان های آبادان و خرمشهر مجهز می شوند حضور بانوان اسنوکرباز کشور در آبادان نخستین کارگاه بین المللی عروسک سازی در آبادان مسابقات جهانی کونگ‌فو در ماهشهر تعلیق شد راه‌اندازی طرح گردشگری آبی خرمشهر تا هندیجان آموزش مبارزه با اعتیاد در روستاهای آبادان تقدیم بودجه ۲۰۰ میلیاردی از سوی شهرداری آبادان بودجه سال آینده شهرداری آبادان از کجا تامین می شود؟/ ۴۳ درصد از مجوزهای ساخت و ساز، ۲۰ درصد از کمک های منطقه آزاد و .... بدهی ۲۵ میلیاردی شهرداری آبادان به پیمانکاران/ درخواست از استاندار برای حل مشکل فاضلاب هیئت رئیسه انجمن های دوستدار میراث فرهنگی خوزستان انتخاب شد حمایت مالی از سرمایه گذاران گردشگری سلامت در اروند كشف جسد مرد دزفولی یک سال پس از مرگ! پنج میلیون قرص ترامادول در خرمشهر کشف شد ترکان: افتخاری در خوزستان نداریم/ بازسازی روستاهای جنگ‌زده با گردشگری ۲۵ درصد جرائم خرمشهر مربوط به مواد مخدر است روستاهای آبادان و خرمشهر نوسازی می شود افتتاح بازارچه مرزی اروندکنار در عید نوروز طرح شهردار مدرسه در آبادان کلید خورد یک سوم شهروندان اهوازی عوارض نمی دهند ادامه »
حمایت انصاری از یاران نظام مهندسی آبادان چرا مدیران غیربومی- استانی در آبادان زیادند؟ ماجرای سیلی پدر «مسئول» بر گونه معلم خرمشهری گلایه فرماندار آبادان از عدم تناسب مسئولیت ها و اختیاراتش دلال ها به آبادان هجوم آورده بودند تولد یک سمن دو سؤال از آقای محمدسعید انصاری گفتگوی وبسایت آبادان امروز با علی مطهری/ آقایان آمدند و با زور بنده را پایین آوردند/ از آقای «انصاری» این توقع را نداشتم جزئیات درگیری مسلحانه در کوی علوی اهواز اینجا چراغی روشن است نماینده اهواز منطقه آزاد اروند را به قلک تشبیه کرد/ قلک؟ برای چه کسی؟ پاسخ همسر سابق الهام چرخنده به اظهارات اخیر وی استاندار: منطقه آزاد اروند به نفت مسجدسلیمان ۱ میلیارد تومان قرض داد دهدشتی طرح تحقیق و تفحص از سازمان منطقه آزاد اروند را به مجلس برد درخواست پیگیری هتاکی یک مسئول به یک معلم خرمشهری طرح نماینده آبادان برای محدودیت دوره نمایندگی مجلس دهدشتی در مورد معترضان به علی مطهری چه گفت؟ نشست یک بلوار در آبادان چه کسی نهضت فاضلاب را آغاز می کند؟ ماجرای یک سرقت مسلحانه در خرمشهر
محمد سعید انصاری برگه‌ی نطق علی مطهری را مچاله کرد! ( 44 نظر ) اظهارات شیرازی درباره استیضاح: استیضاح رخ نداد/ تا شهریور ۹۵ شهردار آبادانم/ خودم در آبادان زندگی می کنم خانواده ام در شهر دیگر/ مردم برای ماندن من نذر و نیاز کردند ( 25 نظر ) حمایت انصاری از یاران نظام مهندسی آبادان ( 21 نظر ) کشف تقلب یک عضو شورای شهر آبادان در امتحانات آخر ترم دانشگاه! ( 17 نظر ) چرا مدیران غیربومی- استانی در آبادان زیادند؟ ( 16 نظر ) استاندار: منطقه آزاد اروند به نفت مسجدسلیمان ۱ میلیارد تومان قرض داد ( 13 نظر ) دهدشتی طرح تحقیق و تفحص از سازمان منطقه آزاد اروند را به مجلس برد ( 13 نظر ) استاندار خوزستان: قوانین منطقه آزاد به نفع استان اصلاح شود ( 12 نظر ) چه کسی نهضت فاضلاب را آغاز می کند؟ ( 11 نظر ) دو سؤال از آقای محمدسعید انصاری ( 11 نظر ) نماینده اهواز منطقه آزاد اروند را به قلک تشبیه کرد/ قلک؟ برای چه کسی؟ ( 10 نظر ) واکنش دادستان آبادان به تحرکات مخالفان کنسرت ها در آبادان ( 10 نظر ) توضیح رییس شورای شهر آبادان درباره استیضاح شهردار/ رای ۲ نفر از اعضا یک شبه برگشت! ( 9 نظر ) گفتگوی وبسایت آبادان امروز با علی مطهری/ آقایان آمدند و با زور بنده را پایین آوردند/ از آقای «انصاری» این توقع را نداشتم ( 8 نظر ) شورای شهر آبادان یک ماه را بدون جلسه سپری کرد ( 8 نظر ) گلایه فرماندار آبادان از عدم تناسب مسئولیت ها و اختیاراتش ( 8 نظر ) ماجرای سیلی پدر «مسئول» بر گونه معلم خرمشهری ( 8 نظر ) تولد یک سمن ( 7 نظر ) طرح نماینده آبادان برای محدودیت دوره نمایندگی مجلس ( 7 نظر ) انتقاد امام جمعه آبادان از وزیر امور خارجه ( 6 نظر )