نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۲ سوم مهر :تاریخ انتشار 2593 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
نظر صادق زیباکلام درباره سخنرانی روحانی

دکتر صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با فرارو گفت: «بنده فکر می کنم آقای روحانی آن مقدار که می خواست بگوید، نگفت و آن مقدار که می خواست انجام دهد، انجام نداد؛ بلکه آن مقدار که می توانست گفت و انجام داد.»

وی ادامه داد: «شاید اگر آن موانع و ملاحظات و آن دغدغه هایی که من و شما به خوبی از آن آگاه هستیم وجود نداشت آقای روحانی خیلی بیشتر از این می گفت و انجام می داد.»

وی با بیان اینکه ما باید سعی کنیم محدودیت ها و ملاحظات آقای روحانی را کاملا درک کنیم گفت: «شما رسانه های اصولگرا را در چند روز اخیر نگاه کنید که منتظر بودند آقای روحانی مقداری پای خود را کج بگذارد تا سر ایشان بریزند.»

این استاد دانشگاه اظهار کرد: «بنابراین دوستانی که از آقای روحانی گله مند هستند که چرا ایشان جسورانه تر صحبت نکردند و آن دیدار تاریخی با آقای اوباما را انجام ندادند ممکن است انتظارات درستی داشته باشند اما باید توجه کنند که آقای روحانی قرار نبود برای همیشه در نیویورک بمانند، بلکه فردا یا پس فردا به تهران باز می گردند.»

وی افزود: «نکته دیگر اینکه آقای روحانی مایل بود طوری صحبت کند که اعتماد و اطمینان بالای مقام معظم رهبری به ایشان مورد خدشه قرار نگیرد.»

زیباکلام گفت: «بنده بزرگ ترین، بالاترین و اصلی ترین نقطه قوت سخنرانی آقای روحانی را در این می بینم که احمدی نژاد نبود و حرف های احمدی نژاد را نزد.»

وی ادامه داد: «خیلی وقت ها در زندگی مهم است که گام های مثبت برداشت، اما مهم تر از آن این است که جلوی گام های منفی را گرفت. کار مهمی که آقای روحانی کردند این بود که جلوی هشت سال گام های منفی احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل را گرفتند.»

زیباکلام درباره نقطه ضعف سخنان روحانی گفت: «من فکر می کنم نقطه ضعفی که شاید بتوان به آن اشاره کرد این بود که آقای روحانی باید مقداری سریع تر از گذشته ها عبور می کردند. یعنی وقتی قرار است فصل جدیدی آغاز شود اینکه دائم به گذشته ها بازگشت فکر نمی کنم خیلی مسائل را حل کند.»

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


فرماندار ویژه شهرستان خبر داد: وجود ۹ کمپ ترک اعتیاد در آبادان ایثارگران هم به جمع منتقدان سازمان منطقه آزاد اروند پیوستند خرمشهری که مردمش آب برای خوردن ندارند! استانداری در هرمزگان، فعالیت انتخاباتی در خوزستان!؟ تغییرات مدیریتی نیامده در خوزستان به در بسته خورد!؟ تقدیر محسن رضایی از عملکرد مقتدایی و تیمش در خوزستان یک هفته پس از تصویب طرح تحقیق و تفحص، مسئولین سازمان و استان در سکوت کامل و بدون واکنش نسبت به این مصوبه! ماهشهری ها صاحب بزرگترین شهربازی مسقف خوزستان شدند وعده های وزیر کار به خرمشهری‌ها: سهم خرمشهری‌ها از اعتبار اشتغال ویژه است دبیر شورای مناطق آزاد کشور در اولین سفر پس از تصویب طرح تحقیق و تفحص به منطقه: با اقتصاد دولتی نمی توان اقدامات زیادی انجام داد کارخانه قیر پاسارگاد آبادان افتتاح شد، حالا آلودگی اضافه می‌شود یا رفاه و اشتغال!؟ مدیر بندر خرمشهر :امکانات آسیب دیده از قبل هم توسعه یافته تر شده! ماهشهر در محاصره آهن ها با تنوع اجتماعی و تفریحی نامشخص چند اپیزود از سفر به بندر خرمشهر+زورقی که دیگر نیست گزارشی تکان دهنده از وضعیت زندگی مردم خرمشهر در روزنامه امروز معاون استاندار متهم می‌شود!؟+تصویر نامه یکی از کارمندان وزارت نفت به وزیر: کارمندان را از این برزخ رها کنید! انفجار بمب در حومه دزفول+عکس مشخصات سه گزینه مطرح برای شهرداری اهواز انتخاب‌های پرحاشیه در حزب کارگزاران شاخه خوزستان مردم و نمایندگان خوزستان مجلس خواستار محاکمه عوامل آب وزارت نیرو شدند زورگیر خشن علی‌سیاه در آبادان دستگیر شد ادامه »
درگذشت رئیس دادگستری آبادان در جاده مرگ اعترافات تکان دهنده شجاع زویدات در گفتگو باخبرگزاری فارس بعضی معترضین به کنسرت در ماهشهر با زیرشلواری و دمپایی انگشتی روبروی سینما تجمع کردند+تصاویر تصویب طرح تحقیق و تفحص از منطقه آزاد اروند ارسالی مخاطبان/ شمشادهای آبادان، افسوس! با چشمان بسته صنعت نفت را کارشناسی می کنند! زورگیر خشن علی‌سیاه در آبادان دستگیر شد راه ورود یک کاندیدای دیگر به انتخابات باز شد از نتایج سفر آلمان مدیر عامل منطقه آزاد چه خبر!؟ مرگ دردناک دو معلم زن ماهشهری، یکی از معلم‌ها باردار بوده رئیس اتاق بازرگانی آبادان انتخاب شد سر پل خرمشهر دلُم ریخت پایین... حقایقی درباره فوتبال آبادان معاون استاندار متهم می‌شود!؟+تصویر انفجار بمب در حومه دزفول+عکس قطار مصاحبه‌های رئیس شورای شهر آبادان به فوتبال رسید تغییرات وسیع در دولت، استاندار خوزستان در لیست نیست امام جمعه ماهشهر مخالفت کرد، کنسرت‌ تعطیل شد انتقاد نماینده آبادان از رویکرد روابط عمومی‌ بعضی سازمان‌ها یک هفته پس از تصویب طرح تحقیق و تفحص، مسئولین سازمان و استان در سکوت کامل و بدون واکنش نسبت به این مصوبه!
با چشمان بسته صنعت نفت را کارشناسی می کنند! ( 32 نظر ) سهم خواهی عجیب نماینده مردم تهران: چرا آبادان شبکه صدا و سیما دارد با اینکه اهمیت استراتژیک کمتری از شهرستان های تهران دارد!؟ ( 24 نظر ) تصویب طرح تحقیق و تفحص از منطقه آزاد اروند ( 22 نظر ) تحقیق و تفحص از منطقه آزاد اروند کلید خورد ( 17 نظر ) رابطه نظرسنجی از درب منزل مردم با مهندسی انتخابات مجلس ( 17 نظر ) مربی شکست سنگین نفت را گردن بازیکنان این تیم فوتبال انداخت ( 13 نظر ) از نتایج سفر آلمان مدیر عامل منطقه آزاد چه خبر!؟ ( 9 نظر ) ارسالی مخاطبان/ شمشادهای آبادان، افسوس! ( 9 نظر ) درگذشت رئیس دادگستری آبادان در جاده مرگ ( 7 نظر ) اعترافات تکان دهنده شجاع زویدات در گفتگو باخبرگزاری فارس ( 7 نظر ) فریاد نماینده مردم خرمشهر در مجلس ( 7 نظر ) جوابیه شهرداری آبادان در خصوص مطلب نظرسنجی از درب منزل مردم با مهندسی انتخابات مجلس ( 7 نظر ) فرماندار آبادان: امتیاز فولاد نوین به صنعت نفت واگذار شود! ( 7 نظر ) شرحی بر فعالیت‌های انتخاباتی جبهه پایداری در خوزستان ( 7 نظر ) پاسخ نماینده آبادان به سهم خواهی نماینده تهران ( 6 نظر ) آبادان با منطقه‌ی آزاد، آبادان بی منطقه آزاد ( 6 نظر ) فرهنگ ساختمان سازی در آبادان فراگیر شود ( 5 نظر ) راه ورود یک کاندیدای دیگر به انتخابات باز شد ( 5 نظر ) بعضی معترضین به کنسرت در ماهشهر با زیرشلواری و دمپایی انگشتی روبروی سینما تجمع کردند+تصاویر ( 5 نظر ) قطار مصاحبه‌های رئیس شورای شهر آبادان به فوتبال رسید ( 4 نظر )