نسخه چاپی نسخه چاپی ۱۳۹۲ سوم مهر :تاریخ انتشار 2593 :کدخبر
ارسال به دوستان ارسال به دوستان
نظر صادق زیباکلام درباره سخنرانی روحانی

دکتر صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با فرارو گفت: «بنده فکر می کنم آقای روحانی آن مقدار که می خواست بگوید، نگفت و آن مقدار که می خواست انجام دهد، انجام نداد؛ بلکه آن مقدار که می توانست گفت و انجام داد.»

وی ادامه داد: «شاید اگر آن موانع و ملاحظات و آن دغدغه هایی که من و شما به خوبی از آن آگاه هستیم وجود نداشت آقای روحانی خیلی بیشتر از این می گفت و انجام می داد.»

وی با بیان اینکه ما باید سعی کنیم محدودیت ها و ملاحظات آقای روحانی را کاملا درک کنیم گفت: «شما رسانه های اصولگرا را در چند روز اخیر نگاه کنید که منتظر بودند آقای روحانی مقداری پای خود را کج بگذارد تا سر ایشان بریزند.»

این استاد دانشگاه اظهار کرد: «بنابراین دوستانی که از آقای روحانی گله مند هستند که چرا ایشان جسورانه تر صحبت نکردند و آن دیدار تاریخی با آقای اوباما را انجام ندادند ممکن است انتظارات درستی داشته باشند اما باید توجه کنند که آقای روحانی قرار نبود برای همیشه در نیویورک بمانند، بلکه فردا یا پس فردا به تهران باز می گردند.»

وی افزود: «نکته دیگر اینکه آقای روحانی مایل بود طوری صحبت کند که اعتماد و اطمینان بالای مقام معظم رهبری به ایشان مورد خدشه قرار نگیرد.»

زیباکلام گفت: «بنده بزرگ ترین، بالاترین و اصلی ترین نقطه قوت سخنرانی آقای روحانی را در این می بینم که احمدی نژاد نبود و حرف های احمدی نژاد را نزد.»

وی ادامه داد: «خیلی وقت ها در زندگی مهم است که گام های مثبت برداشت، اما مهم تر از آن این است که جلوی گام های منفی را گرفت. کار مهمی که آقای روحانی کردند این بود که جلوی هشت سال گام های منفی احمدی نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل را گرفتند.»

زیباکلام درباره نقطه ضعف سخنان روحانی گفت: «من فکر می کنم نقطه ضعفی که شاید بتوان به آن اشاره کرد این بود که آقای روحانی باید مقداری سریع تر از گذشته ها عبور می کردند. یعنی وقتی قرار است فصل جدیدی آغاز شود اینکه دائم به گذشته ها بازگشت فکر نمی کنم خیلی مسائل را حل کند.»

تا کنون نظری برای این خبر ارسال نشده است
نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  


اعدام نماینده آبادان/ شرح اعتراض نماینده خرمشهر به پلیس و دفاع نماینده آبادان از سرکوب هر روز مرخصی خودروی پلاک اروند چقدر آب می خورد؟ جایگزینی پلاک اروند در ناوگان تاکسیرانی/ اهوازی ها "جیلی" را انتخاب کردند انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی گره خورده است/ سه هم شد اما بازی نشد! مقتدایی: سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند فقط در حد نام است روز آبستراکسیون شوراها!/انتخابات هیات رییسه ۳ شهر بزرگ خوزستان لغو شد/خبرنگاران را در آبادان و دزفول به شورا راه ندادند عکس/ شعار یک آبادانی لب کارون افشاگری دهدشتی علیه سعید مرتضوی حسن هوری ادعا کرد:نفت آبادان امسال به لیگ برتر صعود می‎کند دانشجویان آبادان را اهواز قاپید! نامه اداره اطلاعات خوزستان به شورای شهر اهواز تصاویر/ دورهمی اهالی فیدوس مزایده ملک منطقه آزاد اروند در روستای حرم آباد ملایر! عکس/مصطفی ریش در آبادان زمان جنگ یک نفر به نمایندگان خوزستان در مجلس اضافه می شود/ نماینده جدید سهمیه کدام شهر است؟ خوزستان مهیای حضور رئیس جمهور می‌شود غیبت ۵ عضو در انتخابات هیات رئیسه شورای شهر آبادان/ بازهم نشد! انتقاد مسوول شهرک‌های صنعتی آبادان: منطقه آزاد اروند کاری برای صنعت آبادان انجام نداده است نماینده اهواز:مردم آبادان و خرمشهر از خودروهای پلاک اروند استقبال نکردند انتقاد نماینده شوراهای کار آبادان از منطقه آزاد اروند
موج جدید مهاجرت از آبادان و خرمشهر؛ این بار مقصد یزد! ( 36 نظر ) حسن هوری ادعا کرد:نفت آبادان امسال به لیگ برتر صعود می‎کند ( 29 نظر ) جایگزینی پلاک اروند در ناوگان تاکسیرانی/ اهوازی ها "جیلی" را انتخاب کردند ( 17 نظر ) مقتدایی: سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند فقط در حد نام است ( 16 نظر ) مقتدایی:تردد خودروهای پلاک اروند در کل استان آزاد می شود ( 16 نظر ) انتقاد مجدد انصاری از منطقه آزاد اروند: مدیران تاریخ مصرف گذشته بکار گرفته شده اند ( 14 نظر ) دانشجویان آبادان را اهواز قاپید! ( 14 نظر ) لایحه منطقه آزاد بوشهر به مجلس می رود/خداحافظ منطقه آزاد اروند! ( 14 نظر ) وعده استاندار تحقق یافت/ تردد خودروهای پلاک اروند در کل خوزستان آزاد شد ( 13 نظر ) انتقاد مسوول شهرک‌های صنعتی آبادان: منطقه آزاد اروند کاری برای صنعت آبادان انجام نداده است ( 9 نظر ) واکنش امام جمعه دزفول به استانی شدن خودروی پلاک اروند ( 9 نظر ) فرماندار آبادان، فرماندار برتر خوزستان شناخته شد ( 9 نظر ) فرماندار آبادان: برگزاری کنسرت موسیقی در آبادان بلامانع است ( 8 نظر ) انتخابات هیات رئیسه شورای اسلامی گره خورده است/ سه هم شد اما بازی نشد! ( 8 نظر ) نماینده اهواز:مردم آبادان و خرمشهر از خودروهای پلاک اروند استقبال نکردند ( 8 نظر ) آبادان گرم ترین شهر جهان ( 7 نظر ) موسسه آینده پژوهان آبادان منتشر کرد: نظرسنجی درباره مواد مخدر شیشه ( 6 نظر ) مهاجرت روستائیان به آبادان صفر شد/مهاجرت معکوس شده است ( 6 نظر ) دهدشتی در صف منتقدان منطقه آزاد اروند/ واقعیت ها را بازگو می کنم ( 6 نظر ) دستور مبهم آقای رییس جمهور ( 5 نظر )
کادوس ۴ در آتش(سری اول)کادوس ۴ در آتش(سری اول)
کادوس ۴ در آتش (سری دوم)کادوس ۴ در آتش (سری دوم)
همایش اصلاح طلبان آبادان در سالروز ۲۴ خرداد ۹۲همایش اصلاح طلبان آبادان در سالروز ۲۴ خرداد ۹۲
عکس های هوایی از آبادان و خرمشهرعکس های هوایی از آبادان و خرمشهر
 ریزش سقف کارواش در آبادان ریزش سقف کارواش در آبادان