نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۲ سوم مهر :تاریخ انتشار 2593 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
نظر صادق زیباکلام درباره سخنرانی روحانی

دکتر صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با فرارو گفت: «بنده فکر می کنم آقای روحانی آن مقدار که می خواست بگوید، نگفت و آن مقدار که می خواست انجام دهد، انجام نداد؛ بلکه آن مقدار که می توانست گفت و انجام داد.»

وی ادامه داد: «شاید اگر آن موانع و ملاحظات و آن دغدغه هایی که من و شما به خوبی از آن آگاه هستیم وجود نداشت آقای روحانی خیلی بیشتر از این می گفت و انجام می داد.»

وی با بیان اینکه ما باید سعی کنیم محدودیت ها و ملاحظات آقای روحانی را کاملا درک کنیم گفت: «شما رسانه های اصولگرا را در چند روز اخیر نگاه کنید که منتظر بودند آقای روحانی مقداری پای خود را کج بگذارد تا سر ایشان بریزند.»

این استاد دانشگاه اظهار کرد: «بنابراین دوستانی که از آقای روحانی گله مند هستند که چرا ایشان جسورانه تر صحبت نکردند و آن دیدار تاریخی با آقای اوباما را انجام ندادند ممکن است انتظارات درستی داشته باشند اما باید توجه کنند که آقای روحانی قرار نبود برای همیشه در نیویورک بمانند، بلکه فردا یا پس فردا به تهران باز می گردند.»

وی افزود: «نکته دیگر اینکه آقای روحانی مایل بود طوری صحبت کند که اعتماد و اطمینان بالای مقام معظم رهبری به ایشان مورد خدشه قرار نگیرد.»

زیباکلام گفت: «بنده بزرگ ترین، بالاترین و اصلی ترین نقطه قوت سخنرانی آقای روحانی را در این می بینم که احمدی نژاد نبود و حرف های احمدی نژاد را نزد.»

وی ادامه داد: «خیلی وقت ها در زندگی مهم است که گام های مثبت برداشت، اما مهم تر از آن این است که جلوی گام های منفی را گرفت. کار مهمی که آقای روحانی کردند این بود که جلوی هشت سال گام های منفی احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل را گرفتند.»

زیباکلام درباره نقطه ضعف سخنان روحانی گفت: «من فکر می کنم نقطه ضعفی که شاید بتوان به آن اشاره کرد این بود که آقای روحانی باید مقداری سریع تر از گذشته ها عبور می کردند. یعنی وقتی قرار است فصل جدیدی آغاز شود اینکه دائم به گذشته ها بازگشت فکر نمی کنم خیلی مسائل را حل کند.»

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


بحران فعلی رودخانه کارون ناشی از بی‌توجهی مسئولین سابق استانی بود فولاد شادگان ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد هشت کیلوگرم مواد روان گردان در اهوازکشف شد عکس/ یک آبادانی بااصالت در اسپانیا! کد استانی ۰۶۱ / پیش شماره ۵ برای آبادان و خرمشهر «گفت‌وگوی خانوادگی» سواعدی در آبادان اجرا می‌شود خسرو نشان برگزیده كشوری شد ۳۵ قبضه سلاح شکاری غیرمجاز در اروندکنارکشف شد جزئیات هجوم گرازهای وحشی به خرمشهر و آبادان فضاهای آموزشی آبادان به لحاظ ساختاری وضعیت مناسبی ندارند زنگ افتتاحیه المپیاد ورزشی مدارس آبادان نواخته شد افتتاح نمایشگاه عکس آزاد در موزه آبادان تصاویر/ آبادان رنگی شد! دستگیری سوداگر مرگ در آبادان با شلیک گلوله بلندقامت ترین بسکتبالیست ایران و یک ملی پوش به نفت آبادان پیوستند فضاهای ورزشی در مدارس خرمشهر غیراستاندارد است سرریز فاضلاب خام به کارون ادامه دارد جلوگیری از ورود ۳۵ محموله خارجی غیراستاندارد به خوزستان بندر شادگان سوم آبان افتتاح می شود احداث خانه تکواندو در آبادان ادامه »
اظهارنظر دو مقام ارشد دولت در خصوص تردد خودروهای پلاک اروند/دولت به رفت و برگشت اندیشید استان توقف دائمی را اجرا کرد ارزیابی فیدوس از مواضع نیروهای موثر در ماجرای خودروهای اروندی/ اراده ای برای اجرای قانون مناطق آزاد در استان وجود ندارد/ علت سکوت سازمان منطقه آزاد اروند چیست؟ اعلام مخالفت استاندار خوزستان با حصارکشی منطقه آزاد اروند سرهنگ قدرتی تکذیب کرد/ با رسانه ها در مورد خودروهای اروندی گفتگو نکرده ام خانه ای از آبادان در میان برگزیدگان جشنواره معماری جهان حادثه مرگبار در جاده آبادان – ماهشهر و فقدان اورژانس تصاویر/ ضرغامی و شریفی نیا در حال خرید فلافل در اهواز عکس/پیشرفته ترین نوع آبیاری پارک در آبادان! پای رسانه های کشوری به موضوع تردد خودروهای پلاک اروند باز شد/جولان خودروهای منطقه آزاد در خوزستان؛ قانونی یا غیرقانونی؟ کد استانی ۰۶۱ / پیش شماره ۵ برای آبادان و خرمشهر حاکمیت یا مالکیت؟ اختلاف نظر بین سازمان مناطقه آزاد اروند و شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر /معاون وزیر صنعت: منطقه آزاد اروند حکومت کند نه مالکیت در جستجوی موسیقی بندری از جمالو تا محمد رنجبر/ موسیقی بندری هویت ماست/ صفحه آهنگ پاپ - بندری محمد رنجبر ۳۱ میلیون بار بازدید شده است تصاویر/ آبادان رنگی شد! سکوت و دیگر هیچ!/ این بار سکوت مدیرعامل منطقه آزاد اروند در مقابل اظهارات استاندار نشانه چیست؟ این دختر را نکشید ناگفته های "شرلوک هلمز" ایران از قتل های سریالی آبادان و ماهشهر عکس/ یک آبادانی بااصالت در اسپانیا! در حاشیه مراسم اولین پرواز- آبادان- شارجه/ آبادان جزو محدوده طرح آسمان باز است فرماندار آبادان: امسال هیچ بهانه ای در خصوص آبگرفتگی معابر نمی پذیریم دستگیری سوداگر مرگ در آبادان با شلیک گلوله
نمایندگان محترم خوزستان! متاسفانه خواسته شما خلاف قانون است! ( 42 نظر ) خشکسالی و دروغ!/ درباره ماجراهای اخیر خودروهای پلاک اروندی و موضع گیری های فیدوس ( 39 نظر ) اعلام مخالفت استاندار خوزستان با حصارکشی منطقه آزاد اروند ( 32 نظر ) استاندار مصوبه دولت را قبول ندارد!/ در حاشیه سخنان وی در برنامه تلویزیونی پایش ( 27 نظر ) استاندار خوزستان با چه عنوانی بخشنامه تردد خودروها را صادر کرد؟+ سند ( 20 نظر ) انتقاد تند دهدشتی از منطقه آزاد اروند/ این دوره بدترین دوره هیات مدیره تاکنون بوده است ( 19 نظر ) سرهنگ قدرتی تکذیب کرد/ با رسانه ها در مورد خودروهای اروندی گفتگو نکرده ام ( 19 نظر ) اظهارات وزیر صنعت در خصوص خودروهای پلاک اروند: تصمیم استاندار خوزستان خلاف قانون است ( 17 نظر ) ما لاف نمی زنیم! ( 17 نظر ) عکس/مداح مشهور میهمان منطقه آزاد اروند ( 16 نظر ) اظهارنظر دو مقام ارشد دولت در خصوص تردد خودروهای پلاک اروند/دولت به رفت و برگشت اندیشید استان توقف دائمی را اجرا کرد ( 15 نظر ) فیدوس از کجا خط می گیرد؟ ( 15 نظر ) ارزیابی فیدوس از مواضع نیروهای موثر در ماجرای خودروهای اروندی/ اراده ای برای اجرای قانون مناطق آزاد در استان وجود ندارد/ علت سکوت سازمان منطقه آزاد اروند چیست؟ ( 13 نظر ) تکاپوی مقامات محلی و استانی در یک ماموریت ویژه ( 13 نظر ) سکوت و دیگر هیچ!/ این بار سکوت مدیرعامل منطقه آزاد اروند در مقابل اظهارات استاندار نشانه چیست؟ ( 13 نظر ) این همایش بچه های غزه نیست ( 12 نظر ) تذکر نمایندگان خوزستان به وزیر صنعت! ( 9 نظر ) کارت شهروندی برای ساکنان آبادان و خرمشهر صادر می شود ( 8 نظر ) مختاری سرپرست هیئت کشتی آبادان شد ( 7 نظر ) رفع مشکل افت فشار آب برخی مناطق آبادان ( 7 نظر )
کادوس ۴ در آتش(سری اول)کادوس ۴ در آتش(سری اول)
کادوس ۴ در آتش (سری دوم)کادوس ۴ در آتش (سری دوم)
همایش اصلاح طلبان آبادان در سالروز ۲۴ خرداد ۹۲همایش اصلاح طلبان آبادان در سالروز ۲۴ خرداد ۹۲
عکس های هوایی از آبادان و خرمشهرعکس های هوایی از آبادان و خرمشهر
 ریزش سقف کارواش در آبادان ریزش سقف کارواش در آبادان